Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Ogłoszenie dla kandydatów do Rady GSS  (Przeczytany 3178 razy)

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Ogłoszenie dla kandydatów do Rady GSS
« dnia: Luty 02, 2015, 13:42 »
Komisja Szybowcowa poszukuje kandydatów do Rady Górskiej Szkoły Szybowcowej "Żar" w Międzybrodziu Żywieckim. Zgodnie z Regulaminem Rada składa się z pięciu członków powoływanych na czteroletnią wspólną kadencję. Trzech członków Rady powołuje Zarząd Aeroklubu Polskiego zaś dwóch członków Rady powołuje Komisja Szybowcowa AP.

Komisja Szybowcowa opowiada się za harmonijnym rozwojem ośrodka z poszanowaniem i dla dobra całego środowiska szybowcowego. Jesteśmy za utrzymaniem charakteru Szkoły jako wiodącego ośrodka szkoleniowego latania w górach. Widzimy potrzebę dalszej zmiany charakteru ośrodka na bardziej przyjazny i dostępny dla całego środowiska szybowcowego oraz bardziej aktywny w zakresie swojej działalności statutowej a w szczególności szkoleniowej i sportowej.

Kandydaci na członków Rady powinni być zaznajomieni z problematyką Szkoły, posiadać wysokie kompetencje społeczne, zdolność do zawierania kompromisów i łagodzenia konfliktów przy jednoczesnej determinacji w osiąganiu celów.

Zgłoszenia wraz z krótkim programem prosimy przesyłać na adres komisja@szybowce.pl do 10. lutego 2015r.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2015, 13:46 wysłana przez MarekS »
MS

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Ogłoszenie dla kandydatów do Rady GSS
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2015, 22:58 »
Cytuj
Kandydaci na członków Rady powinni być zaznajomieni z problematyką Szkoły, posiadać wysokie kompetencje społeczne, zdolność do zawierania kompromisów i łagodzenia konfliktów przy jednoczesnej determinacji w osiąganiu celów.

Krzyżówka Mc Givera z Dalaj Lamą ;)

Piotr Rzepka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Liked: 7
Odp: Ogłoszenie dla kandydatów do Rady GSS
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2015, 23:30 »
Hej,

  Wg mnie zdanie powyższe powinno brzmieć : "Kandydaci na członków Rady powinni być [kropka]" :D

Przepraszam za małą złośliwość ale nie mogłem się powstrzymać, choć ta złośliwość jest podszyta smutkiem z powodu całej sytuacji jaka panuje w GSS.

Pozdrawiam,

Piotrek

trzesnk

  • Reforma AP
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Liked: 135
Odp: Ogłoszenie dla kandydatów do Rady GSS
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2015, 00:00 »
"(...)Kandydaci (...) powinni posiadać wysokie kompetencje społeczne, zdolność do zawierania kompromisów i łagodzenia konfliktów przy jednoczesnej determinacji w osiąganiu celów"

Na początku, jak przeczytałem, to pomyślałem, że nic prostszego. Zwyczajny Jezus Chrystus się nada.

Po chwili jednak doszedłem do wniosku, że jest sęk.
Jeśli dwie osoby mają podobny cel, ale chcą iść inną drogą, to przy dobrej woli idzie się dogadać i kompromis jest do zawarcia. Jeśli cel jest inny, to kompromisu nie da się zawrzeć i można tylko łagodzić konflikty. Jeśli zadaniem ma być wypuszczenie na ring w celu łagodzenia konfliktów, to może zastanowić się nad zlikwidowaniem, a nie łagodzeniem konfliktów? Myślę, że mamy konflikt celów. Przynajmniej tych rzeczywistych, a nie deklarowanych.

Krzysiek.

SiaRA

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Liked: 48
Odp: Ogłoszenie dla kandydatów do Rady GSS
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2015, 10:09 »
Nieoficjalne wiesci z Zaru mowia, ze Skalik namascil Kosa i wysunal czlonka z ramienia na czolo.... a my sobie mozemy...

sadpit

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Liked: 8
Odp: Ogłoszenie dla kandydatów do Rady GSS
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2015, 10:22 »
Mirek, to raczej nie z Żaru te wieści, a "spod zielonego stolika". Jak widać, Żarem teraz steruje się zdalnie - im dalej od niego tym większe ma się wpływy

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
Odp: Ogłoszenie dla kandydatów do Rady GSS
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2015, 11:07 »
  Z tego co pamiętam ze spotkania na Żarze  ZAP wypracował zysk 0,5 mln pln w 2014 r ? Proszę mnie sprostować jeśli się mylę . Rozumiem że środki te ZAP przeznaczy na modernizację bazy hotelowej i np. na odnowienie floty  holówek na Żarze ? Czy ZAP ma jakieś ciekawsze pomysły na wydanie tych środków ? Gdyby ZAP przeznaczył choć by połowę tej kwoty na modernizację Żaru (zakładam że te pieniądze są realne a wspaniałe zarządzanie doprowadzi do tego że wynik będzie podobny lub lepszy rok do roku ) to za 3 -4 lata Żar będzie miał w całości wyremontowany funkcjonalny hotel oraz wspaniałe przynajmniej 2 holówki mogące holować niemalże w każdych warunkach atmosferycznych .Przywrócenie Wojtka na członka rady szkoły to świetny pomysł na złagodzenie istniejącego konfliktu  >:(. Gratulacje dla Skalika za wyczucie sytuacji . Przysłowiowy "kij w mrowisko " to słabo powiedziane . Myślę że równie dobrze Pan Skalik mógłby postawić ekran wygłuszający , odgradzający dom Pana Kawy od lotniska . Wkurwienie Pana Kawy było by równie wielkie .
Hmm nie tak uczono mnie rozwiązywać konflikty , ale widać szkoły są różne .