Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno  (Przeczytany 13057 razy)

anrycho

  • Reforma AP
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Liked: 24
Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« dnia: Kwiecień 07, 2016, 23:57 »
W dniu wczorajszym na zaproszenie Prezydenta m. Leszna odbyło się spotkanie w siedzibie Miasta na temat przyszłości lotniska.
W spotkaniu uczestniczyli:
Miasto Leszno: Ł. Borowiak Prezydent, P. Jóźwiak Wiceprezydent, T. Szczot Przewodniczący Rady Miasta,
p. dr S. Grys,
AP: J. Musiał Przewodniczący KR,
CSS: St. Haczyński Przewodniczący Rady Szkoły, D. Cisek członek Rady Szkoły, Pani A. Dyrda p.o. Prezes CSS,
AL: R. Andryszczak Prezes, T. Krok Wiceprezes, P. Wojciechowski członek Zarządu, Pani K. Kuta Dyrektor AL.

Po wysłuchaniu poszczególnych stron, Pan Prezydent zadeklarował w imieniu Samorządu duże zainteresowanie rozwojem lotniska Leszno. W trakcie dyskusji uzgodniono, że ze względu na materię problemu, do rozmów powinien być włączony Zarząd AP, który to, jest właściwym organem,  ze strony AP, do dyskusji o sprawach majątkowych ze stroną Samorządu. W imieniu Aeroklubu Leszczyńskiego wystąpiłem z wnioskiem do Pana Prezydenta, aby w tej sytuacji rozważył możliwość wycofania wniosku o likwidację CSS skierowanego do Rady Szkoły.
Ryszard Andryszczak

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2016, 00:17 »
Gratuluję Zarządowi Aeroklubu Leszczyńskiego realizmu. Wielkopolski pragmatyzm - na to liczyłem.
Pozdrawiam
Żółw

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2016, 07:41 »
Ryszardzie,
Od jednego z członków AL dowiedziałem że nie napisałeś wszystkiego o tym co się stało na spotkaniu. Że wydźwięk wypowiedzi prezydenta jest zupełnie odwrotny.

Czy jest jakaś notatka z tego spotkania potwierdzona przez Urząd Miasta?

Niezależnie od tego jaki ten CSS jest, czy ma być czy nie uważam że przekazywanie niepełnej informacji nie jest dobre.
Czy Zarząd AL może zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie?
Pozdrawiam
Żółw

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2016, 19:50 »
 ;D ;D ;D ;D ;D

anrycho

  • Reforma AP
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Liked: 24
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2016, 22:36 »
Ryszardzie,
Od jednego z członków AL dowiedziałem że nie napisałeś wszystkiego o tym co się stało na spotkaniu. Że wydźwięk wypowiedzi prezydenta jest zupełnie odwrotny.

Czy jest jakaś notatka z tego spotkania potwierdzona przez Urząd Miasta?

Niezależnie od tego jaki ten CSS jest, czy ma być czy nie uważam że przekazywanie niepełnej informacji nie jest dobre.
Czy Zarząd AL może zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie?
Drogi Przemysławie.
jak wiesz nie jestem kronikarzem, a spotkanie nie było protokółowane,
nie dochodzę również do tego z kim rozmawiałeś, bo to nie ważne,
Przekazałem informacje o tym jakie było prezentowane oficjalne stanowisko AL na tym spotkaniu!!!!! i to , że Pan Prezydent oficjalnie powiedział , że rozważny naszą sugestię,
Wydaje mi się, że Twój rozmówca to potwierdzi.
Natomiast, nie zostałem przez nikogo z obecnych zobligowany do prezentowania przebiegu spotkania!
nie będę pisał o tym, że miedzy innymi padło pytanie, czy prawdą jest , że "księgowa z windykowała Aeroklub Polski na sumę 22000, PLN!,
i o innych trudnych sprawach i pytaniach kierowanych do Rady Szkoły - wybacz, chcesz plotkować to pytaj pozostałych uczestników spotkania
pozdrawiam RA

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2016, 07:13 »
A czy prawdą jest,że to się stało?

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2016, 08:46 »
A czy prawdą jest,że to się stało?

Koledzy, myślę że na zbliżającym się Kongresie AP tym razem będzie można publicznie zadawać pytania - to i inne również - co powinno zaskutkować nieprzyjęciem przez Kongres sprawozdania ZAP. Na spotkaniu u Prezydenta Leszna rozmawiano otwarcie o wielu problemach, padły też ważne deklaracje i niebawem pojawią się działania mające na celu zmianę sytuacji na leszczyńskim lotnisku.

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2016, 09:54 »
Czy księgowa windykuje/Zwindykowała CSS i za co były faktury ozaz czy kwota 22000zł jest prawdziwa i czała?

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2016, 09:55 »
PS
Za jaki okres były faktury?

