Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Nie pozwólmy, żeby zgłaszanie sytuacji niebezpiecznych było piętnowane!  (Przeczytany 6450 razy)

trzesnk

  • Reforma AP
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Liked: 135
Odp: Nie pozwólmy, żeby zgłaszanie sytuacji niebezpiecznych było piętnowane!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 18, 2016, 01:17 »
W miniony czwartek miałem okazję zapytać osobiście pana prezesa Skalika o to kto zdecydował o przekazaniu do procedowania Arbitrowi Dyscyplinarnemu, wniosku, w sprawie ostrzegania przez zawodnika o niebezpieczeństwie na zawodach szybowcowych. Czy to ZAP, czy Rada Szkoły? Pan Skalik stanowczo zaprzeczył i wskazał jednoznacznie pana Ochmanka, byłego prezesa GSSu.

Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi, więc zadzwoniłem do pana Ochmanka, bo to sprawdzić. Usłyszałem: "Nie mam z tym nic wspólnego". Pan Ochmanek powiedział mi, że nie przygotowywał "wkładu merytorycznego" do Wniosku i w ogóle był zdumiony, że Wniosek był dalej procedowany. Był pewien, ze sprawa nie zostanie przekazana do Arbitra. "Sam łagodziłem konflikt w tej sprawie", dodał pan Ochmanek.

Panie Prezesie! Wiem, że czyta Pan to forum. Nie dopytuję się dalej, bo nie o to chodzi. Aeroklub Polski podpisał deklarację Just Culture (http://www.ulc.gov.pl/pl/247-aktualnosci/3854-zaproszenie-do-podpisania-deklaracji-just-culture). Nieskrępowana dyskusja o sytuacjach niebezpiecznych oraz kultura otwartego dzielenia się obawami o bezpieczeństwie muszą być promowane, bo naszym zachowaniem musimy dawać przykład, szczególnie młodym pilotom. Próba dyscyplinowania za zgłaszanie sytuacji niebezpiecznych, to bardzo niebezpieczny pomysł, a w sytuacji, gdy, jak się okazało, pilot ma podstawy do zgłoszenia sytuacji niebezpiecznej, podwójnie szkodliwy. Czy będzie Pan coś robił, żeby takie sytuacje się nie powtarzały?

Krzysztof Trześniowski.