Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Co proponowała KR AP V Kongresowi ?  (Przeczytany 3048 razy)

A. Rydzyński

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 303
 • Liked: 73
Co proponowała KR AP V Kongresowi ?
« dnia: Lipiec 11, 2016, 23:57 »
KR AP i niektórzy delegaci wykazali się porażającą nie znajomością statutu PZS AP.

Znów mecenas Palus z Katowic tłumaczył Kongresowi że nie jest najwyższą władzą PZS AP.

W Kongresie uczestniczyłem jako obserwator od godziny 10:00 do 18:00 w tym 8 godzinnym okresie Włodzimierz Skalik prezes AP mówił do Kongresu  przez 2 godziny i 3 minuty co stanowi ca 25% .

Treść wystąpienia KR AP:
,,Komisja Rewizyjna biorąc pod uwagę przeprowadzone kontrole, oraz aktualny stan AP proponuje Kongresowi następujące wnioski:

1. Komisja Rewizyjna zwraca uwagę, że funkcjonowanie szkół w obecnym systemie nie sprawdziło się i wnioskuje o natychmiastową likwidację rad szkół jako ciał niewydolnych i nie zapewniających prawidłowego funkcjonowania szkół w Lesznie i na Żarze. Osobami odpowiedzialnymi za kontrolę i nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem szkół z ramienia Zarządu powinni być wybrani konkretni członkowie Zarządu, komisja sugeruje by byli to wiceprezesi. Do bieżącego zarządzania szkołami Zarząd powołuje dyrektora, określa mu zakres obowiązków. Powołany
dyrektor w pełnym zakresie swojej funkcji odpowiada przed Zarządem AP.

2. Komisja wnioskuje o podjęcie uchwały zgodnie z paragrafem 9 i 8 statutu AP ,zobowiązującej Zarząd do natychmiastowego podpisania umowy z Aeroklubem Leszczyńskim, na mocy której Aeroklub Leszczyński będzie pełnił obowiązki zarządzającego CSS Leszno. Umowa szczegółowo określi wzajemne prawa i obowiązki, oraz podział zadań, oraz nieodpłatne  użyczenie sprzętu i terenu. Biorąc pod uwagę obiektywne okoliczności takie rozwiązanie daje szansę na poprawę obecnej sytuacji. W ocenie Komisji Aeroklub Leszczyński ma potencjał by sprostać temu zadaniu. Obecnie swoista konkurencja nie służy obu podmiotom. Zauważalna jest widoczna sympatia i deklaracje współpracy ze strony władz lokalnych w stosunku do Aeroklubu Leszczyńskiego. Natomiast jest zupełnie odwrotnie w przypadku stosunku tych władz do zarządzania szkołą poprzez Aeroklub Polski. W rozmowach z przedstawicielami Komisji Rewizyjnej, władze Aeroklubu Leszczyńskiego potwierdziły swoją gotowość do takiego rozwiązania.

3. Komisja Rewizyjna wnioskuje by Kongres podjął uchwałę o natychmiastowym przeniesieniu siedziby biura AP do budynku CSS w Lesznie, proces przeniesienia powinien zakończyć się do dnia 31. 10. 2016 r. Koszty biura powinny być pokrywane z pożytków pozyskiwanych z nieruchomości należących do CSS. W obecnej sytuacji ekonomicznej AP oraz CSS Leszno takie rozwiązanie wydaje się najbardziej uzasadnione. Własna siedziba biura, a nie wynajmowana, obniży znacząco koszty utrzymania. Dodatkowym argumentem jest bogata infrastruktura, mogąca służyć nie tylko biuru, ale prowadzonym szkoleniom, odprawom oraz Kongresom.

4. Komisja uważa, że funkcjonowanie Komisji Specjalnościowych w obecnych uwarunkowaniach jest niewystarczające. Komisja wnioskuję o wprowadzenie zmian doprowadzających do większej niezależności w funkcjonowaniu Komisji Specjalnościowych. Zdaniem Komisji Rewizyjnej wybory członków Komisji Specjalnościowych powinny dotyczyć całego środowiska, natomiast Zarząd AP powinien tylko zatwierdzać plany pracy i regulaminy opisujące funkcjonowanie Komisji Specjalnościowych. Powoływanie przewodniczących Komisji Specjalnościowych przez Zarząd AP w istocie uzależnia tą funkcję od woli Zarządu AP. Wybór przewodniczącego oraz pozostałych członków powinien być całkowicie oddany do decyzji środowiska lotniczego. Wybór przewodniczącego przez Zarząd AP Komisja Rewizyjna uważa za błędny. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w przypadku dwóch komisji specjalnościowych.

5. Komisja wnioskuje by Kongres podjął uchwałę nakazującą wykonywanie przelewów z kont komisji specjalnościowych tylko za akceptacją upoważnionego członka tych komisji, warunek pieniądze z dotacji są
bezwzględnie przekazywane na konta komisji specjalnościowych.

6. Komisja wnioskuje podjęcie uchwały zakazującej łączenia funkcji członka Zarządu AP z funkcjami w innych organach Związku, takimi jak pracownik biura w tym Sekretarz Generalny, członek Komisji Specjalnościowych,
trener Kadry Narodowej i wszelkich innych powołanych organach wewnętrznych Związku

7. Komisja wnioskuje by Kongres zobowiązał Zarząd do przeprowadzenia zmian w regulaminach licencjonowania tak by licencja uprawniające do udziału we współzawodnictwie sportowym obejmowała wszystkie dyscypliny czyli w sportach lotniczych, podobnie w przypadku zawodników wydawana licencja uprawniająca zawodnika do udziału we
współzawodnictwie podlegać będzie jedynie rozróżnieniu ze względu na wiek senior/junior i również będzie uprawniała do udziału we współzawodnictwie sportowym w sportach lotniczych.

8. Komisja wnioskuje by Kongresy i szkolenia centralne, odprawy itp. były organizowane w oparciu o bazę należącą do AP, lub członków zwyczajnych.

9. Komisja wnioskuje o odwołanie Arbitra Dyscyplinarnego i powołanie nowego, obecny Arbiter Dyscyplinarny nie wywiązał się ze swojej funkcji należycie.

10. Komisja wnioskuje by w miesiącu październiku lub listopadzie zwołać Nadzwyczajny Kongres w celu prezentacji przez Zarząd poziomu realizacji programu naprawczego, oraz precyzyjnego przedstawienia aktualnej sytuacji związanej z ujawnioną kradzieżą również na tym Kongresie powinna odbyć się prezentacja wariantów funkcjonowania Aeroklubu Polskiego przedstawiona przez środowisko skupione w Aeroklubie Polskim.

11.Komisja Rewizyjna wnioskuje o niezwłoczne przeprowadzenie badania sprawozdań finansowych Szkół lotniczych przez niezależnego biegłego rewidenta."

Propozycja z punktu 3 wzbudziła natychmiastową ripostę prawnika AP mecenasa Palusa z Katowic który wyjaśniał  że na przeniesienie siedziby PZS do Leszna nie wyrazi zgody MSiT.
Przewodniczący KR AP ripostował że nie chodzi o przeniesienie siedziby PZS AP tylko biura PZS.

Czy prawnik AP mecenas Palus wprowadził celowo w błąd delegatów uczestniczących w V Kongresie AP?

Miasta siedzib Polskich Związków Sportowych:
Katowice 2 PZS
Kielce 1 PZS
Gdańsk  1 PZS
Poznań  3 PZS
Łódź 2 PZS
Toruń 1 PZS
Kraków 2 PZS
Kościerzyna 1 PZS
Skoczów 1 PZS
Lublin 3 PZS
Krotoszyn 1 PZS
Gdańsk 1 PZS
Szczecin 1 PZS

Pozdrowienia dla kłamczuszków i mówiących półprawdy.
przemek łośko

 • Reforma AP
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 289
 • Liked: 113
Odp: Co proponowała KR AP V Kongresowi ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2016, 07:12 »
Bardzo dobrze, że to zamieściłeś.

Sprawozdania Komisji Rewizyjnej Aeroklubu Polskiego próżno szukać na intranecie, w dokumentach Kongresu. Nie wiadomo, czy ZAP nie chce, czy KR AP nie jest w stanie tego sprawozdania tam umieścić? Broszurę ze sprawozdaniem rozdano delegatom na ostatnim Kongresie wyczerpując tym samym zasięg występowania tej informacji.

Postulaty KR AP zostały zaadresowane do Kongresu. Mecenas Pałus zwrócił uwagę, iż KR AP nie ma takiej zdolności, co wynika ze Statutu AP.

Tym samym warto zadać sobie pytanie, czy walczyć o AP poprzez zmianę jego statutu w taki sposób, aby jednak członkowie zwyczajni mogli używając Kongresu dbać o swoje prawa, czy też pozwolić stopniowo osuwać się AP w kolejne afery, potem w zapomnienie, zgodzić się na rozwodnienie topniejącego majątku i zająć - o ile jest taka potrzeba - tworzeniem nowego związku sportowego?

W czasie Kongresu zadałem Włodkowi, kilkakrotnie, pytanie: który z członków Zarządu AP odpowiada za podpisanie fikcyjnej umowy z fikcyjnym sponsorem? Włodek wił się w wymijających odpowiedziach, wypowiadanych głosem pewnym, zeby nie powiedzieć: mentorskim. Dlatego pytanie ponawiałem. Doprowadziło to Włodka do pewnej irytacji: "Nikt!" "Nikt nie odppowiada" - wydyszał z naciskiem. I tu wbił we mnie swój wzrok. To zderzenie pozowanej godności, pozowanego świętego oburzenia z całkowitym brakiem odpowiedzialności zamiast mnie poruszyć, rozbawiło mnie. Mówca wyglądał jak angielski lord przyłapany na robieniu kupy w parku. W związku z wyczerpującą odpowiedzią nie zadałem Prezesowi Zarządu Aeroklubu Polskiego kolejnych pytań: 1. kto odpowiada za brak kontroli pani księgowej, 2. kto odpowiada za nieściągalność składek, szacowaną przez p. Wyszywacza na 4,5 mln złotych od momentu uchwalenia (wypowiedź pybliczna p. Wyszywacza na spotkaniu w Lesznie) 3. na co zostały przeznaczone środki ze ściągniętych składek (około 6 milionów złotych) i jak to się stało, ze dług w 2016 roku jest w przybliżeniu taki jak w 2010?

Odpowiedzi jakich mógł udzielić Włodek na te pytania, może niesłusznie, jawiły mi się jako oczywiste.

Odpowiedzialnym za ten stan rzeczy z całą pewnością był p. Nikt (imienia nie znam), zgodnie z regulaminem pracy Zarządu AP (oczywiście, tym niejawnym - w jawnym regulaminie są jakieś przekłamania, odpowiada Prezes, odpowiadają Wiceprezesi, Prezydium).

Włodku, kończysz wkrótce kadencję i nie będziesz mógł być wybrany na następną. Możliwe, że następcą zostanie p. Marcin Miedwiediew. Ale jeśli nie taki jest plan, to czy możesz się zobowiązać, iż dołożysz starań, aby następnym prezesem został p. Nikt? Czy jakoś nam go wcześniej zaprezentujesz?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 07:14 wysłana przez przemek łośko »

jarmarknt@gmail.com

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 2
 • Liked: 0
Odp: Co proponowała KR AP V Kongresowi ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2016, 20:41 »
do A. Rydzyński
nie wiem jak Pan słuchał mecenasa Palusa, ale on jasno powiedział, że zmiana siedziby AP wymaga zmiany statusu a nie zgody MSiT.
Tutaj akurat wnioskodawca KR, wniosła o zmianę biura a nie siedziby AP.
Proszę nie wprowadzać innych w błąd, pozdrawiam

A. Rydzyński

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 303
 • Liked: 73
Odp: Co proponowała KR AP V Kongresowi ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2016, 21:44 »
Do Piotr Kudłacz:
Celowo nie mam zamiaru nikogo wprowadzać  w błąd.
Dziękuję za odmienną relacje z przebiegu kongresu, pozdrawiam


A. Rydzyński

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 303
 • Liked: 73
Odp: Co proponowała KR AP V Kongresowi ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:56 »
Do Piotra Kudłacza z aeroklubu ?
Czy był Pan na II ZWYCZAJNYM SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZY KONGRESIE AEROKLUBU POLSKIEGO
obradującym w dniu 29 marca 2014 roku w Warszawie?

A. Rydzyński
A. Nadwiślański

jarmarknt@gmail.com

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 2
 • Liked: 0
Odp: Co proponowała KR AP V Kongresowi ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:56 »
do A. Rydzyński
nie byłem, odnoszę się jedynie do ostatniego kongresu i Pana wpisu odnośnie słów mecenasa Palusa w sprawie siedziby / biura AP.
pozdrawiam

przemek łośko

 • Reforma AP
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 289
 • Liked: 113
INTRANET AP: ZAP nie zebrał się na wspólnym posiedzeniu od 2013?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2016, 17:08 »
Jesli wierzyć zawartości intranetu, to ZAP nie zebrał się na wspólnym posiedzeniu od 2013 roku. Załaczam print screen sprzed chwili.

Jeśli tak jest w istocie, to osiagnięcia ZAP na niwie utraty pieniedzy przestają zaskakiwać. Jeśli jednak ZAP zebrał się w latach 2014-2016 jakieś dwa, trzy, a może nawet pięć razy, to jakież to uchwały procedował, że strach upublicznić protokoły?