Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS  (Przeczytany 23061 razy)

Wojtuś

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Liked: 36
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2014, 14:30 »
Ilość wspólnych mianowników "złej sytuacji na Żarze" zaczyna się ciekawie zmniejszać.

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2014, 15:59 »
Marek, ja nie mam żadnych pretensji pod Twoim ani KS adresem, odniosłem się wyłącznie do ogłoszenia Rady GSS -uważam, że procedury konkursowe w przypadku szkół szybowcowych AP zupełnie mijają się z celem.

No, jakieś procedury przecież muszą być, bo zaraz będzie zarzut o kolesiostwo.
MS

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2014, 19:06 »
Skoro Szkoły Szybowcowe pozostały Jednostkami Terenowymi AP to może lepiej byłoby wrócić do starego modelu: dyrektor zatrudniany przez ZAP będący bezpośrednio odpowiedzialny przed SG  AP, rezygnacja z "podwójnej osobowości prawnej" i pozornej samodzielności - sprawy byłyby jasne a odpowiedzialność czytelna - byłoby z pewnością zdrowiej niż teraz. Obecny system został wprowadzony już kilka lat temu i nie zrobiliśmy w szkołach przez ten czas ani pół kroku do przodu (mam na myśli ich działalność lotniczą a nie sprawy majątkowe/własnościowe).. W Lesznie, nawet cofnęliśmy się wyprzedając holówki..

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 24, 2014, 20:51 »
Skoro Szkoły Szybowcowe pozostały Jednostkami Terenowymi AP to może lepiej byłoby wrócić do starego modelu: dyrektor zatrudniany przez ZAP będący bezpośrednio odpowiedzialny przed SG  AP, rezygnacja z "podwójnej osobowości prawnej" i pozornej samodzielności - sprawy byłyby jasne a odpowiedzialność czytelna - byłoby z pewnością zdrowiej niż teraz. Obecny system został wprowadzony już kilka lat temu i nie zrobiliśmy w szkołach przez ten czas ani pół kroku do przodu (mam na myśli ich działalność lotniczą a nie sprawy majątkowe/własnościowe).. W Lesznie, nawet cofnęliśmy się wyprzedając holówki..

W Lesznie samodzielność jest od początku tego roku, czyli od niespełna sześciu miesięcy, więc nie można jeszcze niczego ocenić.

Jestem przekonany, że zdalne zarządzanie szkołami z poziomu ZAP, z Warszawy jest znacznie mniej efektywne. Większe jest również rozmycie odpowiedzialności bo ZAP liczy chyba 11 członków, którzy zajmują się właściwie wszystkim.

W obecnej strukturze wiadomo kto i za co odpowiada. Mamy Rady, które koncentrują się wyłącznie na danej szkole i są odpowiedzialne za jej funkcjonowanie. Poza tym jednak jako szybownicy mamy większy wpływ na skład Rad niż na wybór członków ZAP.

Jedyna rzecz, która wraz z usamodzielnieniem zmieniła się na niekorzyść to taka, że AP przestało finansować szkoły. Szkoły muszą teraz same się gospodarować tak, żeby starczyło do pierwszego...
MS

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2014, 00:06 »
Patrzę na to wszystko co się dzieje wokół przekształceń, usamodzielniania się poszczególnych klubów i całego AP... I zupełnie bez związku przypomniał  mi się pewien obrazek (w załączniku).
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Kuba K

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Liked: 4
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2014, 11:01 »
Dla mnie chora jest sytuacja, w której nikt związany z Żarem nie ma dobrej opinii o Radzie, a zwłaszcza jej przewodniczącym. Natomiast w tym samym momencie AP ignorując wszystkie głosy środowiska pozostawia na stanowisku przewodniczącego skonfliktowanego z całym środowiskiem człowieka, któremu udało się chyba obrazić każdego z kim rozmawiał. Długo tak będziemy jeszcze zmieniać dyrektorów, czy ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy?

trzesnk

  • Reforma AP
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Liked: 135
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2014, 14:45 »
A tak w aproposie (jak mawiał kapitan Masiuk "na wojsku") to jakich celów Rady Prezes nie wykonał ciągu tych czterech miesięcy?

Pytam dla porządku, bo nowy prezes od 11 lipca (?) będzie musiał jakieś cele Rady zrealizować. Choć cele zawsze przecież można zmienić. To jakich celów nie zrealizował akurat Adam?

Krzysiek.

boruh

  • Gość
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2014, 16:21 »
A tak w aproposie (jak mawiał kapitan Masiuk "na wojsku") to jakich celów Rady Prezes nie wykonał ciągu tych czterech miesięcy?

Pytam dla porządku, bo nowy prezes od 11 lipca (?) będzie musiał jakieś cele Rady zrealizować. Choć cele zawsze przecież można zmienić. To jakich celów nie zrealizował akurat Adam?

Krzysiek.

Krzysiu, (skoro juz w aproposie ) to moze zrealizował wszystkie i celów po prostu zabrakło ? :)

teraz bedą nowe cele i potrzebny nowy prezes ? :)


trzesnk

  • Reforma AP
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Liked: 135
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 25, 2014, 23:06 »
Ale tak na poważnie.

