Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: WebChrono & E-Kwadrat - System informatyczny wspierający pracę aeroklubu  (Przeczytany 488 razy)

jarek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Liked: 0
Cześć,
Sezon szybowcowy przynajmniej dla mnie się kończy, pora pomyśleć o pracach "hangarowych".
W moim przypadku jest to od 5 lat rozwijanie dwóch współpracujących ze sobą aplikacji usprawniających pracę aeroklubu - E-Kwadrat i WebChrono.
E-Kwadrat to aplikacja na Androida (instalowana na czytniku z e-papierem dzięki czemu nie ma problemów z czytelnością w pełnym słońcu) pozwalająca wprowadzać chronometraż bezośrednio na kwadracie, z automatyczną weryfikacją poprawności danych.
WebChrono to aplikacja webowa, do której po lotach wgrywane są z E-Kwadrat dane lotów, rozsyłane maile o lotach, automatycznie wyliczane salda opłat z aeroklubem, przegądanie chronometraży, wyszukiwanie lotów i cała masa innych funkcjonalności.
Systemy są tak zintegorwane, że np. E-Kwarat przy próbie startu informuje, że dana osoba ma negatywne saldo rozliczeń z aeroklubem.
Nie będę wymieniał tu wszystkich funkcji, bo są one opisane na stronie: http://webchrono.pl/about
System od początku działa w moim macierzystym aeroklubie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany wdrożeniem systemu w swoim aeroklubie lub prywatnym lotnisku proszę o kontakt - http://webchrono.pl/contactWebsite , konto systemu na facebooku: https://www.facebook.com/webchrono/
Mogę na telekonferencji np. przez Skype zaprezentować działanie systemu, jestem też zainteresowany poznaniem specyficznych wymagań aeroklubów - by na tej podstawie rozwijać system w odpowiednim kierunku.

Pozdrawiam,
Jarosław Wosik.