Forum.Szybowce.Com

Gość

Autor Wątek: nadzwyczajny Kongres AP  (Przeczytany 10624 razy)

GOL

• Zaawansowany użytkownik
  • Liked: 178
  • Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
nadzwyczajny Kongres AP
« dnia: Luty 10, 2016, 18:34 »
"Na 27 lutego został zwołany nadzwyczajny Kongres AP, którego celem jest poinformowanie najwyższej władzy AP o zaistniałej sytuacji i przedstawienie propozycji rozwiązania problemów. Na koniec Zarząd AP zwróci się do kongresu o udzielenie wotum zaufania, bez którego trudno wyobrazić sobie dalsze działanie."... A więc jestem za udzieleniem wotum zaufania obecnemu Zarządowi AP. Jest fuckup - wszyscy wiemy. Niema co bić piany. Dajmy ludziom pracować.
ecc

kk

• Liked: 141
Odp: nadzwyczajny Kongres AP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2016, 19:40 »
Pewnie! Ja proponuję do tego wręczyć im wszystkim nagrody i może podnieść trochę składki. Nie ma co bić piany o takie drobne. Każdemu może się zdarzyć nie zauważyć zniknięcia miliona złotych z konta organizacji, którą nadzoruje!

Adam mam nadzieję, że nie piszesz tego poważnie. Jest fuckup, nie ma co bić piany? Dajmy ludziom pracować? To nie jest przypadek, że ktoś coś chciał zrobić dobrze i nie wyszło. To jest przypadek rażącego zaniedbania obowiązków.
KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

GOL

• Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2016, 21:38 »
" i przedstawienie propozycji rozwiązania problemów"
...
tak piszę poważnie. Mam świadomość tego co się stało i nie dziwi mnie Twoje wzburzenie. Wiem jednak, że na tym etapie nie mamy kompletnego pomysłu na przyszłość. Wiem też, jakie problemy były z powołaniem przewodniczącego KS a co dopiero całego nowego zarządu AP.... w tej sytuacji musiał by to być kamikadze. Nie chcę pisać o "nawarzonym piwie" ale sam sobie resztę dopowiedz
ecc

kk

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2016, 22:00 »
Jednym problemem jest to, że pani księgowa buchnęła nam (tak, panu, pani, mi, Tobie Adam też) okrągłą bańkę.

Drugim problemem jest to, że organy powołane do tego żeby takie rzeczy nie miały miejsca dały plamę i nie dopełniły swoich obowiązków w sposób absolutnie podstawowy. Nie mnie oceniać, czy wynikało to ze świadomego działania, czy z niedopatrzenia, czy z braku wiedzy i umiejętności. Jak ktoś tu już słusznie zauważył każdy jeden z tych przypadków dyskwalifikuje tych ludzi z pełnienia takich funkcji.

Chcesz teraz, żeby ci sami ludzie, którzy zawalili tak podstawową rzecz proponowali rozwiązanie na to, że zawalili? Co mogą zaproponować? Zaproponują, że może od teraz będą się wywiązywać ze swoich obowiązków?

Każdy przyzwoity człowiek, z odrobiną honoru, ponoszący choć minimum odpowiedzialności za takiego wała (albo jego odpowiednio wczesne nie wykrycie) sam by wiedział, co ma w takiej sytuacji zrobić.
Dołącz do Nas---

tomkrok

• Członkowie Komisji Szybowcowej
  • *
  • Liked: 289
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2016, 09:41 »
Niektórzy z nas zapewne pamiętają burzliwy dla AP okres kiedy to następowały głębokie zmiany w funkcjonowaniu Biura ZAP, porządkowanie księgowości, wyciąganie kolejnych trupów z kolejnych szaf i w końcu poddanie się przez członków AP dodatkowej czasowej składce na spłatę "starego" zadłużenia AP. I fajnie - zapewne wielu z nas myślało, że wreszcie finanse AP zostały uzdrowione i pilnowanie żeby tak pozostało będzie będzie oczkiem w głowie ludzi z ZAP. W międzyczasie AP przekształcił się PZS, ARy się usamodzielniły, dołączyli nowi członkowie AP. Czerwona lampka zapaliła się  nam - zwykłym prowincjuszom w Lesznie - podczas Szybowcowych Mistrzostw Świata w 2014 roku kiedy to byliśmy świadkami "radosnej twórczości" byłego SG AP a po tych zawodach pojawiły się pytania M. Szumskiego o finanse AP i CSS. Niestety ZAP zignorował zupełnie te sygnały (płynęły one również i wcześniej od członków Aeroklubu Leszczyńskiego). Teraz mamy to co mamy i mamy przyjąć do wiadomości, że "..to księgowa naraziła, że wykryliśmy.. i będziemy nieustępliwi.." i takie tam.. -  pismo informacyjne o "aferze"podpisane przez Prezesa i SG czyta się z niedowierzaniem a przez co bardziej wrażliwych wręcz z rozbawieniem. Przejście nad tym wszystkim do porządku dziennego - "dajmy ludziom pracować" - wydaje mi się trudne do przełknięcia - nawet biorąc pod uwagę niewątpliwe dotychczasowe osiągnięcia ekipy prezesa W. Skalika.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2016, 09:53 wysłana przez tomkrok »

