Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Majątek AP w Lesznie a Aeroklub Leszczyński - list do Marka S.  (Przeczytany 2192 razy)

anrycho

 • Reforma AP
 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 33
 • Liked: 24
Drogi Marku,
żeby odpowiedzieć na twoją zaczepkę, postaram się być precyzyjny,
od początku mojej pracy w CSS uważałem, że Aeroklubowi Leszczyńskiemu należy się część "majątku AP".
Co składa-ło się na majątek AP w Lesznie:
- łąka w Gminie Święciechowa - 104 h, - dzierżawa wieczysta, „były pas startowy”
- zarządzanie majątkiem Miasta Leszno na 24 h, (wpis do księgi wieczystej), brak jakiejkolwiek umowy z Miastem! Na tym terenie oparta jest cała infrastruktura lotniskowa Leszna.
- ruchomości?!? (szybowce –wyprzedane, holówki, może „Arcus”)
Co według ciebie, czy bardziej dosadnie, jaką część AL chce zagarnąć?
Od 2010 roku istnieją (lub istniały w AP i w CSS) wnioski AL do ZAP o uwłaszczenie na majątku AP, i jak wiesz było to precyzyjnie opracowane i uzgodnione 11,56%, tego czym AP zarządza na majątku Miasta Leszna!
Nigdy AL nie występował o majątek ruchomy, czy też pas.
Uważam, że Ty jako były członek Rady Szkoły powinieneś, (a jako człowiek biznesu nie wypada Ci manipulować słowem) - wyrażać się precyzyjnie o co chodzi AL. A nie rzucać hasła w dotychczasowym twoim stylu - "AL chce zawładnąć majątkiem AP" - i wprowadzać świadomie zamęt pomiędzy AL a pozostałymi członkami AP i szybownikami!
Do 2013 były prowadzone rozmowy o uwłaszczeniu się AP na majątku Miasta Leszna, we wszystkich dokumentach uwłaszczeniowych (wersji pierwszej S. Kurzawski/ R. Andryszczak i drugiej D. Hunek) AL występował jako beneficjent do 11,56% tego majątku, oczywiście za każdym razem mowa była o wykupie. I doprecyzuję chodzi o 1/2 hangaru, pomieszczenia do działalności szkoleniowo - administracyjnej, warsztat szybowcowy, parking na przyczepki szybowcowe, altanka itp.
Na pewno nie rozmawialiśmy o pasie, czy ruchomościach!
Drogi Marku, przyznaj się do manipulacji, bo przecież nie masz sklerozy i nie zapomniałeś tych informacji, w tak krótkim czasie po odejściu z rady CSS?
DLACZEGO zarząd Aeroklubu Polskiego w AKCIE NOTARIALNYM z 2013 ROKU NIE UMIEŚCIŁ AEROKLUBU LESZCZYŃSKIEGO RAZEM z CSS ?!?
Ówczesna władza M. Lewczuk i W. Głodek ?! – pozostawię to bez komentarza.
Jestem Prezesem Aeroklubu Leszczyńskiego od 2014 roku, i oświadczam, że Aeroklub Leszczyński ubiega się o 11.56% majątku Miasta Leszno, zarządzanego (w chwili obecnej) przez CSS AP, do prowadzenia swojej statutowej działalności. Chcemy go uzyskać na takiej samej zasadzie jak AP pozyskuje lub pozyska od Miasta Leszno.
Dzisiejszej sytuacji CSS nie będę komentował, choć jak będę przymuszony to zabiorę głos.
Pozdrawiam Cię Ryszard Andryszczak – Prezes AL

MarekS

 • Eksperci KS
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 1 431
 • Liked: 285
 • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Majątek AP w Lesznie a Aeroklub Leszczyński - list do Ryszarda A.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2016, 21:55 »
Ryszardzie,

Moja wypowiedź na temat dążenia władz AL do przejęcia majątku CSS opiera się na Twojej wypowiedzi cyt.:
Ryszard Andryszczak, prezes Aeroklubu Leszczyńskiego powiedział, że zapowiedź Łukasza Borowiaka spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem. -Jesteśmy wiarygodnym partnerem dla pana prezydenta, pokazują to choćby organizowane przez nas imprezy oraz stabilna sytuacja finansowa - mówi -ewentualne przejęcie lotniska byłoby dla nas dużym wyzwaniem, jednak we współpracy z miastem oraz gminą Święciechowa byłoby to do udźwignięcia.

