Forum.Szybowce.Com

Gość

Autor Wątek: VI Nadzwyczajny Kongres Aeroklubu Polskiego 23.04.2017  (Przeczytany 2794 razy)

A. Rydzyński

• Zaawansowany użytkownik
  • Liked: 73
VI Nadzwyczajny Kongres Aeroklubu Polskiego 23.04.2017
« dnia: Kwiecień 03, 2017, 08:59 »
Zarząd Aeroklubu Polskiego niniejszym informuje o zwołaniu w dniu 23 kwietnia 2017 roku Nadzwyczajnego Kongresu Aeroklubu Polskiego na wniosek Komisji Rewizyjnej Aeroklubu Polskiego z dnia 21.03.2017 r. (termin wpływu do Biura AP: 24.03.2017 r.).

Nadzwyczajny Kongres AP odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2017 roku w hotelu Lord Hotel, przy Al. Krakowskiej 218 w Warszawie, o godz. 9:00 w I terminie lub w II terminie w dniu 20 maja 2017 roku, w hotelu Airport Okęcie przy ul. 17 Stycznia 24 w Warszawie, 15 minut po zakończeniu obrad VI Zwyczajnego Sprawozdawczego Kongresu Aeroklubu Polskiego.

PORZĄDEK OBRAD
Nadzwyczajnego Kongresu Aeroklubu Polskiego zwołanego na wniosek Komisji Rewizyjnej AP obradującego w Warszawie w dniu 23 kwietnia 2017 roku

1. Otwarcie obrad.
2. Wystąpienie Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Aeroklubu Polskiego
3. Przyjęcie Regulaminu obrad Kongresu.
4. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza Kongresu.
5. Stwierdzenie przez Przewodniczącego ważności Kongresu oraz jego zdolności do podejmowania uchwał.
6. Powołanie Komisji Skrutacyjnej.
7. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
8. Przyjęcie porządku obrad.
9. Prezentacja proponowanych przez Komisję Rewizyjną zmian w Statucie Aeroklubu Polskiego
10. Dyskusja na temat proponowanych zmian w obowiązującym Statucie Aeroklubu Polskiego
11. Głosowanie proponowanych zmian w obowiązującym statucie Aeroklubu Polskiego
12. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków
13. Podjęcie uchwał i przyjęcie wniosków zgłoszonych do Komisji Uchwał i Wniosków.
14. Podsumowanie Kongresu.
15. Zamknięcie obrad.

A. Rydzyński

Odp: VI Nadzwyczajny Kongres Aeroklubu Polskiego 23.04.2017
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2017, 23:57 »
Dlaczego KR AP postanowiła zwołać N Kongres AP?

Uzasadnienie:
KR uważa, że obecne zapisy w statucie AP w swoim brzmieniu nie dość precyzyjnie wyrażają wolę członków zwyczajnych.
Powoduje to bardzo duże rozbieżności w ich interpretacji i narastające konflikty dotyczące kompetencji i obowiązków władz Związku.
W celu uniknięcia niepotrzebnych sporów prawnych Komisja uważa, iż w tak ważnych kwestiach należy oddać głos bezpośrednio członkom zwyczajnym poprzez ich udział i głosowanie podczas Nadzwyczajnego Kongresu AP.
Ze względu na wagę problemu i deficyt czasu Komisja zdecydowała o podjęciu uchwały o skierowaniu do Zarządu Związku wniosku o zwołanie nadzwyczajnego Kongresu AP.

Przeprowadzono głosowanie. W głosowaniu wzięło udział pięciu członków KR.
Za 5 głosów , przeciw 0 głosów, wstrzymało się 0 głosów.

Proponowane zmiany w statucie AP:

W § 22.  punkt 5. i punkt 9. mają nową o treści:
5. Wybór i odwołanie Prezesa Zarządu Związku, członków Zarządu Związku oraz członków Komisji Rewizyjnej.
9. Podejmowanie uchwał w sprawie powołania i likwidacji terenowej jednostki organizacyjnej Związku oraz szkoły lotniczej.

W § 24. punkt 1. ma nową  treści:
1. Nadzwyczajny Kongres jest zwoływany przez Komisje Rewizyjną z własnej inicjatywy, lub  na pisemny wniosek co najmniej  1/3 zwyczajnych członków Związku,  a także może być zwołany
 przez Zarządu Związku z własnej inicjatywy. Wniosek składany do Komisji Rewizyjnej powinien zawierać uzasadnienie.