Rado! Jakie cele daliście na te cztery miesiące. Możemy chyba wiedzieć?
K.

SiaRA

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Liked: 48
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 02, 2014, 00:21 »
Dowiemy sie jakie to byly cele, ile weksli i na jaka kwote wystawiono? Troche to dziwnie wyglada jak jednego dnia na forum pojawia sie informacja o odwolaniu prezesa a za kilka dni ta sama osoba publikuje artykul o zakonczonym sukcesem obozie akrobacji, ktory odbyl sie dzieki zaangazowaniu wlasnie odwolywanego prezesa.... Moje amiga nie ogarnia tak sprzecznych informacji...

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 02, 2014, 12:01 »
Bardzo proszę nie poruszać w tym wątku spraw związanych z funkcjonowaniem naszej organizacji.
Mamy oddzielny rozdział "Sprawy aeroklubowe".
MS

slawek.piela

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Liked: 78
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 02, 2014, 12:22 »
A ja proszę KS ze szczególnym uwzględnieniem jej przewodniczącego o zaangażowanie się w sprawę udostęonienia informacji o GSS.
Na chwilę obecną wygląda to tak, że Rada ignoruje pytania ze strony najbardziej zainteresowanych czyli nas.
Zostały zadane konkreten pytania. Nie możemy doprosić się odpowiedzi.

Dlaczego?

Sławek

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 02, 2014, 13:27 »
A ja proszę KS ze szczególnym uwzględnieniem jej przewodniczącego o zaangażowanie się w sprawę udostęonienia informacji o GSS.
Na chwilę obecną wygląda to tak, że Rada ignoruje pytania ze strony najbardziej zainteresowanych czyli nas.
Zostały zadane konkreten pytania. Nie możemy doprosić się odpowiedzi.

Dlaczego?

Sławek

A gdzie zostały one zadane? Jeśli na forum to być może powodem braku odpowiedzi jest fakt, że członkowie Rady GSS nie czytają forum.
MS

slawek.piela

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Liked: 78
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 02, 2014, 14:02 »
Przewodniczący KS czyta. Ale pytań zadanych w wątku powyżej i problemu nie widzi :).

Pozwoliłem sobie wybrać pytania jakie zadaliśmy.
Przyjmij je proszę jako pytania do przewodniczącego KS z prośbą o uzyskanie wyjaśnień i interwencję.

1. Cóż się stało, że nowy prezes został odwołany zaledwie po pół roku działalności ?
2. czy można podać do publicznej wiadomości aktualny stan GSS ?
3. jak (ostatnie zmiany) one wpłynęły na ilość wylatanych godzin, a co za tym idzie, finanse Żaru ?
4. Jakie zaszły zmiany w finansach hotelu oraz całego ośrodka ?
5. na jaką kwotę udało się zaciągnąć pożyczek?
6. Rado! Jakie cele daliście na te cztery miesiące. Możemy chyba wiedzieć?

I ja dodam pytanie od siebie:

7.Czy przewodniczący KS podziela opinię, iż GSS jest źle prowadzony przez Radę i niezbędne są zmiany w jej składzie?


Sławek

« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2014, 14:27 wysłana przez slawek.piela »

kolczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Liked: 25
Odp: Konkurs na stanowisko Prezesa GSS
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 02, 2014, 14:13 »
Marku,

"Byc moze nie czytaja" i za pewne nic nie wiedza o istnienu jakiegos forum ktore de facto jest glowna platforma komunikowania sie srodowiska.
KS wie bo publikuje tu informacje ale w trosce o dobro czlonkow rady nie zdradza im faktu istnienia tegoz forum jak rowniez faktu ze srodowisko czuje sie, delikatnie mowiac, ignorowane w waznej sprawie.....

cytujac klasyka: "nie ma takiego miasta jak Londyn jest Lądek, Lądek zdrój...."

Jezeli juz probojesz tlumaczyc fakt ze Rada nie zamierza sie z nami dzielic motywami swoich dzialan to oszczedz nam chociaz drwin z IQ przecietnego uzytkowanika tego forum.

Prawda jest taka ze Rada nie chce sie dzielic informacjami o motywach swoich dzialan bo w to ze nie wie co sie dookola dzieje to wybacz, ale nikt nie uwierzy....


Zwroc jeszcze uwage na jedna rzecz... Nie jest to tylko dyskusja o tym czy dzialania rady sa sluszne i merytoryczne, (nie wiem jakim prezesem byl Adam, mialem z nim stycznosc sporadycznie), PO RAZ KOLEJNY JEST TO DYSKUSJA O TYM W JAKIM STYLU RADA DZIALA I JAK TRAKTUJE SRODOWISKO (czyli wlasciwie tych dla ktorych pracuje).

Jezeli poczules sie zaatakowany personalnie to nie taki byl moj cel i przepraszam.

Polecam jednak pod rozwage calosc tego watku bo ewidentnie cos jest nie tak........

Lukasz Kolek