Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: legitymacje, dług, składki i licencje  (Przeczytany 20381 razy)

boruh

  • Gość
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 22, 2013, 10:15 »
spoko znam seniora lotnictwa który przysłużył się tym że 20 lat był stróżem na lotnisku.

andrzej jedni wolą naprawiać świat , inni latać

to że ty zaliczasz się do tych pierwszych a inni już się z tego wyleczyli, lub bawić się w to nie chcą,  nie znaczy, że są gorsi.

inna sprawa, że skoro płaci się składki to się czegoś wymaga,
a identyfikowanie się członków AP z AP to wg mnie wolne żarty.


miały to zmienić legitymacje, itp itd (był to wasz jeden z głównych punktów programu )

i (o czym już pisałeś ) nic z tego nie wyszło



Rafal Siankowski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Liked: 48
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2013, 10:30 »
Może ja wrzucę mały kamyczek do ogródka AP. Z mojego punktu widzenia zdecydowanie jestem za tym by odprowadzać składki bezpośrednio na AP. Unikamy w ten sposób "niejasnych" sytuacji z wydawaniem licencji sportowych itp, itd.

Oczywiście nikt o tym głośno nie mówi, ale jestem przekonany że wtedy liczba osób płacących składki spadnie kilku, kilkunastokrotnie jeśli nie będzie systemu kontroli skałdek.

Tak więc utrzymywanie takiego stanu rzeczy jaki obowiązuje na dzień dzisiejszy jest dla AP najwygodniejszą formą, bo zawsze można terroryzować Iksińskiego i wmawiać mu niech się sądzi ze swoim złym Aeroklubem że sprzeniewierzył jego składkę. Nie stosujmy odpowiedzialności zbiorowej ! Niczemu to nie służy ! Ja nie neguje słuszności składki, ja się nie zgadzam z formą i sposobem odprowadzania składek przez AR.
 
Podpowiadam rozwiązanie by nie zarzucać że tylko krytykuje: w każdym banku funkcjonuje System Identyfikacji Masowych Płatności (SIMP) koszt jednorazowy udostepnienia takiej usługi to kilkaset zlotych i możemy tworzyć dowolna ilość rachunków dedykowanych członkom. Miesięczne prowadzenie takiego konta to kilkadziesiąt złotych, miesięczny abonament to jakieś 100 - 300 zł (zależy od banku), bank oczywiście pobiera sobie opłatę od przelewu w wysokości 10 - 40 gr. Oczywiście generować wyciągi, zestawienia itp, itd można w dowolny sposób zgodnie z wolą właściciela rachunku. Reszta to tylko WINDYKACJA tych co nie płacą !!!
pozdrawiam

Rafał

Andrzej Siembida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Liked: 16
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 22, 2013, 11:54 »
spoko znam seniora lotnictwa który przysłużył się tym że 20 lat był stróżem na lotnisku.

andrzej jedni wolą naprawiać świat , inni latać

to że ty zaliczasz się do tych pierwszych a inni już się z tego wyleczyli, lub bawić się w to nie chcą,  nie znaczy, że są gorsi.

inna sprawa, że skoro płaci się składki to się czegoś wymaga,
a identyfikowanie się członków AP z AP to wg mnie wolne żarty.


miały to zmienić legitymacje, itp itd (był to wasz jeden z głównych punktów programu )

i (o czym już pisałeś ) nic z tego nie wyszło

Nie twierdze, że są gorsi! Twierdzę tylko, że żyjemy w tym samym realnym świecie i że jeżeli się chce go zmienić, to można. Jeżeli sie woli zająć lataniem albo koszeniem trawy - też OK. Nie potrafię się zgodzić z twierdzeniem, że jest źle bo są "jacyś oni" i że nic się nie da zmienić i że jesteśmy skazani na "tych ich" i że żadne działania nie przyniosą skutku. Vanitas vanitatum...