W § 25.  punkt 2 staje się punktem 3 bez zmiany treści,
dopisuje się nowy punkt 2 o treści:
2.W przypadku gdy Kongres zwołuje Komisja Rewizyjna, obowiązek zawiadomienia członków związku należy do Komisji Rewizyjnej.
dotychczasowy punkt 3  staje się punktem 4 o nowej treści:
4. Materiały dotyczące spraw przewidzianych w porządku obrad Zarząd, lub w przypadku zwołania Nadzwyczajnego Kongresu Komisja Rewizyjna, przesyła Członkom nie później niż 14 dni przed datą Kongresu.

W § 30. dopisuje się nowy punkt 9. i punkt 10. o treści:
9.Członek Zarządu nie może być jednocześnie pracownikiem biura Związku, trenerem kadry narodowej powoływanej przez Związek, członkiem komisji specjalnościowej, nie może być członkiem rady i zarządu powołanej przez Związek szkoły lotniczej.

10. Mandat członka Zarządu w tym Prezesa Zarządu wygasa w przypadku:
1) odwołania przez Kongres
2) rezygnacji
3) śmierci
4) upływu kadencji

W § 32. punkt 2. podpunkt 9) ma nową treść:
9) podejmowanie decyzji związanych z działalnością Związku, a nie zastrzeżonych dla innych władz Związku,

W § 37. punkt 5 ma nową treść:
5. Każdy członek Komisji Rewizyjnej ma prawo brać udział w posiedzeniach Zarządu Związku oraz
innych organów Związku z głosem doradczym.

Dopisuje się nowy punkt 8 o treści:
8. Mandat członka Komisji Rewizyjnej wygasa w przypadku:
1) odwołania przez Kongres
2) rezygnacji
3) śmierci
4) upływu kadencji

W § 40. punkt 3 ma nową treść:
3. Szkołę lotniczą powołuje i likwiduje Kongres.

RB

• Liked: 146
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2017, 10:39 »
Do P. 8 i 10 o wygaszeniu mandatu członka ZAP lub KRAP naleźy dopisać: 5. W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem (także z zawieszeniem wykonania kary) z oskarżenia publicznego, lub objęcia niezakończonym postępowaniem sądowym z oskarżenia publicznego.
Jednocześnie, przed każdym Kongresem, KAŻDY członek wladz, w tym KRAP, winien złożyć OŚWIADCZENIE, że od momentu wyboru nie został skazany, lub oskarźony j.w.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 10:45 wysłana przez RB »

boruh.com.pl

• Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Liked: 101
  • latać, nie s....
    • http://www.boruh.com.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2017, 10:51 »
objęcia niezakończonym postępowaniem sądowym z oskarżenia publicznego.

Rysiu mamy chyba "domniemanie niewinności w kraju" więc to słaby pomysł

swoją drogą jestem prawie pewien , że po wyborze do KRAP musiałem zaświdczenie z z KRSu o niekaralności

i dziwi mnie , że aktualnie tego nie potrzeba .

Choć z drugiej strony , patrząc na las rąk ludzi którzy są skorzy do społecznej pracy w imię (no właśnie czego ) to jestem w stanie się zgodzić z tezą iż takowe obostrzenia jeszcze bardziej zawężą wianuszek chętnych " społeczników"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 10:59 wysłana przez boruh.com.pl »

Janusz Golinkiewicz

• Użytkownik
  • **
  • Liked: 7
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2017, 11:37 »
Ja z innej beczki. Słyszałem, że na ŻARze są jakieś "jaja" między radą a Biskupem. Czy ma ktoś wiedzę na ten temat i może się pochwalić? Myślę, że to chyba nie jest wiedza tajemna.

Marek J

• Reforma AP
  • *
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2017, 14:05 »

swoją drogą jestem prawie pewien , że po wyborze do KRAP musiałem zaświdczenie z z KRSu o niekaralności

Choć z drugiej strony , patrząc na las rąk ludzi którzy są skorzy do społecznej pracy w imię (no właśnie czego ) to jestem w stanie się zgodzić z tezą iż takowe obostrzenia jeszcze bardziej zawężą wianuszek chętnych " społeczników"

Czyli nie pytajmy, czy kandydat jest oszustem finansowym, bo jeszcze odmówi kandydowania ?
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Żółw

• Członkowie SKN i SKJN
  • *
  • Liked: 234
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2017, 16:10 »
Ja z innej beczki. Słyszałem, że na ŻARze są jakieś "jaja" między radą a Biskupem. Czy ma ktoś wiedzę na ten temat i może się pochwalić? Myślę, że to chyba nie jest wiedza tajemna.

To niestety wiedza tajemna tzn tylko z plotek :(.
I szkodzi to wszystkim i Panu Jurkowi i AP i Żarowi.

