Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: informacja KRAP  (Przeczytany 10048 razy)

szymon. s

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Liked: 44
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 14, 2017, 23:35 »
Reformę AP jak już parę osób zdążyło zauważyć nie da się zrobić na szybko, ani tym bardziej poprzez tylko zmiany w statucie które umożliwią powstanie federacji ale pozostawią też resztę bałaganu za sobą, a przecież AP to nie tylko szybownicy.

Zakładając teoretycznie że dochodzi do wybrania nowych władz - kto zagwarantuje czy nowe władze nie będą zaskoczone faktycznym stanem związku jak to często miało miejsce w przypadku prezesów powoływanych do szkół szybowcowych ?

Można rozumieć milczenie i pewne obawy przed kuratorem i kontrolą z MSiT ale bez swoistego arbitra z zewnątrz, czy ktoś wierzy w zmiany i reformy AP ? Nikt uczciwy nie będzie chciał pakować się na potencjalne miny pozostawione przez aktualny ZAP. Ani obecny ZAP, ani też KRAP nie gwarantuje rzetelnego przedstawienia obrazu sytuacji związku, ani teraz, ani też dla nowych władz. Mistrzostwa Świata w Lesznie oraz sytuacja szkół szybowcowych niech pozostaną symbolem karygodnego i bezczelnego działania obecnego ZAP, bo o wielu innych wymiernych symbolach przyjdzie zapewne jeszcze usłyszeć. Kto uczciwy spoza układów i układzików na szczeblach aerokluby-ZAP-ULC będzie chciał się w to pakować i brać ze sobą profesjonalnych ludzi którzy chętnie nowe struktury AP mogli by budować?

Jak dla mnie jedynym gwarantem rozminowania tego pola i pozostawienie go czystym dla nowych struktur i nowych ludzi (reforma), jest droga przez MSiT. Nie chodzi tylko o kuratora który doprowadzi do nowych wyborów, chodzi przede wszystkim o kontrolę i audyt przez MSiT,  które pozwolą faktycznie reformować związek. Związek który sam nie chce sobie pomóc, potrzebuje bata na siebie. Historia zna już takie przypadki dużych związków które same nie chciały sobie pomóc ze względu na spore konflikty interesów i układy wypracowane na przestrzeni dekad - PZPN

(i znowu wyszedł elaborat - szczególne pozdrowienia dla tych co narzekają że powstają tutaj elaboraty... chciałbym by przez wzgląd na funkcje jakie pełnią te osoby w klubach, sami coś od siebie czasem merytorycznie dodali zamiast narzekać na to że wiatr wieje nie z tej strony...)
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 00:14 wysłana przez szymon. s »

Olek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Liked: 18
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 15, 2017, 07:51 »
Wczoraj media podały informację o aferze w Polskim Związku Tenisowym, wyparowały jeszcze większe pieniądze niż z AP. Prezes w trakcie trwania posiedzenia Zarządu, na którym go odwoływano, przelał sobie na konto 30 tys. PLN :-)
Sprawa jest dość mocno nagłośniona, może warto się przyglądać jak to będzie załatwione ?
Olek
Aeroklub Jeleniogórski

Janusz Golinkiewicz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Liked: 7
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 15, 2017, 08:19 »
Wreście czytam coś sensownego. Nie jest tajemnicą jakie są ścieżki działania. Wystarczy poczytać ustawę o sporcie i statut AP. szymon. s słusznie zauważył pewne możliwości. Nie trzeba być profesorem aby się domyślać jakie działania podejmie KRAP. To są naleciałości od wielu lat. Tego nie da się zmyć wodą z mydłem. Na to jest potrzebny kwas i gorące żelazo. obecny ZAP jest bardzo sprytny i celuje m. in. w kruczkach. Przykład: wysłany do wszystkich ar-ów projekt porządku obrad VI Zwyczaj. Kongr.
W tym projekcie zawarta jest cała obłuda i arogancja ZAP. Gdyby ten porządek przeszedł na kongresie to "suweren" nie miał by żadnej możliwości dokonania zmian w statucie wg własnego uznania - sprytne, co ? Zapraszam do lektury. Po wielu rozmowach z kolegami (chyba jeszcze kolegami albo już nie) padła propozycja złożenia wniosku na Kongresie o rozwiązanie związku. Zastanawiam się czy takie rozwiązanie było by najlepsze. Nie wiem, czy my swoimi siłami damy radę zreformować "trupa" Ta formuła niestety się wyczerpała. Proszę uprzemie mojego zacnego Kolegę o przygotowanie projektu wniosku zgodnie ze statutem. Jestem gotów złożyć taki wniosek.Zakładam, iż rzeczony wniosek upadnie i należy się zastanowić co dalej. W mojej ocenie należy przebudować statut w taki sposób aby "suweren" mógł zrobić wszystko. Obecny statut AP wyklucza taką możliwość - bo tak sprytnie został stworzony. Najpierw przebudować statut tak aby można było zreformować związek - federacje, oddolna decyzyjność i wszystko inne. Następnie dokonać przebudowy. Ale czy to się uda? nie wiem. Wzywam wszystkich tych którzy syczą i plują jadem o zaprzestanie tych działań. Teraz nie czas na wojenki. Zbliża się kongres, który będzie kongresem decydującym. Jeśli ktoś z Koleżanek i Kolegów nie chce sprzymierzenia opozycji i ma zamiar omijać "szerokim łukiem" to niech przynajmniej nie przeszkadza. Na wojenki przyjdzie czas, ale najpierw przebudujmy statut lub przekonajmy "suwerena" o konieczności rozwiązania związku.
Janusz Golinkiewicz
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 08:24 wysłana przez golinkiewicz »