Andrzej Siembida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Liked: 16
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2013, 11:54 »
Może ja wrzucę mały kamyczek do ogródka AP. Z mojego punktu widzenia zdecydowanie jestem za tym by odprowadzać składki bezpośrednio na AP. Unikamy w ten sposób "niejasnych" sytuacji z wydawaniem licencji sportowych itp, itd.

Oczywiście nikt o tym głośno nie mówi, ale jestem przekonany że wtedy liczba osób płacących składki spadnie kilku, kilkunastokrotnie jeśli nie będzie systemu kontroli skałdek.

Tak więc utrzymywanie takiego stanu rzeczy jaki obowiązuje na dzień dzisiejszy jest dla AP najwygodniejszą formą, bo zawsze można terroryzować Iksińskiego i wmawiać mu niech się sądzi ze swoim złym Aeroklubem że sprzeniewierzył jego składkę. Nie stosujmy odpowiedzialności zbiorowej ! Niczemu to nie służy ! Ja nie neguje słuszności składki, ja się nie zgadzam z formą i sposobem odprowadzania składek przez AR.
 
Podpowiadam rozwiązanie by nie zarzucać że tylko krytykuje: w każdym banku funkcjonuje System Identyfikacji Masowych Płatności (SIMP) koszt jednorazowy udostepnienia takiej usługi to kilkaset zlotych i możemy tworzyć dowolna ilość rachunków dedykowanych członkom. Miesięczne prowadzenie takiego konta to kilkadziesiąt złotych, miesięczny abonament to jakieś 100 - 300 zł (zależy od banku), bank oczywiście pobiera sobie opłatę od przelewu w wysokości 10 - 40 gr. Oczywiście generować wyciągi, zestawienia itp, itd można w dowolny sposób zgodnie z wolą właściciela rachunku. Reszta to tylko WINDYKACJA tych co nie płacą !!!
pozdrawiam

Rafał

Dzięki Rafale za podpowiedź, zbadamy temat. Osobiście o takiej usłudze nie wiedziałem, także dzięki za wskazówkę.

boruh

  • Gość
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 22, 2013, 12:36 »
no i tu chyba dochodzimy do zasadniczej różnicy postrzegania AP

wg tego co ja widzę :

MY - aeroklub regionalny, łąka , koledzy z którymi latamy chodzimy na piwo
ONI - jakiś aeroklub polski do którego nas zapisali, bo chcieliśmy należeć do regionalnego


tak to niestety jest postrzegane

PROPONUJE ODPALIĆ MAŁY TEST :

zapytaj dowolnego pilota/ucznia pilota do czego należy ?
odpowie do : aeroklubu regionalnego (wpisz nazwę) ,
sprawdz ilu odpowie że należy do Aeroklubu Polskiego ?

pomyśl nad wynikami :D nawet przy rejestracji na tym forum większość członków AP podaje swój AR :)

Ot i wszystko w temacie .



green

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Liked: 6
  • Mucha Standard SP-2117 Team
    • Mucha standard SP-2117
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2013, 13:50 »
Cytuj
Tu mała uwaga do Andrzeja - sorry stary, ale chyba żyjesz w innym odrealnionym świecie ...

Czyżby? Jak mi się coś nie podobało w moim aeroklubie, to wziąłem się do pracy i zacząłem działać. Jak mi się nie podobało w AP, to wziąłem się do pracy i zacząłem działać... Przynajmniej nie jestem zdany na łaskę i niełaskę innych osób. Bo w końcu to jest nasze wspólne stowarzyszenie i jeżeli my się nie zaczniemy przykładać do jego funkcjonowania, to zrobi to ktoś inny, czego na końcu możemy żałować.

z siłą seniorów i honorowych (jak mają większość) nie wygrasz ... koniec kropka, znajdujesz inny klub i tyle, lub jedziesz na Bezmiechową ...  Ludzie chcą latać, a nie babrać się w gównie.

MJ
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 13:53 wysłana przez green »

boruh

  • Gość
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2013, 14:28 »
chyba odbiegamy od tematu

a co do składek, to specjalista i ekspertem nie jestem , ale temat jest do zrobienia co najmniej na 3 sposoby

1) tak jak pisał rafał SIMP
2) dopisanie modułu do już istniejącego systemu księgowego AP (o ile taki istnieje) który będzie te składki księgował :)

ciekawostka:
moodle na których stoją moje testy posiada system abonamentu za dostęp do kursów ze zgrabną, przypominają, kto płaci kto nie i z wysyłaniem faktur (żeni się pięknie np z paypalem dotpayem i płatności.pl) więc można i kilka uniwerków tak robi.
3) zlecenie napisania takiego systemu, (chyba, że zaraz mi powiecie, że wszystkie stowarzyszenia nawet te większe od AP mają z tymi składkami problem ) w to nie uwierzę.


problemy:
1) żeby to zrobić trza by zmienić statut AP ( w sumie nawet bez tego trzeba go zmienić )
2) to będzie kosztować, i nie przejdzie argument podniesienia składki bo wdrażamy system
3) znacząco spadną wpływy i ilość członków, bo nie uwierzę ze ludzie którzy nie chcą startować w zawodach będą pałali chęcią płacenia na AP.
4) ci którzy będą chcieli, będą mieli pewność, że dostaną licencje sportowa, i swoją energię będą mogli skupić na planowaniu i przygotowywaniu się do tych zawodów, zamiast na proszeniu dyrektora czy też księgowej o zapłacenie składki wykupienie licencji klubu i bóg wie co jeszcze (to naprawdę nie powinno być rolą zawodnika, ani członka)

więc pojawia sie pytanie :
czy AP jest dla członków ?
czy członkowie są dla AP


(pomijam aspekty lotnisk zarządzania nimi itp, są to sprawy wtórne, a życie nie znosi próżni, co widać choćby i nawet po liczbie pilotów nie należących do AP i latających na ULMach, samolotach, i innych latadłach)




Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2013, 20:02 »
Dorzucę swoje 3 grosze.

Reforma - bardzo szczytna idea.
Ale obserwujemy od kilku dobrych lat, że chyba nie ma woli na przeprowadzenie
jakiś radykalnych działań uzdrawiających.
Całe zamieszanie ze Związkiem Sportowym (czy jak to się nazywa).
Jakieś ciągłe zadłużenia (próbowałem kiedyś dociec, skąd się wzięły - dotarło do mojej świadomości, że to "stara ekipa" doprowadziła do takiego stanu.
Aż korci rzucić hasło - do piachu AP i zróbmy coś nowego.
Tak - wiem, że to tylko tak się łatwo mówi, że konsekwencje mogą zaboleć.
Ale albo będziemy się babrać w tym błocie jeszcze jedno pokolenie, albo wytniemy
wrzód na zdrowym organizmie.

Albo idealistów z chęciami i siła na wprowadzanie zmian jest za mało, albo/i maja za małą siłę
przebicia przez zatwardzony beton, albo to jednak nie ma sensu.
Może rzeczywiście dużo się dzieje i to dobrego, ale PR jest marny?
Tak czy inaczej, zwykły szary członek, czuje się jak członek. Tylko taki inny.

Są w ARach ludzie, którym się chce. Którzy poświęcają swój czas, nierzadko prywatne środki,
dla idei właśnie. Ale mam nieodparte wrażenie, że "beton" w ARach czuje się świetnie, bo czują poparcie "betonu" AP. Ręka rękę myje. Nie wiem kto i jaki wietrzy interes, ale to nie jest normalne. Nie widzę innego wytłumaczenia. Jeśli się mylę - proszę o wytłumaczenie jak
prostemu patykarzowi.

