Forum.Szybowce.Com

Gość

Autor Wątek: VI Kongres AP 23.04.2017.W-wa  (Przeczytany 2223 razy)

A. Rydzyński

• Zaawansowany użytkownik
  • Liked: 73
VI Kongres AP 23.04.2017.W-wa
« dnia: Marzec 17, 2017, 07:42 »
PORZĄDEK OBRAD 
VI Zwyczajnego Sprawozdawczego Kongresu Aeroklubu Polskiego obradującego w Warszawie w dniu 23 kwietnia 2017 roku

1.   Otwarcie obrad. 
2.   Wystąpienie Prezesa Aeroklubu Polskiego. 
3.   Przyjęcie Regulaminu obrad Kongresu. 
4.   Wybór Przewodniczącego i Sekretarza Kongresu. 
5.   Stwierdzenie przez Przewodniczącego ważności Kongresu oraz jego zdolności do podejmowania uchwał. 
6.   Powołanie Komisji Skrutacyjnej. 
7.   Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków. 
8.   Przyjęcie porządku obrad. 
9.   Przedstawienie sprawozdania Zarządu Aeroklubu Polskiego z działalności Aeroklubu Polskiego za 2016 rok. 
10.   Przedstawienie sprawozdania finansowego Aeroklubu Polskiego za 2016 rok.
11.   Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej Aeroklubu Polskiego za 2016 rok.
12.   Przedstawienie sprawozdania Rady Centralnej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego z działalności Centralnej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego za 2016 rok.
13.   Przedstawienie sprawozdania Rady Górskiej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego „ŻAR” z działalności Górskiej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego „ŻAR” za 2016 rok. 
14.   Przedstawienie informacji Prezesa spółki Aeropartner sp. z o.o. z działalności spółki.
15.   Przedstawienie sprawozdania Dyrektora GOBLL z działalności Głównego Ośrodka Badań Lotniczo – Lekarskich.
16.   Dyskusja nad przedstawionymi sprawozdaniami
17.   Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Zarządu Aeroklubu Polskiego za rok 2016.
18.   Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Aeroklubu Polskiego za rok 2016
19.   Dyskusja w sprawie przyszłości Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie – przedstawienie propozycji Zarządu Aeroklubu Polskiego
20.   Podjęcie uchwał w sprawie zmiany regulaminu CSS oraz związanej z nią zmiany statutu Aeroklubu Polskiego. 
21.   Informacja Zarządu Aeroklubu Polskiego o stanie spraw związanych z wykrytymi oszustwami finansowymi w Aeroklubie Polskim oraz stanem realizacji programu naprawczego i programu spłaty zadłużenia. 
22.   Dyskusja na przedstawioną informacją. 
23.   Podjęcie uchwały w sprawie składek członkowskich Aeroklubu Polskiego, przewidującej możliwość dochodzenie składek  przez Zarząd AP na drodze postępowania sądowego. 
24.   Dyskusja i głosowanie nad zmianami statutu Aeroklubu Polskiego w związku z koniecznością dostosowania go do     znowelizowanej ustawy prawo o stowarzyszeniach oraz rozszerzenia działalności Aeroklubu Polskiego o sport uprawiany przez osoby niepełnosprawne. 
25.   Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków. 
26.   Podjęcie uchwał i przyjęcie wniosków zgłoszonych do Komisji Uchwał i Wniosków.
27.   Podsumowanie Kongresu. 
28.   Zamknięcie obrad. 
 Uwaga: Przewodniczący Kongresu zarządzi 45-min

Po sądowych rozprawach z A. Mieleckim o 11000zł  AP zapłaciło A Mieleckiemu 4700zł to wynik działania sz. Włodka Prezesa AP.

« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2017, 08:21 wysłana przez A. Rydzyński »

Andrzej Czop

• Eksperci KS
  • *
  • Liked: 197
Odp: VI Kongres AP 23.04.2017.W-wa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2017, 08:32 »
Zamiast proponować podejmowanie tak absurdalnej uchwały wystarczy robić to, do czego się zobowiązało lub ustąpić i dać szansę innym.

