Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Lista rankingowa 2014  (Przeczytany 19899 razy)

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Lista rankingowa 2014
« dnia: Październik 11, 2014, 18:52 »
W załączeniu lista rankingowa pilotów za sezon 2014. Szczegółowe obliczenia znajdują się na stronie http://zawodyszybowcowe.info.pl/ranking.php

Reklamacje dotyczące LR należy wnosić w terminie 14 dni od daty opublikowania na adres Komisji Szybowcowej komisja@szybowce.pl z dopiskiem „Lista Rankingowa”
MS

Lukasz Blaszczyk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 283
  • Liked: 78
  • www.lukaszblaszczyk.com
    • Sportowiec
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2014, 00:13 »
W załączeniu lista rankingowa pilotów za sezon 2014. Szczegółowe obliczenia znajdują się na stronie http://zawodyszybowcowe.info.pl/ranking.php

Reklamacje dotyczące LR należy wnosić w terminie 14 dni od daty opublikowania na adres Komisji Szybowcowej komisja@szybowce.pl z dopiskiem „Lista Rankingowa”

Wnoszę protest LR, trzeba bardziej faworyzować ambitnych juniorów, którzy robią szybkie postępy w zawodach seniorów jako zachętę dla nich samych oraz do ich rówieśników - tym samym zmobilizujemy i zachęcimy młode pokolenia do latania zawodniczego. Proponuję zastanowić się nad rozsądnym zastosowaniem przelicznika wspierającego dla juniorów jeśli znajdą się w pierwszej dziesiątce podczas SMP SENIORÓW lub pierwszej piątce SKZS lub trójce KZS a dzieje się już tak dość wyraźnie od jakiegoś czasu. Wydaje mi się że są juniorzy aspirujący do startu w zawodach WGC, EGC i mogą być bardzo dobrym uzupełnieniem w tworzeniu mocnej pary. Warto się nad tym zastanowić. Podobną treść wyślę w poniedziałek na adres KS.

Wasz BL.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2014, 00:37 wysłana przez Lukasz Blaszczyk »
www.lukaszblaszczyk.com

"Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships"

Partnerzy:
www.osiedleksiazenice.pl/
www.kontakt.io/
www.cnc-plus.de/

Lukasz Blaszczyk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 283
  • Liked: 78
  • www.lukaszblaszczyk.com
    • Sportowiec
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2014, 08:46 »
W załączeniu lista rankingowa pilotów za sezon 2014. Szczegółowe obliczenia znajdują się na stronie http://zawodyszybowcowe.info.pl/ranking.php

Reklamacje dotyczące LR należy wnosić w terminie 14 dni od daty opublikowania na adres Komisji Szybowcowej komisja@szybowce.pl z dopiskiem „Lista Rankingowa”

Wnoszę protest LR, trzeba bardziej faworyzować ambitnych juniorów, którzy robią szybkie postępy w zawodach seniorów jako zachętę dla nich samych oraz do ich rówieśników - tym samym zmobilizujemy i zachęcimy młode pokolenia do latania zawodniczego. Proponuję zastanowić się nad rozsądnym zastosowaniem przelicznika wspierającego dla juniorów jeśli znajdą się w pierwszej dziesiątce podczas SMP SENIORÓW lub pierwszej piątce SKZS lub trójce KZS a dzieje się już tak dość wyraźnie od jakiegoś czasu. Wydaje mi się że są juniorzy aspirujący do startu w zawodach WGC, EGC i mogą być bardzo dobrym uzupełnieniem w tworzeniu mocnej pary. Warto się nad tym zastanowić. Podobną treść wyślę w poniedziałek na adres KS.

Wasz BL.

"Protest LR" zamieniam na "Wniosek uzupełniający LR" na sezon 2015, teraz już za późno na zmiany regulaminów.

A jeszcze młodsze pokolenia można już zarażać wykorzystując nasz zmagazynowany, wymagający lekkiego uwolnienia potencjał zawodniczy w prostszy sposób. Oj wieść się po wsi i mieście szybko niesie co to szybowiec i jakie mamy wyniki ;)

Wasz BL
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2014, 09:36 wysłana przez Lukasz Blaszczyk »
www.lukaszblaszczyk.com

"Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships"

Partnerzy:
www.osiedleksiazenice.pl/
www.kontakt.io/
www.cnc-plus.de/

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2014, 08:42 »
A propos współczynnika dla ambitnych Juniorów...
Jako analogie przywołam akcję afirmacyjna na amerykańskich uniwersytetach która spowodowała odrzucanie kandydatów na   studentów z dobrymi wynikami na rzecz uprzywilejowanych...współczynnikiem..

albo może zróbmy współczynnik dla ambitnych oldbojów (jak ja) latam  dopiero 4 lata i idzie mi coraz lepiej....
albo współczynnik dla 30 latków  -im też się przyda.....

« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2014, 08:45 wysłana przez andrzej »
andrzej

Lukasz Blaszczyk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 283
  • Liked: 78
  • www.lukaszblaszczyk.com
    • Sportowiec
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2014, 09:58 »
A propos współczynnika dla ambitnych Juniorów...
Jako analogie przywołam akcję afirmacyjna na amerykańskich uniwersytetach która spowodowała odrzucanie kandydatów na   studentów z dobrymi wynikami na rzecz uprzywilejowanych...współczynnikiem..

albo może zróbmy współczynnik dla ambitnych oldbojów (jak ja) latam  dopiero 4 lata i idzie mi coraz lepiej....
albo współczynnik dla 30 latków  -im też się przyda.....

Witam, masz racje pisząc, że każdemu można przyznać współczynnik wspomagający i że źle się to przekłada, ale rozmawiamy tu wyłącznie o młodych ludziach wyróżniających się na zawodach o wysokim szczeblu, (takich którzy rokują duże szanse w przyszłości) gdzie miejsce w pierwszej trójce SMP jest fenomenem - a to nie jest takie proste, uwierz! EXTRA punkty które można dostać za dobre miejsce byłyby pewną motywacją do młodych pokoleń, ilość tych punktów byłaby niewielka tak naprawdę ale pobudzająco-motywująca do walki z seniorami. Trudno jest wygrać mniej doświadczonemu juniorowi z doświadczonym seniorem (w szybownictwie czas to doświadczenie) ale jeśli do tego dochodzi to znaczy że potencjał takiego juniora jest dość wysoki i potrzebuje pewnego wsparcia żeby przejść dalej i załapać się na lepsze zawody, latać w mocnych parach, itp.

BL

www.lukaszblaszczyk.com

"Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships"

Partnerzy:
www.osiedleksiazenice.pl/
www.kontakt.io/
www.cnc-plus.de/

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2014, 11:38 »
(...)


(...)  EXTRA punkty które można dostać za dobre miejsce byłyby pewną motywacją do młodych pokoleń, ilość tych punktów byłaby niewielka tak naprawdę ale pobudzająco-motywująca do walki z seniorami. (...)





Ekstra punkty to nie jest motywacja, to jest psucie charakterów młodego pokolenia. W PRL nie bez przyczyny stosowano punkty za pochodzenie robotniczo-chłopskie, jako skuteczną formę walki z inteligencją.

Dlaczego chcecie powtarzać mroczne dzieje z historii ?
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

Lukasz Blaszczyk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 283
  • Liked: 78
  • www.lukaszblaszczyk.com
    • Sportowiec
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2014, 11:56 »
(...)


(...)  EXTRA punkty które można dostać za dobre miejsce byłyby pewną motywacją do młodych pokoleń, ilość tych punktów byłaby niewielka tak naprawdę ale pobudzająco-motywująca do walki z seniorami. (...)





Ekstra punkty to nie jest motywacja, to jest psucie charakterów młodego pokolenia. W PRL nie bez przyczyny stosowano punkty za pochodzenie robotniczo-chłopskie, jako skuteczną formę walki z inteligencją.

Dlaczego chcecie powtarzać mroczne dzieje z historii ?
Witam,

To jest moja prozycja, szkoda ze tak masakrycznie interpretowana...

BL
www.lukaszblaszczyk.com

"Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships"

Partnerzy:
www.osiedleksiazenice.pl/
www.kontakt.io/
www.cnc-plus.de/

Marek Niewiadomy

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Liked: 23
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2014, 15:04 »
Jest możliwość aby junior który jest w pierwszej dwudziestce rankingu, mógł być jednocześnie w SKN i SKNJ? Czy jest możliwość podwójnego finansowania najlepszych juniorów?

Mikołaj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Liked: 30
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2014, 17:37 »
Łukasz!