GOL

• Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2016, 11:30 »
Tomek, tu nie chodzi o Skalika tylko o Ciebie i innych co za własne pieniądze nie pojadą na zawody. Bez dotacji z msit nasz zwiazek przestanie istnieć a css i gss wezma komornicy za długi. Dobrze by bylo zebysmy na ta chwilę mieli plan B, którego na dziś nie mamy.  Nie mamy też chetnych do sprzatania tego bałaganu a to będzie długa praca. Wyobraź sobie, że to Ty będziesz sprzątał i będąc na ważnych zawodach dostaniesz wezwanie na wyjaśnienia do Warszawy.
Pisanie o tym jak to się daliśmy oszukać nie jest poszukiwaniem rozwiązania.... sytuacji w której sie znaleźliśmy.
Nie musimy już grzmieć bo Ci co się mają bać już się boją. Teraz musimy opracować plan B i zacząć go wdrażać
ecc

A. Rydzyński

• Liked: 73
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2016, 15:22 »
Tomek, tu chodzi o Skalika nie o Ciebie i innych co za własne pieniądze jeżdżą  na zawody i rozpoczynają szkolenie lotnicze. Nasz związek  jest nie wydolną organizacją która skupia 10 sportów różniących się znacznie. Każdy z tych sportów powinien mieć swój polski związek sportowy.  Nie mamy planu B bo wierzyliśmy wybranym do zarządu ludziom. Póki co to prawo w kraju umożliwia pozyskanie  dotacji na występy reprezentacji polski na mistrzostwach świata i kontynentu. Chętni do posprzątania i zreorganizowania się znajdą. Opisywanie jakie postępowanie było przyczyną  porażki i kto jest jej ojcem  jest nauką na przyszłość. Nie chodzi o to by się bali  bo oni się nie boją, wiedzą że przepisy są tak sformułowane że ciężko im coś zrobić. To my mamy się nauczyć na kolejnych przykrych doświadczeniach jak sformułować statut, regulaminy  i inne wewnętrzne dokumenty które powinny wymuszać racjonalne postępowanie i zabezpieczać przed szkodami.Jak mamy formułować plan B gdy jesteśmy odcięci od podstawowej wiedzy o stanie faktycznym naszego związku. Członkowie którzy maja wiedzę z racji funkcji na które ich wybraliśmy boja się mówić bo wytworzono atmosferę poufności w związku. Prezes i zarząd nie informują członków o swojej działalności, podejmowanych decyzjach.  Ta atmosfera poufności jest przyczyną aktualnej rzeczywistości.

GOL

• Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2016, 19:38 »
...Nasz związek  jest nie wydolną organizacją która skupia 10 sportów różniących się znacznie. Każdy z tych sportów powinien mieć swój polski związek sportowy.  Nie mamy planu B bo wierzyliśmy wybranym do zarządu ludziom...

Zaczynamy iść w dobrym kierunku ale droga jest daleka a Kongres jest niebawem. Jeśli nawet Twoja koncepcja rozdziału Aeroklubów na poszczególne dyscypliny jest korzystna finansowo z punktu widzenia sumy uzyskanych środków z MSiT to taki podział na razie nie istnieje. Dopiero jak taki podział zaistnieje trzeba będzie powołać federacje poszczególnych dyscyplin i wystąpić o środki do MSiT. Jeśli teraz zaczniemy demontaż obecnego systemu, grozi nam zawieszenie w próżni.
Planu B nie mamy bo go budujemy zbyt wolno. Powstają już stowarzyszenia szybowcowe ale muszą się jeszcze zfederalizować i dopiero będziemy mogli "przestąpić na drugą nogę"

Jestem za udzieleniem wotum obecnej ekipie bo wolał bym żeby wartościowi ludzie z naszego środowiska zajęli się budowaniem planu B a nie degradowaniem swojego autorytetu przy próbie naprawy obecnego stanu rzeczy.
Nie chcę zawisnąć w próżni do puki niema planu B.
Jedna z zasad lotniczych mówi o nie wyłączaniu silnika nawet jak płonie. Wprawdzie dotyczy ona startu ale potencjał jakim obecnie dysponuje AP jest bliski "ziemi" więc możemy to potraktować jak operacje ponownego startu.
ecc

kk

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2016, 20:15 »
Żeby się tylko nie okazało, że zanim powstanie plan B to obecnym "działaczom" druga bańka zginie.
Dołącz do Nas---

MarekS

• Eksperci KS
  • *
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2016, 20:34 »
Nieuzyskanie wotum zaufania przez obecny ZAP na najbliższym kongresie nie oznacza od razu tragedii. AP nie przestanie nagle działać. Jest to tylko żółta kartka jaką daje środowisko za brak odpowiedniego nadzoru i nie wyklucza kandydowania w następnych wyborach jeśli tylko pojawi się dobry plan naprawczy. Będzie co najmniej 60 dni aby przygotować niezbędne zmiany strukturalne.