Wczoraj wpadło do mnie pytanie, dlaczego szybownik odznakę szybowcową musi sobie kupić sam. Co mam odpowiedzieć? Że AP który pobiera składkę 360 zł od osoby nie może raz na parę lat kupić tej osobie odznaki za 10 zł?

A. Rydzyński

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2017, 08:49 »
Andrzeju jeżeli jesteś tylko członkiem AR to jesteś w deficycie wiedzy ale jeżeli pracujesz w AR się nie dziwię!

pozdrawiam

przemek łośko

• Reforma AP
  • *
  • Liked: 113
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2017, 10:09 »
Pewnie nie będę oryginalny, jeśli zaproponuję środowisku całkowity bojkot tego Kongresu, a w przypadku procedowania punktu 23 programu wystąpienie z AP, wzorem Aeroklubu Mieleckiego.

RB

• Liked: 146
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2017, 10:31 »
Jestem całkowicie sceptyczny w temacie gwałtownego obalania władz AP. Utorujecie drogę Musiałowi i wtedy Wam się oczy otworzą. Bieżącym powodem tej awantury jest to, że AJG ma do zapłacenia kupę kasy za komercyjne wykorzystywanie lotniska i sposobem na uniknięcie tego jest przejęcie władzy w AP. Non capisco? Wniosek KRAP temu wyłączne służy.
Przemek i inni: macie alternatywę? Macie choć szkielet nowego ZAP? No to proszę to na forum i pogadamy. Jak nie, to pogadajmy właśnie na Kongresie. Najlepsza okazja.

przemek łośko

• Reforma AP
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2017, 10:34 »
Ryszardzie, mamy od dawna. I, już to mówiłem: najpierw decyzja o kongresie wyborczym, potem dyskusje. Nie dyskutuję o mrzonkach i nie biorę udziału w ustawianych wyborach.

boruh.com.pl

• Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Liked: 101
  • latać, nie s....
    • http://www.boruh.com.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2017, 13:24 »
Jestem całkowicie sceptyczny w temacie gwałtownego obalania władz AP. Utorujecie drogę Musiałowi i wtedy Wam się oczy otworzą. Bieżącym powodem tej awantury jest to, że AJG ma do zapłacenia kupę kasy za komercyjne wykorzystywanie lotniska i sposobem na uniknięcie tego jest przejęcie władzy w AP. Non capisco?

pytanie czysto akademickie :

To znaczy że lepiej jest gdy księgowa ukradnie 1 700 z kasy AP ? czy że AJG zapłaci z kasy AP za podatek ?

pytam bo chyba mi się oczy przymykają od tego marazmu ....

kp

• Liked: 137
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2017, 14:08 »
pytanie czysto akademickie :

To znaczy że lepiej jest gdy księgowa ukradnie 1 700 z kasy AP ? czy że AJG zapłaci z kasy AP za podatek ?

pytam bo chyba mi się oczy przymykają od tego marazmu ....
Oj tam oj tam - to dopiero początek marazmu :D

Andrzej Czop

• Eksperci KS
  • *
  • Liked: 197
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2017, 15:18 »
Jestem całkowicie sceptyczny w temacie gwałtownego obalania władz AP. Utorujecie drogę Musiałowi i wtedy Wam się oczy otworzą. Bieżącym powodem tej awantury jest to, że AJG ma do zapłacenia kupę kasy za komercyjne wykorzystywanie lotniska i sposobem na uniknięcie tego jest przejęcie władzy w AP. Non capisco? Wniosek KRAP temu wyłączne służy.
Przemek i inni: macie alternatywę? Macie choć szkielet nowego ZAP? No to proszę to na forum i pogadamy. Jak nie, to pogadajmy właśnie na Kongresie. Najlepsza okazja.

