Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,  (Przeczytany 25782 razy)

Marian

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Liked: 69
    • Galeria Mariana
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2016, 08:48 »
Nemo perfectus est :-)

przemek łośko

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Liked: 113
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2016, 09:11 »
Celare fraudem fraus est  8)

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2016, 09:17 »

Jeśli można kilka zdań w tym temacie:

1/ Zgodnie ze Statutem AP do 30 czerwca każdego roku Zarząd AP zobowiązany jest zwołać Zwyczajny Kongres Sprawozdawczy; w praktyce w latach poprzednich wyglądało to tak, że Kongresy takie (Walne Zgromadzenia) odbywały się: 20-21.04.2013 r., 29.03.2014 r., 11.04.2015 r. Jak sądzę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Zwyczajny Kongres Sprawozdawczy odbył się w tym roku w zbliżonym terminie (powiedzmy do końca kwietnia);

2/ Na Zwyczajnym Kongresie poznamy komplet sprawozdań finansowych, zbadanych przez biegłego rewidenta oraz sprawozdania Zarządu (a nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprezentowane zostało również sprawozdania Komisji Rewizyjnej - to tak a'propos mocno pasywnej postawy członków tego gremium w czasie ostatniego Kongresu); Dodam, że zasadą jest, że takie sprawozdania powinny również wskazywać na zdarzenia po dniu bilansowym (czyli w tym wypadku całą historię uszczuplenia majątku AP), o ile mają one znaczenie dla oceny przedkładanych Kongresowi sprawozdań; Do takich zdarzeń również powinien odnieść się biegły rewident;

3/ W Kongresie biorą udział członkowie zwyczajni, a ich status i prawidłowość reprezentacji potwierdzane są przez zwołujący Kongres Zarząd AP, dopuszczając ich do udziału w Kongresie;

4/ W zależności od przebiegu dyskusji na temat prezentowanych sprawozdań, delegaci reprezentujący 1/3 członków zwyczajnych mogą zawnioskować (lub nie) do Zarządu o zwołanie Kongresu Sprawozdawczo-Wyborczego, w terminie 60 di od dnia złożenia wniosku; w ustaleniu właściwej formy takiego wniosku powinien pomóc obsługujący Kongres prawnik; oczywiście dla uchylenia wątpliwości delegaci powinni posiadać albo upoważnienie od reprezentowanych przez siebie członków zwyczajnych do wnioskowania o zwołanie Kongresu Sprawozdawczo-Wyborczego, albo same wnioski, w celu ich przedłożenia na ręce Zarządu.

Moim zdaniem taki sposób podejścia do tematu ewentualnych zmian we władzach AP byłby optymalny. Jednocześnie dajemy Zarządowi AP szansę na poważne i wyczerpujące ustosunkowanie się do obecnej sytuacji AP.

Pozdrawiam,

Marian     
Marian, ZAP miał szansę na - jak piszesz - "poważne i wyczerpujące ustosunkowanie się do obecnej sytuacji AP" i w/g mnie i nie tylko mnie nie zrobił tego. Co więcej "uczeni w piśmie" jasno wskazują na - co najmniej zaniedbania i zaniechania ZAP / KR w odniesieniu do obowiązków zapisanych dla ZAP i KR w statucie AP. Dodatkowo nie można zapominać, że do członków ZAP były wysyłane z różnych stron sygnały o możliwych nieprawidłowościach na długo przed "wykryciem niedoborów na rachunkach bankowych AP". ZAP miał dużo czasu na reakcję i nic nie zrobił, posądzając przy okazji "donosicieli" o nieczyste intencje.

Marian

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Liked: 69
    • Galeria Mariana
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2016, 09:31 »
Było powyżej pytanie o to jak podejść do tematu od strony formalnej. W mojej ocenie tak byłoby najprościej. Z mojej strony, to może tyle...

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2016, 09:44 »
Myślę, że nasz spór o sposób rozwiązania obecnego kryzysu sprowadza się właściwie do jednego. Poziomu zaufania do obecnych władz.

Można to streścić następująco:
Jedni mówią: dajmy im jeszcze jedną szansę, ufając że władze mają dobre intencje, działają w naszym wspólnym interesie i rozwiążą problem.
Drudzy: załatwmy to teraz bo nie ufamy że obecne władze działają w naszym wspólnym interesie tylko bronią siebie.

Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie która opcja jest mu bliższa.
MS

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2016, 12:22 »
Myślę, że nasz spór o sposób rozwiązania obecnego kryzysu sprowadza się właściwie do jednego. Poziomu zaufania do obecnych władz.

Można to streścić następująco:
Jedni mówią: dajmy im jeszcze jedną szansę, ufając że władze mają dobre intencje, działają w naszym wspólnym interesie i rozwiążą problem.
Drudzy: załatwmy to teraz bo nie ufamy że obecne władze działają w naszym wspólnym interesie tylko bronią siebie.

Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie która opcja jest mu bliższa.

A ja może zupełnie nie na temat i z głupia frant opowiem bajeczke z Odległego Lasu :).

W pewnym Odległym Lesie żyła sobie Pupa (tutaj przepraszam ale zacięło mi się "duże de" na klawiaturze). Wszystkie zwierzęta w Odległym Lesie śmiały się z Pupy - bo była brzydka i zamiast śpiewać, za przeproszeniem, pierdzi.

I Pupa nieszczęśliwa chodziła po Lesie aż spotkała Dobrą Wróżkę. Dobra Wróżka widząc bezmiar nieszczęścia się ulitowała i zwołała Zgromadzenie Dobrych Wróżek. Zgromadzenie długo debatowało i w końcu po tygodniu obrad uradziło jak pomóc Pupie - Wróżki zamieniły ją w Słowika.

I Słowik uszczęśliwiony latał po całym Odległym Lesie aż spotkał Lisa. Lis powitał Słowika
- "Cześć Pupo".
- Na co Słowik odpowiedział - "Nie jestem Pupą, jestem Słowikiem"
- Na to Lis - "Tak?, więc zaśpiewaj mi coś"
- Więc Słowik spiął sie i z dzioba wydał przeciągłe "Prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr"

Nie wiem czy z tej bajki wynika jakiś morał, ale każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2016, 13:09 wysłana przez kp »

ZK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Liked: 158
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2016, 17:12 »

A ja może zupełnie nie na temat i z głupia frant opowiem bajeczke z Odległego Lasu :).

W pewnym Odległym Lesie żyła sobie Pupa (tutaj przepraszam ale zacięło mi się "duże de" na klawiaturze). Wszystkie zwierzęta w Odległym Lesie śmiały się z Pupy - bo była brzydka i zamiast śpiewać, za przeproszeniem, pierdzi.

I Pupa nieszczęśliwa chodziła po Lesie aż spotkała Dobrą Wróżkę. Dobra Wróżka widząc bezmiar nieszczęścia się ulitowała i zwołała Zgromadzenie Dobrych Wróżek. Zgromadzenie długo debatowało i w końcu po tygodniu obrad uradziło jak pomóc Pupie - Wróżki zamieniły ją w Słowika.

I Słowik uszczęśliwiony latał po całym Odległym Lesie aż spotkał Lisa. Lis powitał Słowika
- "Cześć Pupo".
- Na co Słowik odpowiedział - "Nie jestem Pupą, jestem Słowikiem"
- Na to Lis - "Tak?, więc zaśpiewaj mi coś"
- Więc Słowik spiął sie i z dzioba wydał przeciągłe "Prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr"

Nie wiem czy z tej bajki wynika jakiś morał, ale każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.



Czy na pewno to było Zgromadzenie Dobrych Wróżek....  :D a może Kongres


ZK

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2016, 18:11 »
Można to streścić następująco:
Jedni mówią: dajmy im jeszcze jedną szansę, ufając że władze mają dobre intencje, działają w naszym wspólnym interesie i rozwiążą problem.
Drudzy: załatwmy to teraz bo nie ufamy że obecne władze działają w naszym wspólnym interesie tylko bronią siebie.

Ja im ufam - że działają w dobre wierze. No i co z tego skoro np: Marcin Prusaczyk jest po prostu niekompetentny. Mi po prostu brakuje tu kompetencji u niektórych członków Zarządu. Osobiście myślę że Skalik to dobry gość ale dobiera sobie takich ludzi jak MP czy w jak Częstochowie ten gostek, który doprowadził do wywalenia Piekara i Jacka Bogatko a potem donosił na swój klub :(.
Fajny gość Włodek jest ale umiejętność doboru współpracowników to chyba podstawowa umiejętność managera i mam nadzieję że się z tym zgodzicie.
Pozdrawiam
Żółw

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 03, 2016, 20:23 »
  Nie  >:(

Karol Staryszak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Liked: 103
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 03, 2016, 20:51 »
No dobra, ale kto chce być w nowym zarządzie jeśli już dojdzie do zmiany?

Jak na razie to tylko Żółw się zdeklarował do roli sprawdzającego. Ciekaw jestem, kto i jaki ma plan bo jak wiadomo zmienić zarząd jest w miarę prosto ale co dalej.

Chciałbym poznać kompetencje kandydatów skoro słyszymy o niekompetencji obecnego ZAP.

Pozdrawiam,
Karol.

p.s. Jak na razie to czytam tylko hasła "stary musi odejść"
p.p.s. przeżyliśmy ostatnio zmianę władzy na Żarze i nie jestem pewien czy wyszło na lepiej.
Jeśli czegoś nie mogę naprawić, to znaczy że nie jest to zepsute... - Alf.

