Forum.Szybowce.Com

Gość

Autor Wątek: nadzwyczajny Kongres AP  (Przeczytany 10623 razy)

A. Rydzyński

• Zaawansowany użytkownik
  • Liked: 73
Odp: nadzwyczajny Kongres AP
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2016, 01:27 »
Czy już nikt nie kwestionuje że za zaistniała sytuacje odpowiada Zarząd AP i SG AP który jest jednocześnie Skarbnik AP.
Jak się z tym już pogodziliśmy to zwracam uwagę że:

Uchwalenie wotum nie ufności czy nie uchwalenie wotum zaufania nic nie skutkuje bo nie mamy zapisu w statucie że osoby czy organy związku które nie dostały wotum zaufania muszą się podać do dymisji/złożyć zrezygnować z pełnienia funkcji w organach związku. 

Należy uchwalić zwołanie odpowiedniego kongresu zgodnie z zapisami statutu  w odpowiednim terminie z odpowiednim szerokim porządkiem który będzie obejmował odwołanie i powołanie wszystkich organów związku według uznania delegatów, będzie obejmował zmiany statutu, będzie obejmował uchwalenie porządku kongresu przez delegatów.

Odwołanie Włodzimierza Skalika prezesa AP i zarządu AP to podstawa dokończenia reform w AP i wprowadzenie normalności w naszym związku. W pierwszej kolejności należy zlikwidować atmosferę tajemniczości i poufności którą utrwala  Włodzimierz Skalik prezes AP i zarząd AP.

Ostatni przykład  z 8 grudnia 2015 roku. Zarząd AP złożył do KRS dokumenty. Dlaczego środowisko które płaci, łozy na zarząd AP nie zostało o tym poinformowane, dlaczego jest to utrzymywane w tajemnicy.

GOL

• Liked: 178
  • Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2016, 14:03 »
Mamy dofinansowanie z MSiT na 2016 rok w wysokości 2,6 mln złotych!

Czasami warto dać ludziom pracować.

cze
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 14:46 wysłana przez GOL »
ecc

MarekS

• Eksperci KS
  • *
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2016, 14:26 »

cze

Ciekawe ile z tego pochłonie organizacja lub księgowa  ;)
MS

GOL

• Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2016, 14:45 »

Ciekawe ile z tego pochłonie organizacja lub księgowa  ;)

Marek nie dolewaj oliwy do ognia. Jesteś na to za poważny.
Nie przekreślaj pracy ludzi. Samo to się nie stało. Nie wszyscy to złodzieje.

Na pewno mniej niż by pochłonęła suma organizacji i księgowych oddzielonych dyscyplin... pomijając fakt, że w ogóle nic by nie dostali przez najbliższe lata (bo de facto takiego podziału niema)
ecc

Andrzej Czop

• Eksperci KS
  • *
  • Liked: 202
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2016, 15:25 »

cze

Adam tu nie chodzi o tych, co pracują tylko o tych co kradną i o tych co nie upilnowali tych, co kradną.

Gdyby nie złodzieje wewnątrz AP, to AP byłby w zupełnie innym świecie. Kongres jest od tego, aby to zmienić swoją mądrością grupową. Jeżeli tego nie zmieni, to znaczy że ta organizacja nie ma najmniejszego sensu, nawet jak załatwiałaby 2 mln co miesiąc.

Jak słusznie zauważył Pan Rydzyński, gdyby w działaniach ZAP było więcej jawności, to prawdopodobnie do przekrętu nie doszłoby, albo byłby w znacznie mniejszej skali.

Składki zapłaciłem za cały rok z góry. Gdybym wiedział, że tak się sprawy mają, nie zapłaciłbym i pewnie wiele osób myśli tak samo. Kto płaci ten ma prawo wymagać. Niezbędne wymagania minimalne, to dać tyle jawności, żeby nie dochodziło do takich spraw. Przed wyborami obecny Prezes wielokrotnie o tym zapewniał, po czym zostały tylko deklaracje. Skoro tak, to jest odpowiedzialny za ten stan chociażby tylko z tego powodu, nawet jak załatwiłby osobiście te mln zł.

ZAP potrafił rozliczać osoby mu podległe za cień wątpliwości, a sam w stosunku do siebie już nie jest tak konsekwentny. - Dlaczego?

Robert Bułka

• Nowy użytkownik
  • *
  • Liked: 32
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 17, 2016, 15:29 »
,,Ciekawe ile z tego pochłonie organizacja lub księgowa ? ''
,,Na pewno mniej niż by pochłonęła suma organizacji i księgowych oddzielonych dyscyplin... pomijając fakt, że w ogóle nic by nie dostali przez najbliższe lata (bo de facto takiego podziału niema'' ADAM POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO ?!!! Adam i kto to pisze ? . Sorki ale taka historia mi się przypomina . Przed pogrzebem  otworzyli trumnę ze zmarłym rodzina płacze  a sąsiadka mówi do sąsiadki zmarło się chłopu szkoda . Druga na to zobacz pani jak on teraz  pięknie w tym garniturze wygląda a całe życie w dresach chodził  ! . Gdyby SG i cała reszta pilnowała naszej kasy to byłoby 2,6 miliona + 1 czy 2 miliony które ukradła księgowa .

kp

• Liked: 137
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 17, 2016, 17:23 »
Gdyby SG i cała reszta pilnowała naszej kasy to byłoby 2,6 miliona + 1 czy 2 miliony które ukradła księgowa
Z jedną całkiem istotną różnicą. Księgowa prawdopodobnie ukradła 20% sumy nieprawidłowości.
Pozostałe 80% (czyli 0.8 - 1.6 miliona) AP wydał na swoje cele.

