Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: informacja KRAP  (Przeczytany 10096 razy)

Janusz Golinkiewicz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Liked: 7
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2017, 20:24 »
Uchwała ZAP.

przemek łośko

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Liked: 113
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 13, 2017, 20:30 »
Szymonie, Szymonie - dobrze prawisz, ale poczekaj na publikacje o Agencji Mienia Wojskowego i pewnych zakopiańskich biznesmenach :D

Wszystko w swoim czasie.

Olek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Liked: 18
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2017, 07:42 »
Najbardziej mi się podobają te opinie prawne :-)

Jedna opinia mówi, że zarząd AP nie miał prawa odmówić zwołania Kongresu, a druga opinia mówi coś wręcz przeciwnego.

No i co, jeden z tych prawników powinien oddać dyplom !
A tymczasem obaj pobrali honorarium i wszystko jest OK ;-)
Olek
Aeroklub Jeleniogórski

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2017, 07:55 »
Najbardziej mi się podobają te opinie prawne :-)

Jedna opinia mówi, że zarząd AP nie miał prawa odmówić zwołania Kongresu, a druga opinia mówi coś wręcz przeciwnego.

No i co, jeden z tych prawników powinien oddać dyplom !
A tymczasem obaj pobrali honorarium i wszystko jest OK ;-)
Pytanie, czy prawnik KRAP widział wszystkie dowody w sprawie  - bardzo wątpię. Fanem obecnego prezesa i jego zastępcy stanowczo nie jestem, ale sądzę że mają twarde dowody na konflikt interesów przewodniczącego  KRAP.  Jedni drugich warci...

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2017, 08:21 »
Cała ta sytuacja dobitnie pokazuje jak bardzo potrzebna jest reforma Związku. Kolejna etap decentralizacji. Mówiłem i pisałem o tym wielokrotnie, trzeba przesunąć ciężar decyzyjny oraz majątek o jeden szczebel w dół.
Koncentrowanie się wyłącznie na personaliach to tak jakby leczyć raka aspiryną. Dzisiaj mamy tego dowody.
MS

Janusz Golinkiewicz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Liked: 7
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2017, 10:56 »
Każdy ogranicza się do stwierdzeń: "mówiłem, pisałem, ostrzegałem itd". Obecnie kiedy wybuchł pożar to nie ma nikogo z sikawkami. Zbliża się kongres zwyczajny (23.04.) Uprzejmie proszę włączyć się do działań i złożyć stosowne wnioski w sprawie zmiany zapisów statutu. Każdy członek zwyczajny lub jego delegat ma prawo i przywilej złożenia wniosków o podjęcie uchwał w sprawie zmiany statutu lub rozwiązanie związku. Skoro statut jest prawem to niech suweren go zmieni w taki sposób aby była możliwa zmiana konstrukcji związku o której wspomniał MarekS. Gadanie i biadolenie na forach i FB nic nie da. Szanowny Panie MarekS z miłą chęcią poprę każdą inicjatywę która wyjdzie od Ciebie na Kongresie. Sami widzicie jaką postawę wykazuje ZAP. Ja wiem, że istnieje konflikt interesów między A.J a AP o lotnisko. Ale podobne problemy mają też inne kluby. Ja osobiście jestem zdegustowany CSS w Lesznie. Od 3 lat jako członek KRAP bywam w CSS i nie mogę pogodzić się z faktem, że władza AP dopuściła do zmarnowania takiej perełki. Bezpowrotnie stracono wiele milionów złotych jako wartość CSS. Mimo informowania ZAP o zbliżającej się upadłości CSS, żadnemu członkowi ZAP nawet brewka nie drgnęła aby podjąć kroki zaradcze. Rada CSS (właściwie - satelita ZAP) i ZAP nie zrobiła nic aby pozyskać fundusze dla ratowania CSS, nie pozyskała żadnego sponsora, nie zbudowała korzystnej konstrukcji merytorycznej, gospodarczej, prawnej, która pozwoliła by na optymalne funkcjonowanie CSS. Pomijam fakt rażących zaniedbań ZAP w gospodarce finansowej AP. Jestem przekonany, iż obecny skład ZAP nie zrobi nic dla ratowania CSS. Ponawiam więc prośbę o konstruktywne działanie na kongresie. W dniu 18.03.2017 r. w CSS odbędzie się spotkanie w którym może uczestniczyć każdy. Proszę przygotować propozycje zmian, propozycje zmiany statutu AP, itp. Z przyjemnością złożę wnioski o podjęcie uchwał w sprawie zmiany statutu. Liczę na stworzenie wspólnego frontu który przeciwstawi się ZAP i nie dopuści do ewentualnych wypaczeń. Liczę na to, że złożone wnioski w sprawie zmiany statutu AP będą poddane pod głosowanie na najbliższym Kongresie.
Janusz Golinkiewicz