Ja też jestem całkowicie przeciwny obalaniu władz AP - pod jednym warunkiem - że dowiodą jakąkolwiek wartość dodaną z tego że są. Ja zauważam jedną jedyną wartość dodaną - dotacje ministerstwa sportu. Jednak jestem przekonany, że aby uzyskać takie dotacje w zupełności wystarczy Jacek Dankowski i Komisja Szybowcowa.

Składamy się po 360 zł co roku. Tak na szybko podsumowałem koszty kongresu i prawników - wygląda na to że składamy się na to, żeby raz do roku odbył się kongres wyposażony w dokumenty przygotowane przez prawników po to, aby przekonać reprezentantów AP że obecna władza jest jedyna słuszna i nie ma żadnej innej alternatywy albo wręcz że alternatywa jest wroga dla AP.

RB

• Liked: 146
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2017, 16:42 »
Ryszardzie, mamy od dawna. I, już to mówiłem: najpierw decyzja o kongresie wyborczym, potem dyskusje. Nie dyskutuję o mrzonkach i nie biorę udziału w ustawianych wyborach.
W zasadzie zgoda. Nie może być tak jednak, że na Kongresie ni z tego, ni z owego, wstaje ktoś i proponuje Ziutka do zarządu, bo to byczy gość i ma zasługi jak stąd do tamtąd. Nie ma powodu do takiego pośpiechu i właśnie na najbliższym sprawozdawczym Kongresie można wymienić rzeczowe poglądy dlaczego i jak coś zmieniać i kto na ew. podmianę. Na razie nie ma nawet istotnych formalnych przesłanek, aby zwoływać kongres wyborczy. To co wysmażył KRAP, czyli kol. JM, to nie jest umotywowany, czyli wg statutu uzasadniony wniosek. Obietnica skonkretyzowania zarzutów na Kongresie pachnie na milę manipulacją i obawiam się, że wiem, jak to się może skończyć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2017, 16:46 wysłana przez RB »

przemek łośko

• Reforma AP
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2017, 17:27 »
Strach przed Musiałem zaburza Tobie i nie tylko Tobie perspektywę do tego stopnia, że nie ma o czym rozmawiać. Z całym szacunkiem i sympatią.

Piotrek_N

• Nowy użytkownik
  • *
  • Liked: 0
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2017, 17:53 »
jak już na różnych forach spotkałem głosy które coraz bardziej do mnie przemawiają...

Rozwiązać AP wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, na chwilę obecną...

Jedyne czego szkoda, kadry sprzętu kadrowego, ale i tak pewnie taka cena jest warta aby w końcu skończyć z Tą degrengoladą

Pozdro
Piotrek

A. Rydzyński

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2017, 20:30 »
Decyzja  prezydenta Leszna:

Ważna decyzja w sprawie lotniska:  Aeroklubowi Polskiemu już dziękujemy  17.03.2017. Radio Elka, Jarek Adamek

Prezydent Leszna wydał decyzję o wygaszeniu Aeroklubowi Polskiemu trwałego zarządu nad leszczyńskim lotniskiem. Kiedy się ona uprawomocni, prowadzeniem lotniska zajmie się miejska spółka, zaś Aeroklub Leszczyński zostanie uwłaszczony na używanych przezeń

Prezydent Łukasz Borowiak już w listopadzie zapowiedział działania w celu uregulowania sytuacji na leszczyńskim lotnisku. Powołał wtedy Michała Graczyka, który został pełnomocnikiem do spraw lotniska. Jest ono używane głównie przez Centralną Szkołę Szybowcową, znaną obecnie głównie z powodu ciągłych zmian prezesów i "raportów otwarcia" pokazujących różnego rodzaju nieprawidłowości.
Jednak CSS jest jednostką Aeroklubu Polskiego, który do lat 70-tych ubiegłego wieku ma trwały zarząd nad należącą do miasta częścią terenu i jest wieczystym użytkownikiem płyty lotniska leżącej na terenie gminy Święciechowa.
Dziś prezydent Łukasz Borowiak poinformował, że udało się znaleźć sposób na uregulowanie sytuacji na lotnisku. Wydał on decyzję o wygaszeniu trwałego zarządu Aeroklubu Polskiego. Jak wyjaśniał Michał Graczyk podstawą było tu nieprzestrzeganie przez AP zapisu ustawy o gospodarce nieruchomościami nakazującego informowanie właściciela, czyli miasta o wydzierżawieniu czy wynajmowaniu nieruchomości.
Decyzja zostanie wysłana do Warszawy, czyli do siedziby Aeroklubu Polskiego - mówił Graczyk. Oczywiście musi się jeszcze uprawomocnić - w zależności od tego, czy AP będzie się od niej odwoływał potrwa to od trzech tygodni do nawet roku.

Leszno zaproponowało też zarządowi Aeroklubu Polskiego przejęcie wieczystego użytkowania części lotniska leżącej na gruntach gminy Święciechowa. Szczegółów propozycji nie chciano zdradzać, jednak prezydent Łukasz Borowiak przyznał, że jest ona związana z kwestią zaległości podatkowych, jakie AP ma wobec samorządów Leszna i Święciechowy. Ich wielkość jest objęta tajemnicą, ale z innych źródeł wiemy, że to niebagatelne kwoty, które samorządy mogą ściągać z od dłużnika w drodze egzekucji, być może więc propozycja zakłada przejęcie zadłużenia i zdjęcie znad głowy AP widma komornika. Propozycja miasta ma być jeszcze dopracowana i trafić na obrady Kongresu Aeroklubu, który odbędzie się w maju.

Co się stanie, gdy Aeroklub Polski przestanie „władać” lotniskiem? -Prowadzeniem go zajmie się spółka ze stuprocentowym udziałem miasta - odpowiedział prezydent Łukasz Borowiak. Zapowiedział też, że spółka będzie nadal współpracować z działającymi na lotnisku stowarzyszeniami sportowymi i firmami, takimi jak hotel czy tunel aerodynamiczny. Aeroklub Leszczyński ma zaś być uwłaszczony na „swoim” hangarze, w którym prowadzi działalność. -Najprawdopodobniej sprzedamy go AL. Z 99-procentową bonifikatą - zapowiada Michał Graczyk. Zmiana zarządcy ma też umożliwić inwestycje, takie jak gruntowna modernizacja hotelu oraz poprawę bazy materialnej dla szybowników i innych sportów lotniczych.

Sz. Włodku Prezesie AP wystarczył tylko realizować uchwały najwyższej władzy AP z 24/25 lutego 1990r i 12 grudnia 2009 roku.  No i znowu wydamy pieniądze na prawników. Ładnie  to Ci Włodku idzie.

Pozdrowienia dla kłamczuszków i mówiących półprawdy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2017, 20:34 wysłana przez A. Rydzyński »

cobra15

• Nowy użytkownik
  • *
  • Liked: 3
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2017, 07:56 »
Strach przed Musiałem zaburza Tobie i nie tylko Tobie perspektywę do tego stopnia, że nie ma o czym rozmawiać. Z całym szacunkiem i sympatią.

Przemku!
Rysiek ma rację!
A to o czym pisze, to nie strach tylko dokładna znajomość osoby, jej różnych twarzy, interesów itp. Przypomnij sobie kto na ostatnim kongresie bronił ZAP? Co się zmieniło od ostatniego kongresu, że KRAP zmienia całkowicie zdanie? Gdzie KRAP była do tego czasu i co robiła, że AP i szkoły są w takiej sytuacji? Nie zamierzam bronić ZAP, ale żeby na kongresie nie okazało się (tak jak napisał Rysiek), że ktoś zgłosi kandydata na prezesa, ten wyjdzie, uroni kilka łez, zaszlocha i łamiącym się głosem wyrazi zgodę oraz podziękuje za zaufanie jakim został obdarzony (zdarzyło sie tak ...). Jak chcesz wiedzieć więcej to napisz do Ryśka, może Ci więcej opowie.

przemek łośko

• Reforma AP
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2017, 08:00 »
To nie są żadne nowości dla mnie. Jeśli ruszycie głową, to zrozumiecie o co chodzi.