Dla przypomnienia - zapowiedź Łukasza Borowiaka cyt.: Borowiak zapowiedział, że złoży wniosek o pilne spotkanie Rady CSS, podczas którego postawi dwa wnioski: o zamknięcie szkoły oraz przekazanie jej majątku na rzecz Aeroklubu Leszczyńskiego.

źródło: http://elka.pl/content/view/78830/80/

Jeśli więc ktoś dokonał manipulacji to dokonałeś jej Ty sam lub dziennikarze. Jeśli dokonali jej dziennikarze to powinieneś pilnie wystąpić o sprostowanie tych informacji i opublikowanie przeprosin. Ja takiego sprostowania nie znalazłem.

Bardzo mnie cieszy Twoja dzisiejsza deklaracja, że jako Prezes AL odcinasz się od wypowiedzi Prezydenta Borowiaka. Ale ponieważ narosło tak dużo nieporozumień wokół tej sprawy to najlepszą rzeczą jaką moglibyście w tej sytuacji zrobić, aby nie zostać posądzonymi o kolaborację z Prezydentem przeciwko naszej organizacji, jest pisemne oświadczenie. Treść takiego oświadczenia, wydrukowana na papierze firmowym AL i podpisana przez osoby wymienione w KRS AL, mogłaby zawierać np. takie sformułowania: „zdecydowanie odcinamy się od poglądów Pana Prezydenta Borowiaka dot. likwidacji CSS i przekazania majątku do AL” oraz „uważamy, że tego rodzaju wypowiedzi są szkodliwe dla naszej społeczności i nie powinny paść z ust Prezydenta Miasta, które w swoim godle ma szybowiec”. Lub coś w tym stylu.

Co do kwestii umowy notarialnej zakupu nieruchomości od Miasta, to jak pamiętasz Dominik poświęcił dla tej sprawy bardzo dużo czasu i energii. Umowa oczywiście uwzględniała zakup części, o której piszesz, dla AL. Niestety Prezydent Malepszy w ostatniej chwili, na 2 dni przed planowaną datą podpisania, odmówił przystąpienia do aktu. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że to działacze AL doprowadzili do zablokowania podpisania umowy, gdyż czuli się pokrzywdzeni w kwestii organizacji latania na lotnisku i poszli się z tym wypłakać do Prezydenta. Prezydent zachował się jak rasowy polityk i umowy nie ma. Ot, i cała historia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2016, 22:17 wysłana przez MarekS »
MS

tomkrok

 • Członkowie Komisji Szybowcowej
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 436
 • Liked: 286
Odp: Majątek AP w Lesznie a Aeroklub Leszczyński - list do Ryszarda A.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2016, 06:38 »
....Co do kwestii umowy notarialnej zakupu nieruchomości od Miasta, to jak pamiętasz Dominik poświęcił dla tej sprawy bardzo dużo czasu i energii. Umowa oczywiście uwzględniała zakup części, o której piszesz, dla AL. Niestety Prezydent Malepszy w ostatniej chwili, na 2 dni przed planowaną datą podpisania, odmówił przystąpienia do aktu. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że to działacze AL doprowadzili do zablokowania podpisania umowy, gdyż czuli się pokrzywdzeni w kwestii organizacji latania na lotnisku i poszli się z tym wypłakać do Prezydenta. Prezydent zachował się jak rasowy polityk i umowy nie ma. Ot, i cała historia.

Marek, i właśnie tak używając tzw. "nieoficjalnych informacji" przyprawia nam się gębę - oskarża, że a to np. wkładamy kija w szprychy kół doskonale funkcjonującej maszyny CSS, a to że chcemy coś ukraść , zawłaszczyć majątek , zniszczyć CSS, etc. A ludzie którzy nierzadko w w sposób kryminalny narazili CSS na faktyczne straty materialne i finansowe, którzy faktycznie byli siłą napędową w wytrwałym marszu CSS do punktu w którym obecnie szkoła się znajduje chodzą sobie spokojnie po świecie w glorii i chwale.

Janusz Golinkiewicz

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 63
 • Liked: 7
Odp: Majątek AP w Lesznie a Aeroklub Leszczyński - list do Marka S.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2016, 14:09 »
Kto taki, bo nie wiem

tomkrok

 • Członkowie Komisji Szybowcowej
 • Zaawansowany użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 436
 • Liked: 286
Odp: Majątek AP w Lesznie a Aeroklub Leszczyński - list do Marka S.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2016, 14:37 »
Kto taki, bo nie wiem

A szkoda bo KR AP z urzędu powinna wiedzieć kto działa na szkodę AP i jego jednostek terenowych