Forum.Szybowce.Com

Gość

Autor Wątek: Logger Logstream FR-1 - opinie uzytkownikow poszukiwane  (Przeczytany 311 razy)

Mirek.P

• Nowy użytkownik
  • *
  • Liked: 0
Logger Logstream FR-1 - opinie uzytkownikow poszukiwane
« dnia: Październik 29, 2018, 22:49 »
Witam,

Zastanawiam sie na kupnem tego loggera i chetnie bym uslyszal opinie od jego uzytkownikow. Zdaje sobie sprawe ze moze nie byc ich zbyt wielu z racji tego ze produkt jest relatywnie nowy.

Pozdrawiam,
Mirek P.

karolzurek

• Nowy użytkownik
  • *
  • Liked: 1
Odp: Logger Logstream FR-1 - opinie uzytkownikow poszukiwane
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2018, 23:17 »
Kupiłem jakieś 2 lata temu za rekomendacją dużo bardziej doświadczonego kolegi. Obawiałem się, że nie ma baterii i będę się woził z powerbankiem, no i że nie ma wyświetlacza i będzie się ciężko go ustawiało.

Po dwóch sezonach mogę polecić urządzonko.

- brak baterii okazał się zaletą, ponieważ dzięki zakupionemu powerbankowi skończyły się moje problemy z zasilaniem lusterka, teraz ładuję w domu tylko powerbank, a w przypadku innych rozwiązaniach musiałbym ładować i loger i lusterko
- jeżeli chodzi o ustawienia to prosto robi się to za pomocą aplikacji na androida (jedna rzecz jest troszkę mało intuicyjna, przejście do głównego menu po połączeniu z logerem, ale jak już raz złapiesz to nie ma problemu)
- na starcie go po prostu tylko włączam do prądu i zapominam o sprawie
- antena jest raczej niepotrzebna, jeszcze jej nie użyłem, a rejestruje ładnie
- zgrywanie na załączony pendrive, jest proste i szybko można wrzucić na kompa
- kiedyś był problem z walidacją na OLC ale już to Niemcy sfixowali
- jest najtańszy z certyfikowanych, moim zdaniem warto mieć z certem. Jeżeli chcesz niecertyfikowany, to masz to w każdej komórce więc nie widzę sensu wogóle kupować urządzenia, a jak chcesz mieć z cert to Logstream jest najtańszy.
- made in Poland!

Takie moje wrażenia z 2 sezonów latania z tym urządzeniem. Polecam wszystkim, tak jak mi go polecono.

Mirek.P

• Nowy użytkownik
  • *
  • Liked: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2018, 00:24 »
Dzieki za opinie. Moze jeszcze ktos napisze?

Mam pytanie:
- czy loger masz polaczony z lusterkiem tak zeby odbierac sygnal GPS z logera i przesylac deklaracje z lusterka? Jesli tak to jak? przez Bluetooth czy kablem?

Z opisu u producenta i z twojej odpowiedzi widze ze deklaracje mozna przygotowac w aplikacji na Androida i przeslac do logera przed startem ( polaczenie przez Bluetooth) - mnie za to bardzo interesuje polaczenie tego logera z Kobo (lub innym czytnikiem e-book'ow) ale przez RS232.

W tej chwili wlasnie walcze z polaczeniem Kobo z EW microLogger i mam mieszane rezultaty, ale to temat na oddzielny watek.

Pozdrawiam,
Mirek P.

karolzurek

• Nowy użytkownik
  • *
  • Liked: 1
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2018, 09:00 »
Używam bluetooth Android-Logstream, nie mam doświadczenia z kablem, ale jest dziura :) w logerze (rj) więc pewnie jakoś działa, aczkolwiek nie sprawdzałem.