Najpierw ktoś mówi - "Biskup wynajmuje za 1,5 za m2". Potem że to netto czyli brutto 1,8. Potem słyszę że to za garaże a za inne powierzchnie to 6 zł. I że umowa jest nie do ruszenia na 20 lat. Ale jak i dokładnie to wygląda - tego nie wiadomo.
No bo jak zapytałem to ile w sumie za miesiąc płaci - no to wyszło że nie za bardzo się to kupy trzyma. Znaczy się z podzielenia sumy na m2 wychodzi znacznie więcej.
Podobnież jeszcze podatek gruntowy pokrywa itp, itd.

Ogólnie fama że Biskup to pijawka na ciele GSS Żar tak jak AL na ciele CSS. Prawda pewnie tego samego poziomu czyli nijaka.

Panie Jurku - Pan to czyta albo jakiś "życzliwy" podpierdalacz Panu doniesie.
Najlepiej gdyby Wasza umowa była jawna aby nie było takich pól do tworzenia historii z krainy mchu i paproci.

I może ten wołacz o jawność w AP coś z tym zrobi. No z pewnością członkowi KRAP to mogą wyegzekwować.
Pozdrawiam
Żółw

RB

• Liked: 146
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2017, 17:05 »
objęcia niezakończonym postępowaniem sądowym z oskarżenia publicznego.

Rysiu mamy chyba "domniemanie niewinności w kraju" więc to słaby pomysł

Mój komentarz do powyższego postu: jeśli takie obostrzenia zawężą wianuszek chętnych do wyłącznie niekaranych "społeczników", to jest to zgodne z obecnym porządkiem prawnym.

Nie jest to taka błaha sprawa.
Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. 2003 nr 96 poz. 873) stanowi:

Art. 20. 1. Organizacją pożytku publicznego może być organizacja pozarządowa oraz podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 pkt 1 i 4, z zastrzeżeniem art. 21, która spełnia łącznie następujące wymagania:
1)   prowadzi działalność pożytku publicznego na rzecz ogółu społeczności...
2)   może prowadzić działalność gospodarczą wyłącznie jako dodatkową w stosunku do działalności pożytku publicznego;
3)   nadwyżkę przychodów nad kosztami przeznacza na działalność, o której mowa w pkt 1;
4)   ma statutowy kolegialny organ kontroli lub nadzoru, odrębny od organu zarządzającego i niepodlegający mu w zakresie wykonywania kontroli wewnętrznej lub nadzoru, przy czym członkowie organu kontroli lub nadzoru:
a)   nie mogą być członkami organu zarządzającego ani pozostawać z nimi w związku małżeńskim, we wspólnym pożyciu, w stosunku pokrewieństwa, powinowactwa lub podległości służbowej,
b)   nie byli skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,
c)   mogą otrzymywać z tytułu pełnienia funkcji w takim organie zwrot ...
5)   członkowie organu zarządzającego nie byli skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe;

Z tego wynika, że OPP (a taką jest AP), nie może być OPP, jeśli ktokolwiek z członków władz w trakcie kadencji zostaje skazany prawomocnym wyrokiem. Jeśli tak jest i nadal pozostaje członkiem władz (ZAP+KRAP), wówczas AP "z automatu" traci wszelkie z tytułu bycia OPP uprawnienia, bo po prostu przestaje być OPP, nie spełniając warunków ustawy przytoczonych powyżej. Dotyczy to także dotacji, 1% PIT itd., zatem jest to bardzo poważna sprawa.

Nieznane są życiowe sytuacje poszczególnych ludzi, stąd mój postulat, aby  w trakcie kadencji, przed kolejnym Kongresem, członkowie władz składali stosowne oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 17:22 wysłana przez RB »

boruh.com.pl

• Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Liked: 101
  • latać, nie s....
    • http://www.boruh.com.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2017, 18:53 »
Dzięki za wyjaśnienie

przemek łośko

• Reforma AP
  • *
  • Liked: 113
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2017, 20:16 »
Janusz, sygnalizowałem już wcześniej na forum, że Wojtek atakuje Jurka, i, że moim zdaniem, to przyniesie szkodę Szkole.

Ale - nie można w ogóle porównywać sytuacji i sposobu zarządzania GSS z sytuacją i sposobem zarządzania CSS. Krytykowałem i krytykuję Wojtka Kosa za sposób rozwiązywania sprawy z Jurkiem Biskupem, który przez wiele lat ściśle współpracuje ze Szkołą i niejeden raz Szkole pomógł i jest z nią związany. Na pewno jednak nie zarzucę Wojtkowi celowego i zamierzonego działania na szkodę Szkoły, bo taki zarzut jest bezpodstawny. Co najwyżej poprosiłbym obu, Wojtka i Jurka o upublicznienie swoich racji - do nieformalnego arbitrażu. Może emocje nie zaszły jeszcze tak daleko, żeby nie można było rozmawiać.

