Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Komisja Rewizyjna AP  (Przeczytany 2274 razy)

A. Rydzyński

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Liked: 73
Komisja Rewizyjna AP
« dnia: Czerwiec 12, 2013, 18:37 »
Na stronie internetowej AP można zapoznać się z informacją o pracach komisji i pobrać propozycje statutu AP opracowanego na bazie statutu AP wersja 2.
KRAP prosi członków AP i delegatów na XXXII WNZDAP o uwagi do przedstawionego statutu.
http://www.aeroklub-polski.pl/media/2012/07/STATUT-AP-6a.pdf

Krzysztof Mazur

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Liked: 9
Odp: Komisja Rewizyjna AP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2013, 17:00 »
A opublikowanego statutu zgłoszonego do MSiT jak nie ma tak nie ma, a tymczasem Skalik na pretekst do turne i swojej „kampani wyborczej”.

http://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/delegaci-aeroklubow-regionalnych-dyskutuja-nad-projektem-nowego-statutu-ap/

To może warto by delegaci zapytali się Skalika przy okazji o jego prywatną wojnę z Aeroklubem Rzeczypospolite Polskiej o nazwę, bo może się to skończyć nie wesoło dla Aeroklubów Regionalnych.  Skalik strzela ślepakami i przegrywa kolejne sprawy w sądach.

http://prawo.money.pl/orzecznictwo/sad-najwyzszy/wyrok;sn;izba;cywilna,ic,iii,ck,33,05,6522,orzeczenie.html

A le przypomnę delegatom gigantyczną stratę AP na kilka milionów ze Skarbem Państwa. Coś słyszałem, że sprowokowane przez Skalika w tej wojnie ARP (LAF) chce sięgnąć po broń masowego rażenia. A ten wyrok o tereny lotniska Aeroklubu  Poznańskiego może tyczyć się wielu innych Aeroklubów.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDAQFjAB&url=http%3A%2F%2Fbip.prokuratoria.gov.pl%2Fdownload%2FZ2Z4L2JpcHByb2t1cmF0b3JpYS9wbC9kZWZhdWx0X29waXN5LzE4NzUvMTQvMQ%2F2010.09.09_ins_1546_10_sr_poznan_nowe_miasto_wilda.pdf&ei=hCa7UfWPEsXfsgbK8gE&usg=AFQjCNGqyaJXRmOL6AtGwgpvFxgTIPf3Ow&sig2=Afx5Evzq2PVEIxHST3Jy4Q&bvm=bv.47883778,d.Yms&cad=rja


Rozmawiałem z Prokuratorią Skarbu Państwa i zapewniono mnie, że starannie i skrupulatnie sprawdzono wszystkie dokumenty historyczne i AP jak i wszystkie aerokluby regionalne formalnie prawnie nie mają nic wspólnego ze Aeroklubem Rzeczypospolitej Polskiej. Aeroklub Polski prawnie powstał w 1963 jaki jako Aeroklub PRL rozporządzeniem komunistycznego premiera. Jak sprawdziłem powołanie APRL odbyło się z naruszeniem wtedy obowiązującego prawa, co oznacza sądowną możliwość podważenia własności AP i aeroklubów regionalnych. Skalik swoimi prywatnymi wojenkami wszystko robi aby do tego doprowadzić.

Jak się dowiedziałem - to wystarczy by Ministerstwo Finansów czy Skarbu, a nawet Prokuratura dostało odpowiednio mocny sygnał by się sprawą majątku AP zająć w kontekście niezgodnego z prawem powstania APRL.

Przypomnę, że już komunistyczny akt prawny o stanie wojennym Sad uznał za niezgodny z wtedy obowiązującym prawem i obecnie toczą się kolejne sprawy sadowe będące konsekwencją tego wyroku.Jak sytuacja jest groźna po przedstawię ten dokument.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=15569

Tutaj doszło prawdopodobnie zakulisowo do jakiegoś kompromisu bo PZW doprowadziło do wstrzymania biegu tej interpelacji grożącej pozbawieniem majątku powstałej w PRL po likwidacji przedwojennej federacji wędkarskiej na statucie komunistycznym PZW.   

Teraz niech szanowni delegaci się zastanowią  co będzie jak pojawi się interpelacja w kwestii AP do Ministra Skarbu i zostanie uruchomiona prokuratoria, która w zasadzie ma już wszystko sprawdzone po sprawie Poznańskiej.

Dal mnie kłótnia o nazwie nie ma sensu skoro ARP może wejść do Federacyjnego nowego AP czyli nazwa będzie w strukturach AP. Ale Oby się nie okazało, że Aerokluby Regionalne nie zostaną ręką w nocniku skoro tolerują kosztowne i bezsensowne prawnicze wojenki Skalika rozgrywane oczywiście za ich pieniądze.

Przypomnę wszystkim, że Skalik obiecywał wieloletnie toczenie się sprawy o zmianę formy prawnej AP, a wystarczyło tylko pismo do MSiT by po interwencji Ministra w sądzie KRS zmienił formę prawną AP na polski związek sportowy i by AP okazało się nie być stowarzyszeniem ale zupełnie inną formą prawną z niezgodnym z prawem statutem.

http://www.interactive.art.pl/APMSiT.PDF

Ps.

Wysłuchałem poprzedniego walnego.

Jedna osoba całkiem sensownie prawiła o polskich związkach sportowych, jednak palnęła coś takiego:

"Jak Państwo się wczytacie, ci z Państwa którzy się wczytali,jeśli mogę tak powiedzieć wokół sali papier w którym Pani Minister udzieliła Państwu upomnienia. Jeszcze raz podkreślam, proszę nie mieć (...) bo bo upomnianych zostało kilkadziesiąt polskich związków sportowych nie kilkanaście."

Jak sprawdziłem – nie jest to prawdą co ten pan powiedział. Widać ma niewielką wiedzę tyczącą się tego co się dzieje w Ministerstwie.  Natomiast w MSiT dowiedziałem się, że dyscyplinarnych upomnień było tylko kilka. W zasadzie tylko AP wraz z PZW i LOK ma „przewinienia” największego kalibru, ponieważ to jedyne przypadki nie będące związkami. Stąd wyznaczony przez MSiT termin do zmiany statutu AP. Inne PZS mają drobniejsze uchybienia i nie wymagają stosowania aż dyscyplinarnego art. 22 ustawy.