Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP  (Przeczytany 7010 razy)

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« dnia: Czerwiec 13, 2014, 17:49 »
Chciałbym zaprosić na spotkanie poświęcone sprawom bezpieczeństwa na zawodach, które jest planowane na 21.06 na godz. 10:00 w siedzibie AP.
Szczególnie mile widziana jest obecność doświadczonych pilotów - zawodników oraz osób biorących udział w procesie organizacji zawodów.

Proszę o przesyłanie zgłoszeń tutaj pod niniejszym wpisem lub na adres: komisja@szybowce.pl

Na razie swój udział potwierdzili (oprócz mnie):
- Prezes AP Włodzimierz Skalik
- Paweł Frąckowiak

Zgłoszenia proszę nadsyłać do poniedziałku 16. czerwca.
MS

Karol Staryszak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Liked: 103
Odp: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2014, 12:02 »
Czy można by to spotkanie prowadzić również np. na Skype?

Pozdrawiam,
karol.
Jeśli czegoś nie mogę naprawić, to znaczy że nie jest to zepsute... - Alf.

Karol Staryszak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Liked: 103
Odp: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2014, 12:21 »
albo chociaż zarejestrować i wrzucić na serwer? Pomogłoby to wielu osobom na bardziej czynne uczestnictwo w dalszej dyskusji.

Karol.
Jeśli czegoś nie mogę naprawić, to znaczy że nie jest to zepsute... - Alf.

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2014, 21:02 »
Do dzisiaj zgłosiły się tylko 2 osoby.
Z uwagi na nikłe zainteresowanie spotkanie w dniu 21.06 nie odbędzie się.
MS

Łyku

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Liked: 38
Odp: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2014, 22:15 »
Witam,

myślę, że braku zgłoszeń nie należy interpretować brakiem zainteresowania tematem, dyskusją, a nawet samym spotkaniem - a jedynie jego planowaną formą, która od ewentualnych uczestników wymagała inwestycji czasu i funduszy aby się danego dnia stawić w siedzibie AP.  Sugerował to nawet Karol.  W dzisiejszych czasach, pracując często w zespołach międzynarodowych, aby się "spotkać" nie trzeba przemierzać kilometrów aby się zebrać w jednym pokoju. Są platformy, które umożliwiają praktycznie wszystko to, co spotkanie osobiste, czyli: przekaz dźwięku, obrazu w HD i prezentacji komputerowych.

Pozdrawiam,

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2014, 00:19 »
Do dzisiaj zgłosiły się tylko 2 osoby.
Z uwagi na nikłe zainteresowanie spotkanie w dniu 21.06 nie odbędzie się.

A może zamiast odwoływać spotkanie, po prostu przenieść je na platformę telekonferencyjną ?
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2014, 18:43 »
Do dzisiaj zgłosiły się tylko 2 osoby.
Z uwagi na nikłe zainteresowanie spotkanie w dniu 21.06 nie odbędzie się.

A może zamiast odwoływać spotkanie, po prostu przenieść je na platformę telekonferencyjną ?

Czy znasz platformę, która udźwignie kilkudziesięciu uczestników?

Na Skype rozmawiałem do tej pory z max. 5 - 6 osobami jednocześnie. Jeśli wszyscy mają dobre połączenie i audio/mikrofony to jeszcze da się gadać.
Aby konsultacje miały sens powinny objąć możliwie szerokie spektrum środowiska. Myślałem o spotkaniu w gronie 15 - 25 uczestników. Nie za bardzo wyobrażam sobie rozmowę na Skype w taki dużym gronie. Może masz inne doświadczenie?
MS

Norbert

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Liked: 13
Odp: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2014, 21:03 »
Zgadzam się, prawdę mówiąc można coś odsłuchać, ale nie na żywo dyskutować. W teori to działa, ale nie jest to napewno efektywne. Inaczej bym nie spędzał 50% czasu w podróżach.