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 14, 2017, 12:57 »
Reformy Związku, co oznacza de-facto zmianę ustroju Aeroklubu Polskiego, nie da się opracować w kilka dni. To jest praca na wiele miesięcy konsultacji, uzgodnień z członkami, z dyscyplinami, prawnikami, księgowymi itd. To jest też godzenie często sprzecznych interesów i wizji.
Na to był czas rok temu, w tym celu została nawet uruchomiona podgrupa na forum "Reforma AP". Niestety, większość uczestników, zamiast pracować nad projektami odpowiednich dokumentów, skupiła się wyłącznie nad odwołaniem ZAP.

Musimy odłożyć osobiste i klubowe animozje oraz interesy na rzecz interesu nadrzędnego, jakim jest związek jako całość i przystąpić do pracy. Tak to widzę. Inaczej się po prostu nie da. Jeśli ktoś uważa, że wystarczy na kilka dni przed Kongresem złożyć projekty zmian w statucie, aby zreformować AP, to oznacza, że nie wie o czym mówi.
MS

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 14, 2017, 19:03 »
<..> Obecnie kiedy wybuchł pożar to nie ma nikogo z sikawkami.
<...> Sami widzicie jaką postawę wykazuje ZAP. Ja wiem, że istnieje konflikt interesów między A.J a AP o lotnisko.
<...>Pomijam fakt rażących zaniedbań ZAP w gospodarce finansowej AP.
<...>Ponawiam więc prośbę o konstruktywne działanie na kongresie.
<...> Liczę na stworzenie wspólnego frontu który przeciwstawi się ZAP i nie dopuści do ewentualnych wypaczeń. <...>
Janusz Golinkiewicz
(streszczenie moje; wybiórcze i nieprzypadkowe).

A ja sprzeciwiam się strojeniu się w szaty zbawicieli przez was, którzy w ubiegłym roku zgodnie z rozkazem przewodniczącego KRAP podnieśliście ręce w obronie ZAP. Już zapomniałeś co zrobiłeś na Kongresie ?

Sprzeciwiam się wciskaniu ciemnoty, że jakiś pożar wybuchł dziś, oraz kłamstwu że wszystkiemu winny jest tylko ZAP. Jesteście jako Komisja Rewizyjna w równym stopniu winni kradzieżom, matactwom, bo to na was spoczywał obowiązek nadzoru nad tą stajnią Augiasza.

Sprzeciwiam się relatywizacji całego sporu, tworzenia jakiegoś frontu przeciw ZAP. Może jeszcze pod sztandarem obecnego przeodniczącego KRAP - jedynego sprawiedliwego wśród kryminalnych smrodów ?

Sprzeciwiam się wezwaniom do idiotycznego powstania - bez celu, bez planu, bez przygotowania. To ma służyć tylko i wyłącznie wyniesieniu na piedestał kilku cwaniaczków, którzy wami manipulują.

