Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Aeroklub Ostrowski z Certyfikatem AOC  (Przeczytany 3749 razy)

mdoskocz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Liked: 11
Aeroklub Ostrowski z Certyfikatem AOC
« dnia: Listopad 17, 2015, 10:53 »
W ostatnich dniach Nasza Spółka uzyskała dla Aeroklubu Ostrowskiego certyfikat AOC na przewozy szybowcami. To już kolejny certyfikat uzyskany przy naszej pomocy - kolejne są trakcie procedury. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy, zajmujemy się nie tylko szybowcami - również samoloty (także koncesje) oraz balony.

Ponadto od tygodnia Aero Partner Sp. z o.o. został oficjalnie zarządzającym lotniskiem Pobiednik k/Krakowa. Jest to pierwszy (ale proceduralnie najtrudniejszy) krok w kierunku LUPOC.

Pozdrawiam
MD

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
Odp: Aeroklub Ostrowski z Certyfikatem AOC
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2016, 11:07 »
 A jak długo trwa proces certyfikacji prowadzony przez Państwa spółkę (powiedzmy szybowcowe AOC ) ?

mdoskocz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Liked: 11
Odp: Aeroklub Ostrowski z Certyfikatem AOC
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2016, 13:10 »
Witam. To zależy od ULC (obłożenie praca ale i podejście konkretnego inspektora) a także od współpracy z klientem. Najszybciej zrobiliśmy w 4 miesiące, najdłużej w 8...

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: Aeroklub Ostrowski z Certyfikatem AOC
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2016, 00:04 »
A jak długo trwa proces certyfikacji prowadzony przez Państwa spółkę (powiedzmy szybowcowe AOC ) ?

J jesli pytasz się w imieniu organizacji non-profit takiej jak aeroklub to najprawdopodobniej nie potrzebujesz AOC aby wozic pasażerów na loty zapoznawcze/propagandowe

Główne wymogi są:
- dochody z tych lotów nie mogą być głównym źródłem utrzymania organizacji
- zyski z tych lotów nie mogą być transferowane poza organizację
Organizacja nie musi mieć nawet certyfikatu ATO aby organizowac takie loty...

Tutaj znajdziesz moją poprzednią dyskusję z Panem Doskoczem na ten temat http://forum.szybowce.com/sprawy-aeroklubowe/zmiana-prawa-lotniczego/msg14209/#msg14209

Większość jeśli nie wszystkie aerokluby spełniają ten warunek a spółka Aeropartner, bedąca własnością Aeroklubu Polskiego, obdzwania aerokluby i wciska im niepotrzebne certyfikaty, oczywiście za opłatą. A ULC ma dodatkowa prace i certyfikaty do audytowania ...

mdoskocz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Liked: 11
Odp: Aeroklub Ostrowski z Certyfikatem AOC
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2016, 08:57 »
A jak długo trwa proces certyfikacji prowadzony przez Państwa spółkę (powiedzmy szybowcowe AOC ) ?


Większość jeśli nie wszystkie aerokluby spełniają ten warunek a spółka Aeropartner, bedąca własnością Aeroklubu Polskiego, obdzwania aerokluby i wciska im niepotrzebne certyfikaty, oczywiście za opłatą. A ULC ma dodatkowa prace i certyfikaty do audytowania ...

Nie "obdzwania i wciska" bo nikogo na to nie namawiamy - chętni sami się do nas zgłaszają. Pana zdaniem loty widokowe nie wymagają AOC, moim tak. Proszę mi uwierzyć, że nie opłaca się nam naciągać kogokolwiek na bezsensowne wydatki - finalnie obróciłoby się to przeciw nam.

MD

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: Aeroklub Ostrowski z Certyfikatem AOC
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2016, 23:48 »
W naszej majowej dyskusji powoływał się Pan na przepisy twierdząc, że AOC jest wymagany dla aeroklubów chcących organizować loty widokowe/zapoznawcze/propagandowe. Wtedy przytoczyłem na grupie te przepisy i jasno z nich wynika, że można takie loty organizować bez certyfikatu AOC pod pewnymi jasno wyszczególnionymi warunkami, które praktycznie każdy aeroklub spełnia. Zapewne też znany jest Panu fakt, że są w Polsce aerokluby które oferują loty zgodnie z tymi regulacjami.

Wzbudza moje dziwienie Pańskie zachowanie ignorujące oczywiste fakty. Podobne zachowanie jakże często można zaobserwować u sprzedawców samochodów oferujących pojazdy w wątpliwym stanie technicznym. Ale raczej nie przystoi to Dyrektorowi Zarządzającemu  w spółce będącej własnością Aeroklubu Polskiego i Specjaliście ds. Prawnych Aeroklubu Polskiego...

mdoskocz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Liked: 11
Odp: Aeroklub Ostrowski z Certyfikatem AOC
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2016, 07:48 »
Niestety nie mam predyspozycji do bycia handlowcem (a szkoda, bo to całkiem dobry sposób na wygodne życie :) ). Co do przepisów - przemilczałem, ponieważ nie mam zamiaru nikogo na siłę namawiać, żeby nie wyjść na "wciskającego pojazd w wątpliwym stanie technicznym".

Z ostatniego akapitu wynika, że dla Pana loty zapoznawcze to to samo co widokowe, a moim zdaniem. Lot zapoznawczy ma swoją definicję w PART II do 965/2012 (ze zmianami), a lot widokowy to nic innego jak zarobkowy przewóz osób (operacja CAT), też jest definicja. Nie przekonuję już Pana, bo z tego co pamiętam pisał Pan, że do lotów zapoznawczych nie trzeba ATO...