Niestety nie mogłem pojawić się w Wawie w tym czasie :(
Pozdrawiam
----------------
Gliding is so freaking fun https://www.youtube.com/watch?v=9oSUrZ8KGJk

Łyku

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Liked: 38
Odp: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2014, 21:48 »
Hej,

GoToMeeting, z tego co wiem mają wersję trialową, dzięki której można sprawdzić funkcjonalność.  Uczestnik (nie host) może się połączyć przy pomocy zwykłej przeglądarki internetowej. Skrypt uruchamia klienta po wywołaniu unikatowego linku i podaniu pinu. Uczestniczyłem kilkukrotnie w konferencji, gdzie uczestniczyło kilkudziesięciu uczestników.  Aby uniknąć sprzęgnięć  - wiadomo, gdy kilkadziesiąt osób łączy się w mniej więcej tym samym czasie jest nie do uniknięcia, host może tak skonfigurować spotkanie, aby wszyscy byli deafaultowo "zmutowani". Dobry system zarządzania przebiegiem spotkania (np. konieczność "podniesienia ręki" w celu zasygnalizowania potrzeby zabrania głosu) - wg. mnie ta platforma ma wszystko co potrzebne, natomiast zupełnie nie mam pojęcia jaki jest koszt zakupu licencji.

Pozdrawiam, Łyku

P.S. Poza przekazem dźwięku, można udostępniać pulpit (np. prezentacje), obraz, jest również okno czatu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2014, 21:51 wysłana przez Łyku »

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2014, 23:09 »
No to spróbujmy:

1.  Please join my meeting, 25 cze 2014 at 20:00 CEST.
https://global.gotomeeting.com/join/638533797

2.  Use your microphone and speakers (VoIP) - a headset is recommended. Or, call in using your telephone.

Dial +1 (773) 897-3016
Access Code: 638-533-797
Audio PIN: Shown after joining the meeting

Meeting Password: BLconference
Meeting ID: 638-533-797

GoToMeeting®
Online Meetings Made Easy®

Not at your computer? Click the link to join this meeting from your iPhone®, iPad®, Android® or Windows Phone® device via the GoToMeeting app.

Pozdrawiam,
Marek Szumski
MS

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 21, 2014, 00:30 »
No i super. Ja korzystam dość często z WebEx oraz z VidCom. To już tylko informacyjnie i ewentualnie na przyszłość.

Póki co jesteśmy umówieni na GoToMeeting na 25.06 na 20.00.
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: spotkanie BL 21.06 g. 10:00 w siedzibie AP
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2014, 17:56 »
Tele-spotkanie odbyło się w dość kameralnym gronie - 6 osób. Z tego też względu porządek spotkania potraktowaliśmy dość swobodnie. Była to raczej wymiana ogólnych poglądów n.t bezpieczeństwa niż dyskusja nad przesłanymi propozycjami.

Myślę, że najważniejsze przesłanie jakie płynie ze spotkania to takie, że obecnie wielu z nas nie ma świadomości ryzyka na jakie się naraża startując w zawodach. Często na zawody przyjeżdża się, aby potrenować, zawody w wielu wypadkach zastępują też latanie w aeroklubach. Dużą rolę w poprawieniu tej sytuacji pełnią obecnie tak chętnie organizowane przez wiele ośrodków obozy przelotowe, na których pod okiem doświadczonych przelotowo instruktorów można podnieść swoje kwalifikacje.
Dyskutanci wyrazili również potrzebę zmian w regulaminie wydawania licencji sportowych. Podnosili kwestię określenia minimum wyszkoleniowego określonego nalotem oraz ilością przelecianych kilometrów. Ilość kilometrów powinna być udokumentowana np. na jednej z platform: OLC, GCUP, SkyLines, SzPP lub podobnych.

Jednym z omawianych punktów był obowiązkowy trening przed zawodami. Zawody miałyby się zaczynać w sobotę obowiązkowym treningiem (rejestracja w piątek) a kończyć krótką konkurencją w niedzielę. Mocno podkreślana również była sprawa obowiązkowego briefingu bezpieczeństwa zarówno na odprawie inauguracyjnej jak i w trakcie zawodów. Briefingi powinny być solidnie przygotowane. Konieczne również jest wprowadzenie planu reagowania na wypadek sytuacji kryzysowych.

Uczestnicy spotkania podkreślili również potrzebę aktywniejszego uczestnictwa działu sportu Aeroklubu Polskiego w procesie wydawania licencji, weryfikacji organizatorów, nadzoru nad organizacją zawodów, podnoszenie kwalifikacji kadry instruktorskiej.

Jeśli coś pominąłem to proszę Was o uzupełnienie.

Dziękuję uczestnikom za poświęcony czas i  cenne uwagi.
MS