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2016, 21:26 »
Ja się wypala trawę na wiosnę to szybko nowa wyrasta. Jeśli ZAP nie dostałby votum i zostałby zwołany Wyborczy to kandydaci pojawiliby się w sposób naturalny. Głosowanie "za" ja traktuję jako zgodę na nieprzyzwoitość.
Co byś zrobił, jako członek Zarządu, gdyby księgowa wyprowadziła np. 1 mln? Ja znam odpowiedź na to pytanie. Zrobiłbym dokładnie to samo.
MS

Karol Staryszak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Liked: 103
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2016, 21:54 »
gdyby za mojej kadencji zniknęły pieniądze rozważałbym:

- poddanie się do dymisji - najłatwiejsze z mojej perspektywy, natomiast niekoniecznie najlepsze rozwiązanie dla AP. Dymisja zarządu mogłaby doprowadzić do utraty dofinansowania z ministerstwa, zablokowania kredytowania długu i innych niespodziewanych efektów. 2,6 mln piechotą nie chodzi.
- zorganizowania zaginionych pieniędzy w jakiś magiczny sposób...
- to co robi obecny zarząd, ratowania sytuacji, plany naprawcze itp.

Zmiana władzy w tak krytycznym momencie, może być bardzo ryzykowna. Tak jak Marek napisałeś, skoro zjazd klepnął działania ZAP to decyzja większości zapadła i może należy ją uszanować? Ja nie jestem pewien czy szybkie akcje ludzi którzy się teraz uaktywnili są dobrym kierunkiem.
Słyszę o jakimś planie naprawczym ale żeby taki plan wprowadzać trzeba mieć kim go zrobić. Dlatego pytam kto się tego podejmuje a później zapytam o kwalifikacje tych ludzi.

Piszę to będąc zupełnie z boku więc mogę zupełnie błądzić.

k.

p.s. napisałem wcześniej o zmianie władzy w GSS, chodziło mi raczej o atmosferę jej towarzyszącej niż o np. sytuację finansową której nie znam. Jeśli się źle wyraziłem lub napisałem nieprawdę - przepraszam.
Jeśli czegoś nie mogę naprawić, to znaczy że nie jest to zepsute... - Alf.

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2016, 22:17 »
No to się pomyliłem  ;)
Co ja bym zrobił? Złożyłbym rezygnację, przeprosił i zwrócił kasę.

Czasami wydaje mi się, że Wam tylko o tę dotację chodzi... Trzeba pamiętać, że ona dotyczy jedynie ok 0,5% środowiska.
MS

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 03, 2016, 22:47 »
No dobra. Skoro ZAP taki dobry, to może ktoś wypisze listę zasług poszczególnych osób z ZAP?

PS. Jacka Dankowskiego zasługi mogę wypisać sam.
PPS. Prezes jest złym managerem. Być może jest dobrym politykiem ale na tyle nie znam. Jest bardzo dobrym manipulantem.  Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem.


Karol Staryszak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Liked: 103
Odp: 12 MARCA godzina 12.00 Leszno, Hotel Gliding,
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 03, 2016, 23:05 »
No to się pomyliłem  ;)
Co ja bym zrobił? Złożyłbym rezygnację, przeprosił i zwrócił kasę.

Czasami wydaje mi się, że Wam tylko o tę dotację chodzi... Trzeba pamiętać, że ona dotyczy jedynie ok 0,5% środowiska.

Marek, bez tej dotacji AP chyba nigdy by nie było w stanie spłacać długu, jeśli nie może spłacać długu to bankrutuje, jeśli bankrutuje tracimy sporo sprzętu i sporo lotnisk.
Mnie nie chodzi o dotację, już nie ale o to gdzie w przyszłości będzie można latać.

Szczerze, to myślę że jeśli Włodek by się nie zajął parę lat temu zbieraniem ekipy i wyprowadzaniem z dołka AP to powyższy scenariusz by się sprawdził. Nawet jeśli się mylę to i tak był jedynym chętnym aby się tym zająć i wziąć na siebie sporą odpowiedzialność, pamiętam konferencje na Skypie i nawet do tego aby sobie pogadać było mało ochotników. Choćby tylko za to ma u mnie plusa.

Jeszcze raz podkreślę, że nie jestem przeciwnikiem zmian. Jestem natomiast za tym aby te zmiany były przejrzyste a jak na razie tego nie widzę. Poza tym wypowiadają się tutaj bardzo ostro osoby które były w różnych władzach i niestety ale się zupełnie nie sprawdziły więc skąd pewność że będą lepsze od obecnego ZAP?

Pozdrawiam,
k.
Jeśli czegoś nie mogę naprawić, to znaczy że nie jest to zepsute... - Alf.