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2016, 17:00 »
Drogi Przemysławie.
jak wiesz nie jestem kronikarzem, a spotkanie nie było protokółowane,
nie dochodzę również do tego z kim rozmawiałeś, bo to nie ważne,
Przekazałem informacje o tym jakie było prezentowane oficjalne stanowisko AL na tym spotkaniu!!!!! i to , że Pan Prezydent oficjalnie powiedział , że rozważny naszą sugestię,
Wydaje mi się, że Twój rozmówca to potwierdzi.
Natomiast, nie zostałem przez nikogo z obecnych zobligowany do prezentowania przebiegu spotkania!
nie będę pisał o tym, że miedzy innymi padło pytanie, czy prawdą jest , że "księgowa z windykowała Aeroklub Polski na sumę 22000, PLN!,
i o innych trudnych sprawach i pytaniach kierowanych do Rady Szkoły - wybacz, chcesz plotkować to pytaj pozostałych uczestników spotkania
pozdrawiam RA

Drogi Ryszardzie,
Piszesz oficjalnie na forum jako Prezes AL. Myślę że wyniki spotkania powinny być prezentowane w całości w porozumieniu z wszystkimi biorącymi udział.
W czasie mojej pracy w paru firmach miałem do czynienia z taką praktyką. Zazwyczaj po spotkaniu jedna osoba sporządzała notatkę , wysyłała do uczestników, tak aby każdy mógł zweryfikować czy wszystko się zgadza.

Osoba,o której wspomniałem powiedziała że prezydent Leszna wypowie AP użytkowanie wieczyste ziemi na której stoją budynki CSS. Że to ma zmusić AP do rozmów z miastem. Tylko o czym ma być ta rozmowa? Gdyby Prezydent Leszna był taki dobry dla AL mógłby wprost mówić że to i to AL ma mieć a tak nie robi. Tylko gra sobie. O co? Nie wiadomo.

Strona CSS-AP nie jest tym zachwycona. Nie wiem jak AL.

Wg mnie pomijanie tego faktu zafałszowuje obraz sytuacji.

Jestem wkurzony że ktoś robi ze mnie idiotę Ryśku pisząc że wszystko jest pięknie i cacy.

Pozdrawiam
Żółw

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2016, 17:05 »
Drogi Zółwiu
Nie graj naiwnego dziennikarza.
Było spotkanie i skoro nikt nie umawiał się na oficjalny komunikat to wręcz niestosownym wobec pozostałych  byłoby aby ktoś z uczestników dawał komunikaty .
andrzej

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2016, 17:09 »
...
jak wiesz nie jestem kronikarzem, a spotkanie nie było protokółowane,
...

No to szkoda Ryśku.  Co chcesz osiągnąć chodząc na spotkania z politykami, które nie są potwierdzone jakąś notatką czy innym dokumentem?
Za 5 min Pan Prezydent może ci powiedzieć że w ogóle coś innego miał na myśli.
Wg mnie nie można systematycznie pracować w ten sposób.
Pozdrawiam
Żółw

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2016, 17:16 »
Drogi Zółwiu
Nie graj naiwnego dziennikarza.
Było spotkanie i skoro nikt nie umawiał się na oficjalny komunikat to wręcz niestosownym wobec pozostałych  byłoby aby ktoś z uczestników dawał komunikaty .

Uważam że bajzel na leszczyńskim lotnisku bierze się z braku rzetelnego podejścia do problemów.

Spotykają się oficjele AL,CSS, AP. miasta i sobie plotkują - bo sorry - jak nie ma uzgodnionego stanowiska po spotkaniu to wychodzi z tego takie przysłowiowe pieprznie o dupie Maryny.

Potem się rozchodzą i we własnych gronach "pompują opony".
"AL to ch..je bo tylko na koszt CSS chcą żyć"
"AP to ch..je bo z Warszawki rządzą, mają nas w nosie, nie widzą co się dzieje."

Ciekawe co sobie w urzędzie miasta mówią?
Może "Kłopoty tylko z tym lotniskiem. Może domki tam postawmy i będzie spokój."


Pozdrawiam
Żółw

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2016, 17:38 »
Bajzel na leszczyńskim lotnisku?
Jest tylko jeden bajzel- ten w AP

To nie AL wywołał ten bajzel który w konsekwencji doprowadził do obecnej sytuacji CSS.




Martwimy się o przyszłość lotniska i a propos domków? A może AP myśli o opyleniu działek pod deweloperkę po upadku CSS?

W Lesznie jak wiesz na lotnisku działają dwie organizacje AL i CSS
AL działa i prowadzi świetnie działalność lotniczą i chcemy dalej latać w tym samym miejscu.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2016, 17:42 wysłana przez andrzej »
andrzej

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Leszno 06.04.2016 spotkanie z Samorządem Miasta Leszno
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2016, 18:22 »

Uważam że bajzel na leszczyńskim lotnisku bierze się z braku rzetelnego podejścia do problemów.

Spotykają się oficjele AL,CSS, AP. miasta i sobie plotkują - bo sorry - jak nie ma uzgodnionego stanowiska po spotkaniu to wychodzi z tego takie przysłowiowe pieprznie o dupie Maryny.

Potem się rozchodzą i we własnych gronach "pompują opony".
"AL to ch..je bo tylko na koszt CSS chcą żyć"
"AP to ch..je bo z Warszawki rządzą, mają nas w nosie, nie widzą co się dzieje."

Ciekawe co sobie w urzędzie miasta mówią?
Może "Kłopoty tylko z tym lotniskiem. Może domki tam postawmy i będzie spokój."

Żółwiu, spotkanie zorganizował p. Prezydent Leszna i skoro strona miejska nie opublikowała komunikatu to i my tego nie zrobimy. Tak jak wspomniałem padły pewne deklaracje i pozostaje poczekać na działania. Spotkanie nie służyło uzgodnieniom a bardziej przedstawieniu stanowisk. Co do konieczności udziału ZAP w porządkowaniu spraw CSS AP wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni..