Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Ubezpieczenie NNW  (Przeczytany 17023 razy)

Jarek S

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Liked: 0
    • ubezpieczenia lotnicze
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 27, 2014, 17:59 »
wywołany niejako do tablicy chciałbym sprostować kilka informacji:
1. z AP nie współpracujemy od ub. roku. Nie wiem czy AP rekomenduje czy nie współpracę z Mentor SA, wiem za to że nic nie wyszło z zapowiedzi wynegocjowania lepszego i tańszego ubezpieczenia. Nie było i nie ma takiej oferty dla aeroklubów, a z tego co mi wiadomo sam AP nie wynegocjował lepszej oferty nawet dla swoich statków powietrznych. Nie będę publicznie rozwijał kwestii tego co miał i co mógł mieć AP w ramach naszej umowy....

2. ośrodek szkolenia lotniczego nie musi posiadać ani ubezpieczenia OC szkolenia lotnczego z s.g. 20.000 SDR, ani OC szkolenia personelu lotniczego z s.g. 50.000 SDR. Ubezpieczenie OC ośrodka szkolenia jest w pełni dobrowolne, nie powinno się więc wprowadzać w błąd zainteresowanych.

3. polisa zawarta przez ośrodki szkolenia za pośrednictwem Mentora chroni także instruktorów społecznych a ewentualne roszczenie może zostać pokryte z polisy ośrodka i nie pójdzie bezpośrednio do instruktora - Panie Sławku, dostał Pan taką informację ponad rok temu  :)

Mając ponad 13-letnie doświadczenie w ubezpieczeniach lotniczych mogę stwierdzić, że każdą ofertę powinno się dobrze przeanalizować pod względem proponowanego zakresu ochrony, wymogów, wyłączeń i definicji bo mają one zasadnicze znaczenie przy likwidacji ewentualnej szkody. Przykład z tego wątku: jeśli czytam że ubezpieczenie OC za osobę biorącą udział w locie obejmuje swoim zakresem czynności lotnicze pasażera to od razu chciałbym się zapoznać z definicją tych czynności zapisaną w polisie żeby zobaczyć o co w tym chodzi. Ciekawe jakie czynności lotnicze wykonuje pasażer na pokładzie statku powietrznego?  ;)

pozdrawiam
Jarosław Szymański

boruh

  • Gość
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2014, 20:03 »
To ja z niecierpliwością czekam na odpowiedź twojej konkurencji w osobie janusza Z , bo temat instr. społecznych i ich ubezpieczenia tyczy chyba kazdego członka AR posiadającego FI


atlas1959

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Liked: 1
    • zabytkowe szybowce
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2014, 21:21 »
Dołączam do tych oczekiwań. Wbrew pozorom sprawa instruktorów społecznych (socjalizm sie skończył a oni nie  ;) ) jest chyba ciut bardziej skomplikowana. Niestety.

Jarek S

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Liked: 0
    • ubezpieczenia lotnicze
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 28, 2014, 00:06 »
sprawa instruktorów społecznych wcale nie jest skomplikowana - wystarczy dobra znajomość kilku przepisów, właściwe  uregulowanie tej kwestii w AR, zawarcie odpowiedniej umowy ubezpieczenia i można spokojnie działać jako instruktor społeczny :)


Janusz Z

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Liked: 0
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 01, 2014, 16:57 »
Witaj Tomku,
nie jest tu miejsce na polemizowanie z Jarosławem S., więc nie udzielę Ci odpowiedzi tutaj. Jeżeli masz taką wolę to mogę zadzwonić do Ciebie i udzielę wszelkich informacji.

pozdrawiam
Janusz Zdulski

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2014, 18:38 »
Witaj Tomku,
nie jest tu miejsce na polemizowanie z Jarosławem S., więc nie udzielę Ci odpowiedzi tutaj. Jeżeli masz taką wolę to mogę zadzwonić do Ciebie i udzielę wszelkich informacji.

pozdrawiam
Janusz Zdulski

Tajne przez poufne :P.
Pozdrawiam
Żółw

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 01, 2014, 18:50 »
Jak dotąd sądziłem, że to jest właśnie miejsce do polemik, poznawania różnych poglądów i wymiany informacji.
Na tej bazie każdy może wyrobić sobie własny pogląd.
Każda oferta ma plusy i minusy, oczywistym też jest, że każda sroczka swój ogon chwali.
I jeśli naprawdę ma się czym pochwalić, to robi to chętnie, publicznie i przy każdej okazji.

Ale jeśli jedyne argumenty sroczki-konkurencji, mogą być prezentowane tylko potajemnie, gdzieś za plecami, to jest to dyskredytujące albo samą ofertę, albo oferującego.
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

boruh

  • Gość
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 01, 2014, 20:43 »
Dziekuje januszu :) za oferte tajnej oferty, ale  osobiście nie czuję się na to chyba gotów ....



z góry dziekuje za propozycję ale (chyba nie tylko ja )  nie skorzystam .....


ps.
wskaż mi prosze miejsce godne polemiki z innymi brokerami ubezpieczeniowymi ?

no chyba, ze z góry zakladasz, ze twoja oferta to same plusy. a reszta jest beee
wtedy rzeczywiście nie masz sie co fatygować ...





« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2014, 20:50 wysłana przez boruh »

Jarek S

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Liked: 0
    • ubezpieczenia lotnicze
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 02, 2014, 12:17 »
Janusz, jeśli to nie jest miejsce na polemizowanie ze mną to po co pisałeś w tym wątku o ofercie Mentora, którą stworzyłem?
Poruszasz publicznie jakiś wątek - bądź konsekwentny i go kontynuuj, nie chcesz polemizować - nie zaczynaj dyskusji....

A może brak chęci polemizowania wynika z tego, że podałem same fakty a o faktach - jak wiadomo - się nie dyskutuje?  ;) Bo faktem jest, że:
- AP zrezygnowało ze współpracy z Mentor SA a tym samym z dobrego cenowo i zakresowo ubezpieczenia (zwłaszcza na statki kadrowe...) a nowy broker nie przedstawił żadnej korzystniejszej oferty,
- żaden ośrodek szkolenia lotniczego nie musi posiadać ani ubezpieczenia OC szkolenia lotnczego z s.g. 20.000 SDR, ani OC szkolenia personelu lotniczego z s.g. 50.000 SDR - wynika to z Rozporządzenia Ministra Finansów z 27.12.2012 r. (Dz. U. z 2013, poz. 67),
- umowa OC ośrodka szkolenia zawarta przez AR za naszym pośrednictwem chroni także instruktorów społecznych,
- pasażer na pokładzie statku powietrznego nie wykonuje żadnych czynności lotniczych.
Tu rzeczywiście nie ma z czym polemizować :)

Janusz napisał też, że "(...) Aerokluby Regionalne podpisały umowy z Mentorem. mam nadzieję, załatwić takowe ubezpieczenia na nowy sezon lotniczy. Dotychczas miałem taki pakiet w T.U. UNIQA (...)" A to ciekawe - ubezpieczenia dla AR oferowane przez Mentora to: OC użytkownika, OC w związku z przewozem pasażerów, aerocasco, NNW załogi, NNW członków aeroklubów, OC z tytułu prowadzonej działalności lotniczej (w tym m.in. szkolenia, działaność na podstawie AWC, zarządzanie lotniskiem/lądowiskiem, strefy zrzutów itp.) - nic mi nie wiadomo aby taki pakiet miała Uniqa... Może się jednak mylę? Jeśli tak to chętnie podejmę polemikę ;)

Tak jak wspominałem, ubezpieczeniami lotniczymi zajmuję się kilkanaście lat, za pośrednictwem Mentora ubezpieczanych jest ok. 900 statków powietrznych rocznie i ponad 100 podmiotów prowadzących działalność lotniczą (w tym porty lotnicze, handling, organizacje obsługowe itp.), mam doświadczenie przy likwidacji ok. 500 szkód lotniczych (największa wypłata - ok. 13.000.000 zł), mam ubezpieczane pojedyncze floty statków powietrznych o wartości ponad 450 mln zł i łącznej sumie gwarancyjnej OC operatora prawie 800 mln USD, dla niektórych klientów pisałem od podstaw warunki ubezpieczenia, uczestniczyłem w powstawaniu pierwszego w Polsce coverholdera w ryzykach lotniczych, opiniowałem niektóre rozporządzenia dot. ubezpieczeń lotniczych więc trochę się na tym wszystkim znam. Ciągle słyszę bzdury wypowiadane przez różnych "fachowców" od ubezpieczeń lotniczych i chyba czas najwyższy coś z tym zrobić. Dlatego pracujemy właśnie nad portalem, na którym będzie można nie tylko zasięgnąć rzetelnej wiedzy o ubezpieczeniach lotniczych, zakresie odpowiedzialności i ryzyku związanym z użytkowaniem statków powietrznych czy prowadzeniem działalności lotniczej, ale też uzyskać ofertę ubezpieczenia. Portal ruszy przed najbliższym sezonem, jeśli nie zostanie to uznane przez admina jako niedozwolona reklama to na pewno poinformuję o nim na tym forum ;) :)

