Forum.Szybowce.Com

Gość

Autor Wątek: hyde park  (Przeczytany 2083 razy)

Karol Staryszak

• Moderator
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Liked: 98
Odp: hyde park
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 07, 2018, 11:49 »
Cześć Olek,
powodzenia życzę, myślę że nie powinieneś mieć problemów jeśli dokumenty będą w porządku, niestety trzepanie dokumentów trwa nieporównywalnie dłużej niż oględziny szybowca i zapoznanie z tym jak robiłeś obsługę.

CRS jest to wpis do książki że wykonałeś obsługę. Najlepiej jak jest to formułka zgodna z PART M (już nie pamiętam gdzie się ona znajduje, chyba AMC). Ten CRS może się odnosić do karty zadaniowej gdzie w formie np. check listy wskazujesz jakie dokładnie czynności wykonałeś.

Sam CRS może wyglądać tak:

Poświadcza się, że z wyjątkiem jak podano inaczej, wymieniona ograniczona obsługa techniczna wykonana przez pilota-właściciela, została wykonana zgodnie z PART-M i w odniesieniu do tych prac statek powietrzny jest uznany jako zdatny do użytkowania.

Pytaj jeśli potrzebujesz więcej info, daj znać jak będziesz miał problemy :). Szczególnie sprawdź czy wykonywane przez ciebie czynności nie wychodzą poza ograniczoną obsługę pilota-właściciela. O tym więcej w wątku ARC. I dokładnie przeczytaj AMC do obsługi PW.

Pozdrawiam,
Karol.
Jeśli czegoś nie mogę naprawić, to znaczy że nie jest to zepsute... - Alf.

Olek

• Aktywny użytkownik
  • Liked: 15
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 07, 2018, 18:05 »
Cześć,

Dzięki za informację !

Wizyta inspektora już niedługo, napiszę Ci jak mi poszło.

Pozdrawiam !
A.J.

Olek

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 13, 2018, 18:51 »
Witam,

Mam jeszcze jedną prośbę, czy ma ktoś z Was w wersji elektronicznej,  tabelkę odchyłek  lub wykres dewiacji busoli ?
Chyba najlepsza była by tabelka, do której mógł bym wpisać swoje wskazania po przeprowadzeniu kompensacji i wydrukować to.
W szybowcach niemieckich widziałem takie tabelki, nawet niektóre busole mają specjalne miejsca, żeby taką karteczkę wsunąć.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam !
A.J.

Olek

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 14, 2018, 10:07 »
Sprawa już nieaktualna, zrobiłem w Wordzie na wzór niemieckich.
A.J.