Udzielenie wotum zaufania oznacza, że tak na prawdę "nic się nie stało" i nie musimy niczego zmieniać.

przemek łośko

• Reforma AP
  • *
  • Liked: 113
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2016, 20:36 »
Kluby i aerokluby w Polsce zrzeszają około 10 tysięcy osób. 10 osób z 10 tysięcy to 1 promil.

Jeśli w nowej formule Zarząd AP będzie liczyc 5 osób, to będzie to 0,5 promila. A może wystarczą 3 osoby i ZAP w końcu znajdzie się w stanie umiarkowanej trzeźwości?

Twierdzenie, że wśród 10 tysięcy osób nie znajdzie się 5 sprawiedliwych, o ile jest prawdziwe, wymaga Boskiej interwencji. Ale twierdzenie, że wśród 10 sprawiedliwych mogą znaleźć się tylko obecni członkowie ZAP nie pozostawia nawet Bogu miejsca na działanie.

Tyle skojarzeń biblijnych ;)

Dino

• Liked: 249
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2016, 20:50 »
Plan B, działania, federacje, kongres, Boska Interwencja a i jeszcze inne stowarzyszenia niż ARy...
Wszystko to i razem i osobno to tematy wyzwalające dłuuuuugie dyskusje.

A może wyjść od prostego pytania:
Co AP jest w stanie zrobić dla mnie?

Na kontr pytanie mam gotową odpowiedź: "Ja na AP płaciłem składkę (niemałą)".
I co z tego mam?

Ano mam to, że prócz składki oddłużeniowej płacę za licencję sportową (40pln za obsługę to chyba dużo).
Mam też to, że na Żar nie pojadę polatać.
Dodatkowo ubezpieczenie każde inne wygooglane jest lepsze niż to, do którego zachęca AP.
I jeszcze żadnego wsparcia nie mam, jeśli chodzi o ustawy o sporcie, o podatkach (podatek od lotnisk) itp.

No to co ja mam za te składki?

Tak, prezentuję postawę roszczeniową, ale w świetle tego, jaka kasa zniknęła uzurpuję sobie prawo do takiego podejścia do sprawy.

pozdr
Dino

GOL

• Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2016, 21:28 »
Udzielenie wotum zaufania oznacza, że tak na prawdę "nic się nie stało" i nie musimy niczego zmieniać.

Nie koniecznie to musi oznaczać.
W interesie obecnego zarządu jest ich odwołanie. syndrom Tuska
....
stało się i plan naprawczy musi być wdrożony bo takie są zewnętrzne ustalenia. sprawy zabrnęły już za daleko.

Jak nam się nie uda znaleźć kamikadze to grozi nam kurator a wtedy żegnajcie pieniążki. tak więc nie udzielenie wotum nie jest całkowicie pozbawione ryzyka
ecc

MarekS

• Eksperci KS
  • *
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2016, 21:49 »
...grozi nam kurator a wtedy żegnajcie pieniążki. tak więc nie udzielenie wotum nie jest całkowicie pozbawione ryzyka

Nie koniecznie. Kurator raczej nam nie grozi. Po pierwsze wyznaczenie kuratora i zawieszenie władz związku to ostateczność. Minister skorzystał do tej pory z tej możliwości w 4 przypadkach. Zwykle to następuje, gdy jest dwuwładza albo istnieją jakieś inne przeszkody aby wyłonić legalne władze. Po drugie kurator w związku ma za zadanie m.in. rozliczać dotacje. http://sportowapralnia.blog.onet.pl/2014/12/01/kurator-nic-nowego/
MS

andrzej

• Liked: 84
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2016, 22:43 »

Nie koniecznie to musi oznaczać.
W interesie obecnego zarządu jest ich odwołanie. syndrom Tuska
....
No weż....
Za karę ich teraz należy zostawić , niech naprawiaja.
Co tak ciśniesz na pozostawienie obecnej ekipy do której od lat jest wiele zastrzeżeń?
No a kradzież miliona to nie kradzież jakichś rupieci z hagaru (choc muszę dodać że skoro biegły rewident dał się zwieść to księgowa była sprytna)
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2016, 23:21 wysłana przez andrzej »
andrzej