Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Złożenie wniosku o zwołanie Nadzwyczajnego Kongresu Wyborczego AP  (Przeczytany 3097 razy)

przemek łośko

 • Reforma AP
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 289
 • Liked: 113
W dniu dzisiejszym zostały złożone wnioski członków zwyczajnych AP o zwołanie Nadzwyczajnego Kongresu Wyborczego (NKW). Wnioski zostały zgromadzone w wymaganej liczbie. Spływają następne. Zachęcamy wszystkich, którzy dotąd tego nie zrobili, aby po pierwsze złożyli swój wniosek o zwołanie NKW, po wtóre, aby przyjechali na spotkanie w Lesznie 14 maja br.

Dziś także Zarząd Aeroklubu Polskiego zmienił termin Kongresu Sprawozdawczego z 21 maja na 25 czerwca br. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ma to związek z tym, że Zarząd spodziewał się, iż członkom zwyczajnym AP uda się złożyć wnioski o zwołanie NKW w wymaganej liczbie.

W tej sytuacji oczekujemy, że Zarząd AP zwoła jeden Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy w terminie dziś ogłoszonym, tj. 25 czerwca br. Czas na podjęcie takiej decyzji Zarząd Związku ma do 10 maja br., z powodów statutowych.

Kopie złożonych wniosków można obejrzeć na fejsbukowych fanpejdżach Górskiej Szkoły Szybowcowej, Szybowników i Aeroklubu Polskiego:
https://www.facebook.com/groups/361391254018722/?fref=ts
https://www.facebook.com/groups/szybownicy/?fref=ts
https://www.facebook.com/groups/375757920256/?fref=ts

Niestety, plik ma więcej niż 11 MB, a forum.szybowce zezwala mi na załączenie pliku do 2MB. Dlatego nie jestem w stanie dołączyć go do tego komunikatu. Ewentualnie prośba do Ciebie, Żółwiu - o ile to systemowo możliwe, wrzuć proszę kopie wniosków na forum.szybowce.

A. Rydzyński

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 303
 • Liked: 73
Proszę o informacje  precyzyjne i nie pisanie półprawd.

W dniu 7.05.2016 Przemek pisze:
W dniu dzisiejszym zostały złożone wnioski członków zwyczajnych AP o zwołanie Nadzwyczajnego Kongresu Wyborczego (NKW). Wnioski zostały zgromadzone w wymaganej liczbie. Spływają następne. Zachęcamy wszystkich, którzy dotąd tego nie zrobili, aby po pierwsze złożyli swój wniosek o zwołanie NKW, po wtóre, aby przyjechali na spotkanie w Lesznie 14 maja br.

To kiedy złożono wniosek - data?
To ile członków AP poparło wniosek? Ile członków liczy PZS AP?
Spływają następne. Płyną Odrą czy Wisłą ?

Przemek pisze:
Dziś także Zarząd Aeroklubu Polskiego zmienił termin Kongresu Sprawozdawczego z 21 maja na 25 czerwca br. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ma to związek z tym, że Zarząd spodziewał się, iż członkom zwyczajnym AP uda się złożyć wnioski o zwołanie NKW w wymaganej liczbie.
Dnia 6 maja 2016 na stronie AP ukazała się informacja:
Zarząd Aeroklubu Polskiego niniejszym zawiadamia, iż na podstawie uchwały numer  354/XIX/2016 z dnia 5 maja 2016 roku uległ zmianie termin V Zwyczajnego Sprawozdawczego Kongresu Aeroklubu Polskiego. V Zwyczajny Sprawozdawczy Kongres AP odbędzie się 25 czerwca 2016 roku.
Stanowisko Zarządu AP zostało jasno określone.

Przemek pisze:
W tej sytuacji oczekujemy, że Zarząd AP zwoła jeden Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy w terminie dziś ogłoszonym, tj. 25 czerwca br.
Ta wypowiedz to poważny błąd który niweczy cały wysiłek klubów które się podpisały pod zwołaniem NK AP.
NK AP powinien się odbyć jeżeli jest wola członków.

Przemek napisał:
Niestety, plik ma więcej niż 11 MB, a forum.szybowce zezwala mi na załączenie pliku do 2MB. Dlatego nie jestem w stanie dołączyć go do tego komunikatu.
Nie pokazuj trudności tylko pomyśl jak je pokonać.
Trzeba było:
Załączyć listę klubów popierających wniosek
Treść uzasadnienia wniosku lub kilka uzasadnień jeżeli były różne tyle w których zawarte były wszystkie powody zwołania NK AP.
Jeżeli ktoś wycofa wniosek to warto już przeanalizować kto jest członkiem PZS AP.
Należy sprawdzić czy podane przez PZS AP na stronie internetowej podmioty będące członkami istnieją.
przemek łośko

 • Reforma AP
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 289
 • Liked: 113
Wniosek został złożony 7 maja 2016 roku. Pod linkami, które wskazałem, można przeczytać kto złożył wniosek (32 członków zwyczajnych z 95 zrzeszonych w PZS AP na dzień złożenia wniosku).

Wnioski spływają pocztą i na inne sposoby. Na niektóre, potwierdzone telefonicznie, ustnie, wciąż czekamy.

Krzysiek Trześniowski przedstawił informację nieoficjalną, której udzielił mu p. Kwiatosz:  http://forum.szybowce.com/szybowce/zlozenie-wniosku-o-zwolanie-nadzwyczajnego-kongresu-wyborcze-aeroklubu-polskiego/msg18269/?topicseen#msg18269
Jest to dla mnie jasne stanowisko ZAP, choć nieoficjalne, nieformalne, wewnętrzne. Było moim obowiązkiem podać je do wiadomości, bez podania źródła. Skoro jednak źródło zostało ujawnione, przywołuję je w nadziei, że każdy sam wyrobi sobie zdanie w tej sprawie.

Uważam, że jeden Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy jest lepszy niż dwa różne Kongresy. Nie dostrzegam w takim rozwiązania niweczenia wysiłków członków zwyczajnych. Wręcz przeciwnie: delegaci członków zwyczajnych będą mogli całościowo ocenić działania Zarządu AP przed podjęciem decyzji na kogo i na jaki program zagłosują. Dwa kogresy to dwa razy koszty dla wszystkich, dwa razy zabrany czas. Jakość obrad i procesu wyborczego zależy od nas samych. Dlatego raz jeszcze zapraszam wszystkich 14 maja na spotkanie w Lesznie (Hotel Gliding, rozpoczęcie o godzinie 12).

Po to są linki do mediów społecznościowych, aby można było pobrać kopię złożonego wniosku z uzasadnieniem. Nie widzę w tym żadnej trudności, ani też nie widzę potrzeby przepisywania wniosku i uzasadnienia po to tylko, aby umieścić go na forum.szybowce. Żyjemy w 2016 roku. Takie rzeczy jak dostęp do facebooka powinny być, jednak, codzienną normą.

Tym niemniej, Żółwiu, jeśli akurat nie ścigasz się, nie zbierasz z pola i masz wieczorem chwilę, bardzo uprzejmie Cię proszę o zamieszczenie kopii złożonego wniosku na forum.szybowce. Ja takimi prawami, ani narzędziami administracyjnymi/systemowymi nie dysponuję.

Oczywiście, może zdarzyć się, że ktoś wycofa wniosek. I, oczywiście, sprawdzamy, którzy członkowie istnieją. Oczywiście, nie można wykluczyć, że niektórzy członkowie obecnego Zarządu AP zdecydują się działać na szkodę AP, a za takie uważam nakłanianie/zastraszanie/korumpowanie tych członków zwyczajnych AP, którzy złożyli wniosek. Sądzę, że takie działania środowisko właściwie oceni. Chcę jednak wierzyć, że członkowie ZAP szanują proces demokratyczny, że mimo wszelkich różnic jesteśmy i pozostaniemy kolegami, których połączyła wspólna pasja i w związku z tym będą bronić swoich racji na Kongresie, a nie w kuluarowych, nieczystych zagrywkach.
Świerzy

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 25
 • Liked: 3
c. dyskusja nad niezbędnymi kierunkami zmian i reform Aeroklubu Polskiego;
f. zmiana Statutu Aeroklubu Polskiego.

Jestem zainteresowany.

anrycho

 • Reforma AP
 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 33
 • Liked: 24
Wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Kongresu AP
Utworzono: wtorek, 10, maj 2016 14:10 | Opublikowano: wtorek, 10, maj 2016 14:10

Uprzejmie informujemy, że do Zarządu Aeroklubu Polskiego w dniu 6 maja 2016 wpłynął wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Kongresu Aeroklubu Polskiego. Wniosek wraz z załącznikami znajduje się TUTAJ.

trzesnk

 • Reforma AP
 • Aktywny użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 161
 • Liked: 135
Rysiek pisze trochę kodując, ale już tłumaczę. Informacja tej treści znalazła się w intranecie AP (aktualności) wraz z załącznikiem (174 strony). Trzeba się zalogować, żeby przeczytać.

Krzysiek.

szymon. s

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 79
 • Liked: 44
Czy prawdą jest że wniosek został odrzucony / wycofany ??

Czy możliwe jest wycofanie się członków zwyczajnych od złożonego już wniosku w biurze AP ??

Czy ZAP AP + Prezes "naciskali" na niektórych podpisanych pod wnioskiem by Ci się wycofali ??

Kto się wycofał ?? Jaki jest powód ??

Jestem wkur... jeśli to prawda. 

Rozumiem że toczy się zakulisowa gra a jej efekty wkrótce i tak wypłyną na powierzchnię.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2016, 01:03 wysłana przez szymon. s »

trzesnk

 • Reforma AP
 • Aktywny użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 161
 • Liked: 135
W intranecie AP jest pismo ZAP odrzucające nasz wniosek. 3 aerokluby wycofały swój wniosek. Pytanie (retoryczne?): Czy Aerokluby same z siebie tak nagle doszły do wniosku, że warto odwołać swój wniosek, czy też Zarząd AP zamiast zwołać kongres wyborczy po prawidłowo złożonym wniosku robi zupełnie co innego niż wynika ze statutu AP (par. 24 i 25) i zajmuje się sabotowaniem prawidłowo złożonego wniosku i obdzwania aerokluby z "propozycją" zmiany zdania?

Fakty są następujące: Na dzień złożenia wniosku, to jest na piątek, 6 maja, złożyliśmy wnioski 32 aeroklubów, czyli ponad 1/3 członków zwyczajnych. I na tę chwilę bezsporny jest fakt, że ponad 1/3 członków zwyczajnych AP złożyło skutecznie wniosek o kongres wyborczy w związku z tym ZAP ma obowiązek zwołać kongres. Później zaczęły się cuda. Nagle (jakie i czyje działania to spowodowały?), pojawiły się 3 odwołania pełnomocnictw, ale - chcę podkreślić - pojawiły się one po złożeniu wniosku o kongres wyborczy. Można to sprawdzić porównując numery wpłynięcia dokumentów na dziennik sekretariatu AP. Sami zobaczcie skany.

Zarząd AP gra w sposób, który widzicie. Podoba Wam się? Mnie nie. Jeśli trzeba, to zaczniemy wojnę prawną, ale myślę, że trzeba najpierw zrobić to co jest najbardziej oczywiste. Myślę, że najlepszą odpowiedzią na takie rozumienie demokracji jest, żebyście sprawdzili, czy Wasz aeroklub złożył wniosek i jeśli nie, żebyście lokalnie zadziałali ze swoim zarządem i dyrektorem, żeby Wasz aeroklub jednak dołączył się do wniosku o kongres wyborczy AP. Do przeprowadzenia reformy w AP potrzeba teraz Waszej osobistej aktywności.

Skrzyknijcie się i działajcie!

Krzysztof.