Wczoraj sprawdziłem jak to jest za Odrą.
Jeśli zrozumiałem język nieprzyjaciela poprawnie, to:
1) zapisujemy się do klubu/stowarzyszenia, które jest członkiem Aeroklubu Niemiec
2) wysyłamy wniosek+kopie dokumentów do AN
3) płacimy 9 euro
4) licencja sportowa jest nasza

Nie doczytałem o jakiś składkach na AN (mogłem przeoczyć).
Ale jeśli tak, to chyba prócz floty szybowców na D- czeka nas niedługo mnóstwo zawodników
reprezentujących naszego zachodniego sąsiada...

pozdr
Dino

boruh

  • Gość
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2013, 21:11 »
spokojnie spokojnie , jeśli temat przejdzie,
to przewiduję, żę  jako zawodnikowi zagranicznego klubu zabroni się "ukrytej opcji nienieckiej" czytaj Tobie startu w KZS :)


Hrabia de Bill

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Liked: 0
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 22, 2013, 22:20 »
Z czystej ciekawości zapytam - czy AR wpłaca składkę dla AP z imienną listą płatników?

green

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Liked: 6
  • Mucha Standard SP-2117 Team
    • Mucha standard SP-2117
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 22, 2013, 22:45 »
Andrzej a jak to w końcu z tym ubezpieczeniem w Corris ? Bo pozostało bez echa ...

MJ.

Andrzej Siembida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Liked: 16
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2013, 10:42 »
Na temat ubezpieczenia nie odpowiedziałem, bo post wstawiony przez człowiek o nicku dość niekulturalnym widniejącym jako Jan Ryś z APRL... Nie sądzę aby udało nam się znaleźć list polecony od takiej osoby.

Ale skoro Ty poruszyłeś temat :) to odpowiadam:
1. pierwszy rok współpracy z Coris pozwolił nam zebrać cenne doświadczenie. Nie wszystko w tej kwestii dobrze funkcjonuje, w szczególności jeżeli chodzi o uzyskiwanie konkretnych wyjaśnień od ubezpieczyciela na zadane pytania.
2. wyciągając wnioski z powyższego rozpoczęliśmy rozmowy zarówno z obecnym jak i alternatywnymi ubezpieczycielami o przyszłej współpracy.

Za wcześnie dzisiaj na informowanie o szczegółach (rozmowy trwają), ale mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli przedstawić atrakcyjniejszą ofertę z wyjaśnieniami.

green

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Liked: 6
  • Mucha Standard SP-2117 Team
    • Mucha standard SP-2117
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2013, 19:33 »
Andrzej nie o to mi do końca chodzi ... jako członek stowarzyszenia piszę do tegoż stowarzyszenia list (papierowy - analogowy) i nic ... jak grochem o ścianę, zero reakcji. Zresztą jutro w pracy zrobię skany i wrzucę.

Ja naprawdę doceniam Twoje działania, bo biorę pod uwagę fakt, że jako jeden jedyny publicznie masz odwagę odpisywać na posty często "cieknące jadem" na 100 km :) Doceniam, że Ci się chce i odnoszę wrażenie, że naprawdę robisz to dla idei w którą wierzysz. Tylko, że Ty jeden nie wystarczysz ... masz przed sobą 5000 ludzi, z których myślę 80 % zastanawia się WTF ? Po co mi to jest ... przekonajcie nas, że mamy w tym interes, że warto utrzymywać AP.

Naprawdę mogę płacić składkę co miesiąc, ale bezpośrednio do AP. Jak za to dostanę np. fajne NNW, OC na siebie i np. OC i AC na mój szybowiec. Licencję sportową, i wsparcie przy ustalaniu aktów prawnych dotyczących GA (doceniam wpływ AP na opłaty lotnicze). Wsparcie prawne na wypadek jakiegoś problemu (kwestia np. interpretacji prawa, itp).
Ale na Boga nie zmuszajcie mnie do bycia członkiem AR ... którym np. nie chcę być.

Marcin

green

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Liked: 6
  • Mucha Standard SP-2117 Team
    • Mucha standard SP-2117
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 25, 2013, 11:23 »
Skany dowodu nadania - 14.06.2012.
Skan listu - jak znajdę.

Marcin

[załącznik usunięty przez administratora]

Andrzej Siembida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Liked: 16
Odp: legitymacje, dług, składki i licencje
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 25, 2013, 13:37 »
Dzięki Marcin.
Poproszę o informację ws. Twoich listów i dam znać jak mi się uda uzyskać odpowiedź.

Pozdrawiam
AS