Janusz Golinkiewicz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Liked: 7
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 15, 2017, 14:09 »
Zawarte moje sugestie odnośnie rozwiązania związku stanowią charakter poglądowy gdyż oczekiwałem na reakcję. Chciałbym podkreślić, że pomysł rozwiązania związku jest pomysłem najgorszym jaki można zakładać. Dyskutowanie nad rozwiązaniem związku jest pozbawiane całkowitego sensu. Skoro nikt nie odpowiedział to znaczy, że nikt nie bierze tego pod uwagę i nie ma co sobie zawracać tym głowy. Uważam, że należy uzdrowić statut a następnie przebudować AP.

Janusz Golinkiewicz

boruh.com.pl

  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 151
  • Liked: 101
  • latać, nie s....
    • http://www.boruh.com.pl
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 15, 2017, 17:38 »
uważam , że należy rozwiązać. Ale nie będę przeszkadzał :)

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 15, 2017, 18:15 »
uważam , że należy rozwiązać. Ale nie będę przeszkadzał :)
Rozwiązać czy zreformawać się nie uda, bo zbyt wielu zależy na utrzymaniu aktualnego status quo w AP i AR. Tylko drobna część ogromnego kiedyś majątku AP i AR została utracona na drodze kryminalnej działalności. Zdecydowana większość została roztrwoniona na utrzymanie pracowników AP i AR czy na darmowe lub półdarmowe latanie. Dlatego zawsze znajdą się obrońcy aktualnego stanu - zaczynając od AP, przez AR, kończąc na ULC-u (którego poziom zatrudnienia jest uzależniony od stopnia komplikacji w działaniu aeroklubów).

Trzeba poczekać aż AP i większość AR zjedzą majątek do końca i upadną. Wtedy będzie można zbudować coś od nowa na podobnych zasadach jak za naszą zachodnią granicą - małe lotnictwo bez niepotrzebnych certyfikatów i aerokluby bez etatów.

Przy okazji znikną pijawki w rodzaju AeroPartner i jego mutacji.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 18:20 wysłana przez kp »

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 15, 2017, 18:43 »
Reforma AP nie uda się z prostej przyczyny - w kilku (może kilkunastu) aeroklubach była dyskusja i głosowanie nad wstrzymaniem płacenia składek do AP. I zwolennicy niepłacenia składek są w mniejszości, bo zawsze znajdzie się jakiś powód uzależnienia / uwikłania od AP, chociażby w postaci zwykłego znaczka licencji FAI. Skoro nie udało się w najbardziej wywrotowych AR, to jak może się udać na kongresie?
Sytuacja jeszcze nie dojrzała do totalnej klapy - ciągle jest więcej do ugrania niż do stracenia. Ale to dobrze rokuje, że klapa wydarzy się wcześniej niż później.

btw. coś o skuteczności ścigania złodziei w AP - Bohdan Włostowski kontynuuje karierę w związku hokeja, a Katarzyna Schweda jako główna księgowa tu: http://twojstartup.pl/zespol/katarzyna-schweda/
Ale być może to tylko zbieżność nazwisk...
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 18:52 wysłana przez Andrzej Czop »

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 15, 2017, 20:53 »
1.Remanent - co jeszcze zostało (do przejęcia/rozkradzenia)
2.Zaprzestanie finansowania
3.Altrnatywa - zbudować związek, który przejmie rolę NAC

Niewidzialna ręka rynku sama pościera kurze...

pozdr
Dino

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 15, 2017, 22:00 »
1.Remanent - co jeszcze zostało (do przejęcia/rozkradzenia)
2.Zaprzestanie finansowania
3.Altrnatywa - zbudować związek, który przejmie rolę NAC

Niewidzialna ręka rynku sama pościera kurze...

Dino to samo zaproponowałem na tej grupie jakieś dwa lata temu :)

W międzyczasie doszedłem do wniosku, że bardziej realistyczny plan to
1. Poczekać aż padnie
2. Zbudować nowy związek

:D
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 22:23 wysłana przez kp »

przemek łośko

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Liked: 113
Odp: informacja KRAP
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 15, 2017, 22:25 »