Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Pytanie w sprawie przeniesienia szybowca z LBA do ULC  (Przeczytany 345 razy)

Andrzej.

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Liked: 3
Pytanie w sprawie przeniesienia szybowca z LBA do ULC
« dnia: Listopad 27, 2022, 13:25 »
Aktualnie zajmuję się przerejestrowaniem mojego szybowca z niemieckiego rejestru do polskiego. Znalazłem formularz, którego muszę złożyć, żeby wykreślić z rejestru LBA https://www.lba.de/SharedDocs/Downloads/DE/Formulare/T4/Formulare/LBANr11.pdf?__blob=publicationFile&v=3 .
Jednym z pól formularza jest: "Eine Vorabinformation der ausländischen Zivilluftfahrtbehörde durch das LBA ist erforderlich" czyli, że "Wymagane jest wcześniejsze powiadomienie przez LBA zagranicznego urzędu lotnictwa cywilnego". No właśnie, mam pytanie do bardziej doświadczonych Kolegów. Czy powinienem to zaznaczyć? Czy to coś przyśpieszy/opóźni/ułatwi/utrudni rejestrację w ULC? A może jest wymagane?
Tak czy inaczej ja otrzymam z LBA zaświadczenie o wyrejestrowaniu z niemieckiego rejestru i załączę do dokumentów rejestracyjnych w ULC.

Dziękuję z góry za podpowiedź.

kraskiewicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Liked: 36
    • Szybowcowy Szczecin
Odp: Pytanie w sprawie przeniesienia szybowca z LBA do ULC
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2022, 20:33 »
ULC i tak sprawdzi czy na pewno obcy urzad wyrejestrowal statek powietrzny wiec mysle ze wyprzedzisz ten ruch zaznaczajac to pole.
Nic na tym nie stracisz, a tylko mozesz zyskac (troche czasu, bo w sumie tez nic innego).