A co do Janusza Z. - nie mam problemu aby w tym miejscu polemizować o sprawach, które poruszamy, oczywiście o ile tylko takie dyskusje interesują uczestników forum :)

atlas1959

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Liked: 1
    • zabytkowe szybowce
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 02, 2014, 12:48 »
Czytam z uwagą i jak sądzę ze zrozumieniem.
Zadam więc pytanie wprost bo pomimo usilnych starań nie znalazłem w dyskusji satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Jako instruktor społeczny, nie czerpiący zysków ze swojej pracy chciałbym indywidualnie ubezpieczyć się od możliwych zdarzeń i wypadków. Interesuje mnie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, śmierci i następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie wykonywania lotów, w tym także lotów objętych programem szkolenia szybowcowego, czyli lotów które wykonuję właśnie jako instruktor społeczny.
Czy ktoś ma rozeznanie w temacie i czy może mi coś doradzić?
Bo ubezpieczenie Klubu to jedno, a indywidualne to (chyba) zupełnie coś innego.

boruh

  • Gość
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 02, 2014, 14:00 »
Jarek , z niecierpliwością czekam na ów portal :)

jak cie wywala z reklamą z tego forum to zaproponuje ci linka na lke boruh :)

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2014, 14:48 »
Hej!
Ja ze swojej strony wolę współpracować z Mentorem niż z tą "nową" ubezpieczalnią. Faktem jest że trochę burdelu w polisach OC na szybowce mają, ale wystarczy być czujnym.
pzdr

boruh

  • Gość
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 02, 2014, 21:36 »
przepraszam januszu Z czy z lektury profili wynika ze własnie "wysrałeś się" na oferte własnego chlebodawcy ???


to śmierdzi sądem (nomen omen  wojennym)

szczegóły w załączniku

ps.
wybacz ale nie lubie pośredników (od kilku lat mieszkam w poznaniu to cos jak szkocja kraków itp )  :)

ps2.
nie lubie przepłacać i tracic czasu na zbędne rozmowy telefoniczne


PG

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Liked: 107
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 02, 2014, 21:40 »
Konkurencja buduje... końkurencja marynuje...

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Odp: Ubezpieczenie NNW
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 02, 2014, 23:24 »
Jako inicjator tego wątku (a ja tylko chciałem prostą odpowiedź  ;) ),
podam obrazowe przykłady, dlaczego obecna propozycja ubezpieczenia w PZU przez AR mi się nie podoba.

Po pierwsze, argument, że obecna procedura jest łatwiejsza i angażuje mniej osób, jest dla mnie całkowicie niezrozumiały.
Ubezpieczenie NNW na takich samych warunkach, na taką samą sumę ubezpieczenia, za taką samą składkę
znalazłem już w drugim czy trzecim linku od wujka gógla i cała procedura zawarcia ubezpieczenia,
łącznie z przelewem, trwała nie dłużej niż 10 minut. I nie angażowałem księgowego, pani na poczcie,
nikogo w AP i nie czekałem 2 tygodnie na przysłanie potwierdzenia. Bo taki obraz jawi mi się po przeczytaniu
informacji na stronach AP.
Po drugie, wcześniejsza oferta (Coris/April) zawierała opcję OC, o którą tu idą boje.
OIDP ubezpieczenie obejmowało nie tylko sporty lotnicze, więc nie miałem obaw, że gdy na bicyklu
pędzę na aerodrom by pofrunąć ślizgowcem bądź awionetką i wpadając z hukiem (i ze swoją winą)
w jakiś automobil będę musiał pokryć koszty blacharza. Przedstawiam swoją polise OC i idzie z ubezpieczenia.
Chyba, że już ktoś wprowadził obowiązkowe OC dla rowerów?
Równie dobrze mógłbym nabić komuś guza lecac mu szybowcem za nisko nad głową jak skacząc do basenu
na (czyjąś) główkę. I takie OC mam na myśli.
jak wspomniałem wcześniej, ktoś się chwalił, że właśnie wspomniane ubezpieczenie pozwoliło mu zachować
sporo pieniędzy w kieszeni, bo po uszkodzeniu sprzętu żądano od niego partycypacji w kosztach (nie wiem,
jak się to dokładnie nazywa, kiedy trzeba pokryć udział własny w szkodzie naprawianej z AC).
A tak poszło to właśnie z owego OC.

Mam nadzieję, że teraz przykład jest jaśniejszy i oczekiwania też.

pozdr
Dino

PS. co do OC instruktorów - tym się nie interesowałem, ale gdybym takim instruktorem był,
to chciałbym móc wykupić polisę OC taką, żebym (tfu, tfu) nie musiał się zastanawiać,
czy AR ubezpieczenie ma, czy składki zapłacił, czy wpisał mnie na listę...