GOL

• Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2016, 17:26 »
... Adam i kto to pisze ? . ....

No właśnie kto to pisze? Ja nie wierze w to co czytam. Wiem jak inteligentni są Ci co to piszą i wiem że pojmują fakt, że ja nie jestem za zamiataniem pod dywan.
Ja się zastanawiam co dalej i jak to zrobić. Piorun pierdolnoł ale lecieć trzeba dalej a nie utyskiwać jak rozwrzeszczane baby na bazarze "o la boga"

Teraz się nie cieszycie, że podstawowy warunek jakiejkolwiek zmiany został osiągnięty??? Przecież właśnie dostaliśmy czas na naprawianie.

Rozważania typu co by było gdyby było lub bezprzedmiotowe dyskusje nad odwołaniem ZAP, 27 lutego jak wiadomo, że niema tego w porządku obrad, są stratą czasu.

Ja bym im dał wotum zaufania ze względów technicznych - niech nadal naprawiają bo mają efekty. A my zacznijmy pracować nad zorganizowaniem nowych władz i zadań.
Drwiny typu Polacy nic się nie stało nic nie wnoszą do sprawy. Wiadomo, że się STAŁO i że ja mam tego świadomość. Nie obrażajcie mojej inteligencji.
Andrzej, nie oczekuj, że będę sobie zaprzątał głowę tym jaką karę wymierzyć sprawcom (ukamienować czy spalić na stosie).
Są od tego organy ścigania i już nad tym pracują. Właśnie "o tych co kradną", Andrzeju mi nie chodzi - to chciałem napisać.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 17:30 wysłana przez GOL »
ecc

przemek łośko

• Reforma AP
  • *
  • Liked: 113
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 17, 2016, 18:01 »
Adamie, czy możesz rozwinąć co konkretnie zawierasz w pojęciu "względy techniczne"?

GOL

• Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 17, 2016, 18:13 »
Przemek
Po prostu i tak trzeba wybrać nowe władze to po co robić sobie "roztrój żołądka" w okresie zmiany.

Trzeba ugrać problem nadpłaconych składek.
A oni niech wdrażają opracowany program naprawczy do czasu wybrania nowych władz.
Nowe władze i tak go skorygują. Nowa miotła zamiecie po swojemu.
Już teraz wiemy że żaden kurator nie przyjdzie.

ecc

przemek łośko

• Reforma AP
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 17, 2016, 19:13 »
W tym jesteśmy zgodni: trzeba wybrać nowe władze.

W tym nie jesteśmy zgodni: "A oni niech wdrażają opracowany program naprawczy do czasu wybrania nowych władz."

ZAP w tym składzie nie jest zdolny do opracowania i wdrożenia skutecznego programu naprawczego. Mogą jedynie próbować dusić aerokluby regionalne. Jedyny program naprawczy, który mógłbym zaakceptować ze strony ZAP to pokrycie strat w AP z osobistych majątków obecnych członków ZAP.

Jak sądzisz, jaka jest szansa, że pokryją straty ze środków osobistych?

A. Rydzyński

« Odpowiedź #26 dnia: Luty 17, 2016, 21:06 »
Trzeba ugrać problem nadpłaconych składek.

Co to znaczy?
Jak to jedni zaciskali pasa i wpłacali składkę dłużną w terminie i niektórzy nawet całą a teraz cwaniacy będą  ogrywali solidnych.

Należy składkę dłużną dokończyć płacić jak najszybciej  lub zgodnie z planem do listopada 2016 roku.

Czy już nie pamiętacie jak to było gdy uchwalano składkę oddłużeniową?
To dzięki decyzjom władz AP musimy zapłacić koszty dodatkowe  za obsługę pożyczek  które wyniosą kilkaset tysięcy złotych. Wydłużenie okresu spłaty do dodatkowe koszty.
Ponawiam pytanie do autora pierwszego zdania czy znasz umowę pożyczki na 2.000.000,-zł

J

• Aktywny użytkownik
  • Liked: 150
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 18, 2016, 02:32 »
   Adam daj spokój proszę . Człowieku po co Ci to ? Masz jeszcze jakieś złudzenia , nadzieje ? TY 100 % realista ? 

A. Rydzyński

« Odpowiedź #28 dnia: Luty 18, 2016, 20:09 »
Marek napisał:

Właśnie otrzymaliśmy 2,6 mln zł na taką połączoną federacje pod znakiem AP

Właśnie Minister W. Bańka  powiedziała w TVN o 19:14 że  nie przyznał nam pieniędzy i się przygląda.

przemek łośko

• Reforma AP
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 18, 2016, 20:47 »
Muszę zapytać, bo w roku 2000 na zawsze wyrzuciłem telewizor. Andrzej, czy to prawda, to co piszesz? Coś więcej powiedział?