Pomysł z dodatkowymi punktami dla Juniorów jest iście szlachetny ale myślę, że i bez tego Juniorzy doskonale sobie radzą czego dobitnym przykładem jest tegoroczny ranking. Takie "wspomaganie" będzie wypaczać prawdziwy wynik sportowy a i sami Juniorzy z pewnością nie chcieli by być traktowani jak dzieci specjalnej troski.
Istotą problemu czyli osiąganiem jak najlepszych wyników nadal pozostają finanse (post Marka), które pozwalają bądź nie na udział w licznych i dobrze obsadzonych zawodach.
Ja nie widzę najmniejszej potrzeby majstrowania przy rankingu ponieważ dla wszystkich jest równy i bardzo przejrzysty a wszelkie zmiany spowodują, że pojawią się kolejne grupy roszczeniowe.

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2014, 21:05 »
Dokładnie tak.
Bonusem za ranking może być Fundusz Talent made by Mars.
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Lukasz Blaszczyk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 283
  • Liked: 78
  • www.lukaszblaszczyk.com
    • Sportowiec
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2014, 23:45 »
Łukasz!

Pomysł z dodatkowymi punktami dla Juniorów jest iście szlachetny ale myślę, że i bez tego Juniorzy doskonale sobie radzą czego dobitnym przykładem jest tegoroczny ranking. Takie "wspomaganie" będzie wypaczać prawdziwy wynik sportowy a i sami Juniorzy z pewnością nie chcieli by być traktowani jak dzieci specjalnej troski.
Istotą problemu czyli osiąganiem jak najlepszych wyników nadal pozostają finanse (post Marka), które pozwalają bądź nie na udział w licznych i dobrze obsadzonych zawodach.
Ja nie widzę najmniejszej potrzeby majstrowania przy rankingu ponieważ dla wszystkich jest równy i bardzo przejrzysty a wszelkie zmiany spowodują, że pojawią się kolejne grupy roszczeniowe.


Mikołaj, mam na myśli gdy junior jest w pierwszej dziesiątce SMP, pierwszej trójce KZS - nie chodzi mi o wiadro z ekstra punktami tylko kilka punktów (punkcików - lepiej zabrzmi) w pewnej proporcji. Wynik jest wypaczony jeśli ktoś niesłusznie dostaje extra punkty lub są uchybienia regulaminowe takiemu zjawisku sprzyjające. Wtedy można się rościć. Tu stawiamy na pojedyncze rokujące wysoki poziom zawodniczy młode osoby - raczej nie kwalifikowałbym ich do grupy specjalnej troski tylko do grupy mocno rokującej.

Na Żarze podczas Pucharu Beskid - najlepszy junior dostawał nagrodę pieniężną a bywało że podbierał część puli seniorom.

Fundusz Talent - zachęcam do brania udziału, moja cegiełka jest a logo latało cały sezon w Polsce i nad lasami wokół Rayskalii.

BL
www.lukaszblaszczyk.com

"Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships"

Partnerzy:
www.osiedleksiazenice.pl/
www.kontakt.io/
www.cnc-plus.de/

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2014, 23:51 »
        Przecież na zawodach i w rankingu czasem jest różnica 2-3 punktowa ( a bywa i mniejsza) między miejscami.
Pomysł jest zły!
Kropka!


andrzej

Lukasz Blaszczyk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 283
  • Liked: 78
  • www.lukaszblaszczyk.com
    • Sportowiec
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2014, 00:08 »
        Przecież na zawodach i w rankingu czasem jest różnica 2-3 punktowa ( a bywa i mniejsza) między miejscami.
Pomysł jest zły!
Kropka!


Chodzi o liczenie rankingu jak w temacie (na zawodach zajęte miejsca się nie zmieniają)
Pomysł nie jest wcale taki zły - ma swoje uzasadnienie, a różnica punktowa zawsze jakaś jest i będzie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2014, 00:14 wysłana przez Lukasz Blaszczyk »
www.lukaszblaszczyk.com

"Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships"

Partnerzy:
www.osiedleksiazenice.pl/
www.kontakt.io/
www.cnc-plus.de/

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2014, 08:23 »
Łukasz!

Pomysł z dodatkowymi punktami dla Juniorów jest iście szlachetny ale myślę, że i bez tego Juniorzy doskonale sobie radzą czego dobitnym przykładem jest tegoroczny ranking. Takie "wspomaganie" będzie wypaczać prawdziwy wynik sportowy a i sami Juniorzy z pewnością nie chcieli by być traktowani jak dzieci specjalnej troski.
Istotą problemu czyli osiąganiem jak najlepszych wyników nadal pozostają finanse (post Marka), które pozwalają bądź nie na udział w licznych i dobrze obsadzonych zawodach.
Ja nie widzę najmniejszej potrzeby majstrowania przy rankingu ponieważ dla wszystkich jest równy i bardzo przejrzysty a wszelkie zmiany spowodują, że pojawią się kolejne grupy roszczeniowe.


Mikołaj, mam na myśli gdy junior jest w pierwszej dziesiątce SMP, pierwszej trójce KZS - nie chodzi mi o wiadro z ekstra punktami tylko kilka punktów (punkcików - lepiej zabrzmi) w pewnej proporcji. Wynik jest wypaczony jeśli ktoś niesłusznie dostaje extra punkty lub są uchybienia regulaminowe takiemu zjawisku sprzyjające. Wtedy można się rościć. Tu stawiamy na pojedyncze rokujące wysoki poziom zawodniczy młode osoby - raczej nie kwalifikowałbym ich do grupy specjalnej troski tylko do grupy mocno rokującej.

Na Żarze podczas Pucharu Beskid - najlepszy junior dostawał nagrodę pieniężną a bywało że podbierał część puli seniorom.

Fundusz Talent - zachęcam do brania udziału, moja cegiełka jest a logo latało cały sezon w Polsce i nad lasami wokół Rayskalii.

BL

Zgadzam się z argumentami Mikołaja. Ja na zakończeniu jednego z historycznych Pucharów Beskidów dostałem  jako junior i najmłodszy zawodnik 6pak eksportowego żywieckiego piwa - wszyscy mi takiego fantu bardzo zazdrościli 8)...

Lukasz Blaszczyk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 283
  • Liked: 78
  • www.lukaszblaszczyk.com
    • Sportowiec
Odp: Lista rankingowa 2014
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2014, 08:40 »
Łukasz!

Pomysł z dodatkowymi punktami dla Juniorów jest iście szlachetny ale myślę, że i bez tego Juniorzy doskonale sobie radzą czego dobitnym przykładem jest tegoroczny ranking. Takie "wspomaganie" będzie wypaczać prawdziwy wynik sportowy a i sami Juniorzy z pewnością nie chcieli by być traktowani jak dzieci specjalnej troski.
Istotą problemu czyli osiąganiem jak najlepszych wyników nadal pozostają finanse (post Marka), które pozwalają bądź nie na udział w licznych i dobrze obsadzonych zawodach.
Ja nie widzę najmniejszej potrzeby majstrowania przy rankingu ponieważ dla wszystkich jest równy i bardzo przejrzysty a wszelkie zmiany spowodują, że pojawią się kolejne grupy roszczeniowe.


Mikołaj, mam na myśli gdy junior jest w pierwszej dziesiątce SMP, pierwszej trójce KZS - nie chodzi mi o wiadro z ekstra punktami tylko kilka punktów (punkcików - lepiej zabrzmi) w pewnej proporcji. Wynik jest wypaczony jeśli ktoś niesłusznie dostaje extra punkty lub są uchybienia regulaminowe takiemu zjawisku sprzyjające. Wtedy można się rościć. Tu stawiamy na pojedyncze rokujące wysoki poziom zawodniczy młode osoby - raczej nie kwalifikowałbym ich do grupy specjalnej troski tylko do grupy mocno rokującej.

Na Żarze podczas Pucharu Beskid - najlepszy junior dostawał nagrodę pieniężną a bywało że podbierał część puli seniorom.

Fundusz Talent - zachęcam do brania udziału, moja cegiełka jest a logo latało cały sezon w Polsce i nad lasami wokół Rayskalii.

BL

Zgadzam się z argumentami Mikołaja. Ja na zakończeniu jednego z historycznych Pucharów Beskidów dostałem  jako junior i najmłodszy zawodnik 6pak eksportowego żywieckiego piwa - wszyscy mi takiego fantu bardzo zazdrościli 8)...

GOLFHOTEL miał lepsze okienko czasowe podczas pucharu zgrzewka Tymbarka + nagroda pieniężna ;)

Tomku a mógłbyś odnieść się też do moich argumentów raczej są sensowne.
www.lukaszblaszczyk.com

"Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships"

Partnerzy:
www.osiedleksiazenice.pl/
www.kontakt.io/
www.cnc-plus.de/