Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: List otwarty do Przewodniczącego Rady GSS  (Przeczytany 944 razy)

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
List otwarty do Przewodniczącego Rady GSS
« dnia: Luty 16, 2015, 09:59 »
Szanowny Panie Przewodniczący,

W odpowiedzi na wezwanie do powołania dwóch członków Rady GSS uprzejmie informuję, że proces poszukiwania odpowiednich kandydatów przedłuża się. Jest bardzo możliwe że nie uda się powołać obydwu przedstawicieli Komisji w Radzie GSS. Kandydaci prezentujący właściwe kwalifikacje odmawiają uczestnictwa w Radzie powołując się na brak możliwości współpracy z Panem Przewodniczącym.
 
Mamy świadomość, że jeśli Komisja nie uzupełni składu Rady GSS, ta może dokooptować brakujących członków. Taka sytuacja jednak zachwiałaby proporcją pomiędzy członkami z ramienia Zarządu AP oraz Komisji Szybowcowej, jaka była intencją Kongresu, a która została zapisana w Regulaminie Szkoły. To zaś z pewnością doprowadzi do dalszej eskalacji konfliktu wokół GSS a w konsekwencji do spotęgowania chaosu.

Podkreślamy, że troską Komisji Szybowcowej jest harmonijny rozwój ośrodka z poszanowaniem i dla dobra całego środowiska szybowcowego. Jesteśmy przekonani, że kluczowym dla właściwego rozwoju Szkoły jest skład Rady, zaangażowanie poszczególnych jej członków, właściwe ich kompetencje w tym społeczne.

W opinii Komisji Szybowcowej mamy do czynienia z sytuacją nadzwyczajną. Niezależnie bowiem od przyczyn tego zjawiska, osoba Przewodniczącego Rady GSS zamiast łączyć różne, także przeciwstawne poglądy jawi się jako ta stanowiąca ich zarzewie. Wydaje się że rozwiązaniem służącym dobrej sprawie było by ustąpienie Pana Przewodniczącego z Rady GSS. Po dokonanym sondażu pośród zawodników, szybowników amatorów apelujemy o rozważenie takiej decyzji. Wyrażamy przekonanie, że dopomogłoby to do uzdrowienia sytuacji oraz znacznie łatwiejszego pozyskania wartościowych osób do pracy na tak trudnym i odpowiedzialnym odcinku.

Zapewniamy, że jedynym powodem wystosowania niniejszej prośby do Pana Przewodniczącego jest dobro Szkoły. Liczymy na właściwe odebranie naszych intencji.

Z poważaniem,
Marek Szumski
Przewodniczący Komisji Szybowcowej

PS. List został również opublikowany w formie otwartej.