Reforma AP jako całości jest niezwłocznie potrzebna. Warunek sine qua non, to zakaz zbliżania się do nowych władz, osób które miały cokolwiek wspólnego z rządzeniem Związkiem - teraz lub w ostatnich latach. A nowych kandydatów skutecznie zniechęciliście - również wy, panowie z KRAP.
Dlatego takie propagandowe wiece na które zapraszasz do Leszna, omijam szerokim łukiem.
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 14, 2017, 20:04 »
Dla rozrywki proponuję lekturę:
http://intranet.aeroklub-polski.pl/index.php/komisja-rewizyjna/279-zap-w-sprawie-konfliktu-interesow-przewodniczacego-komisji-rewizyjnej-ap

Z góry ostrzegam, że przed czytaniem należy odwiedzić monopolowy i wrócić z pełną siatką.
A i to może być mało...
Takiego bełkotu nie usłyszy się często...

Staropolskie "ale ja cię szanuje stary" to mało...

pozdr
Dino

Świerzy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Liked: 3
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 14, 2017, 20:04 »
to może zacznijmy od podstaw, KR prawo do zwołania nadzwyczajnego należy się jak psu miska zupy, niezależnie od konfliktu interesów lub od innych konfliktów - tak naprawdę to jest jej jedno merytoryczne prawo, po to głosowaliśmy na tych ludzi aby mieli takie prawo, nawet po to, aby w ekstremalnym przypadku, na tym nadzwyczajnym kongresie przez siebie powołanym, się zbłaźnili.

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2017, 20:50 »
Oczywiście - pełna zgoda, KRAP ma takie prawo. ZAP dokonał kolejnego gwałtu. Nie pierwszy i nie ostatni raz.

Tylko jak mamy poważnie traktować zwoływanie Kongresu przez ludzi, którzy kilka miesięcy temu (przy identycznym stanie wiedzy) zrobili wszystko, żeby do Kongresu nie doprowadzić ? Różnica jest tylko taka, że teraz jeden z tych panów ma swój prywatny biznes do ugrania.

Drugie pytanie - czemu ma służyć ten Kongres, oprócz odwołania ZAP ? Jaki jest pomysł na dalszy bieg zdarzeń po odwołaniu ZAP i KRAP ?
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Świerzy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Liked: 3
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 14, 2017, 21:02 »
Nie jestem w stanie na to odpowiedzieć, nie znam wszystkich sytuacyjnych warunków brzegowych, jeżeli mamy się samo-stanowić, potrzebna jest dyskusja. Ani obcinanie, ani chowanie głowy w piasek też nie jest rozwiązaniem.

przemek łośko

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Liked: 113
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 14, 2017, 21:08 »
Wielu ma pomysł na AP, jak sądzę. Dopóki jednak nie będzie ogłoszonego kongresu wyborczego nie zamierzam w ogóle rozmawiać o programie. Na dzień dzisiejszy mogę zacytować założenie programowe Piłsudskiego - "bić (brzydkie słowo) i złodziei" - jako jedynie obowiązujące.

Świerzy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Liked: 3
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 14, 2017, 21:56 »
bez uprzedzeń, ale wielu miało od 25 lat pomysły na AP i też na AR-y - wręcz same pomysły, mnie najbardziej poraził  swego czasu Gromosław z jasnego nieba. Więc te pomysły nie zawsze były korzystne dla większości, więc trzeba więcej niż deklaracje, aby przebić się przez naturalny, obecny sceptycyzm.

przemek łośko

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Liked: 113
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 14, 2017, 22:09 »
Pierwsze przez co trzeba się przebić, to przez naruszenie prawa, którego dopuścił się właśnie ZAP.

O tym, czy pomysły są głupiutkie, porażające, czy warte najpierw uwagi, a potem realizacji warto rozmawiać merytorycznie przed wyborami, a na razie o wyborach przecież nie ma mowy. W jednym się zgadzamy, jak widzę, w pełni - pomysłów jest cała masa. A jestem pewien, że i chętnych do ZAP nie zabraknie (stara śpiewka pt. "a kto Włodka zastąpi" - słyszałem ją również z ust, zdawałoby się, inteligentnych ludzi - żal).