GSS

• Nowy użytkownik
  • *
  • Liked: 0
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:57 »
Przemek, o jakim ataku na Biskupa ty piszesz?
-  o żądaniu  instalacji liczników ciepła w   obiektach  dzierżawionych przez WiRKK by rzetelnie rozliczać się kosztami ogrzewania.
- o zaplombowaniu wodomierza dla obiektów  Biskupa, co spowodowało zmniejszenie rachunków za wodę dla GSS,
- o zabronieniu Biskupowi wyrzucania śmieci i odpadów produkcyjnych do kontenera GSS,
-  o weryfikacji faktur  od Biskupa za obsługę szybowców i niepłaceniu faktur  fikcyjnych,
-  o żądaniu płacenia za teren z którego korzysta WiRKK,
-  o żądaniu dokumentów z przeglądów i badań instalacji w obiektach dzierżawionych przez Biskupa,
Przecież są to podstawowe obowiązki  Prezesa  i jako były Prezes powinieneś przynajmniej część z tych rzeczy uporządkować .
Ostatnio pisałeś, że GSS nie ma umowy z CAMO, wyszło jak w Moskwie „nie rozdają rowery a kradną Mercedesy”. Jeśli pozostałe twoje posty mają taką samą wartość merytoryczną, to śmiało można by zacytować zwrot  byłego Premiera Leszka Millera  do Ziobry na przesłuchaniu komisji śledczej.
Pozdrawiam,
Wojciech Kos

przemek łośko

• Reforma AP
  • *
  • Liked: 113
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2017, 16:31 »
Ostatnio pisałem, że nie ma CAMO i w tym czasie nie było CAMO. Zapewniałeś mnie osobiście na Żarze, że ze swojej strony umowę podpisałeś, ale jeszcze nie jest podpisana przez ośrodek CAMO.

Reszty Twojej wypowiedzi, pozwól, na razie nie skomentuję. Czekam na to, co powie Jerzy. Co do wycieczek personalnych - jaki kraj, takie wycieczki ;)

Jedno cieszy - przedstawiłeś swoje stanowisko w sprawie, więc, jak już napisałem wyżej, czekam na to, co powie Jurek.

A. Rydzyński

« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2017, 18:59 »
Poprosiłem AP o:

Witam
Uprzejmie proszę o po podanie ile głosów maja poszczególni członkowie PZS AP wyszczególnieni w BIP AP na Kongres AP.
Wnoszę o ujawnienie tej informacji w BIP AP - w wykazie członków.
Proszę o podanie stan uczestników extranetu na dzień 03.04.2017.
Z poważaniem
A. Rydzyński  czł. AN 05.04.2017.

Otrzymałem odpowiedź:

Dzień dobry,
Pana zapytanie zostało przesłane do Zarządu AP.
Z poważaniem,
Aneta Borkowska
Aeroklub Polski
Sekretariat
tel. + 48 22 556 73 50
fax + 48 22 556 73 55
biuro@aeroklubpolski.pl

Proponuje następującą zmianę statutu AP na Nadzwyczajnym Kongresie :

Dotychczasowy podpunkt 6) w § 32.2. o treści:
6) prowadzenie ewidencji członków
skreśla się.

Wpisuje się nowy podpunkt 6) o treści: 

6) prowadzenie jawnej ewidencji członków wraz z informacją o ilości głosów przysługujących na Kongresie.

i tym prostym sposobem odciążymy sz Włodka Skalika prezesa AP i Zarząd AP co umożliwi im podejmowanie działań strategicznych dla PZS AP.

Tradycyjne pozdrowienia dla kłamczuszków i mówiących półprawdy

Janusz Golinkiewicz

• Użytkownik
  • **
  • Liked: 7
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2017, 10:41 »
 związku ze zbliżającym się Nadzwyczajnym Kongresem Aeroklubu Polskiego, który odbędzie w dniu 23 kwietnia 2017 roku w hotelu Lord Hotel, przy Al. Krakowskiej 218 w Warszawie, o godz. 9:00 w I terminie lub w II terminie w dniu 20 maja 2017 roku, w hotelu Airport Okęcie przy ul. 17 Stycznia 24 w Warszawie, 15 minut po zakończeniu obrad  VI Zwyczajnego Sprawozdawczego Kongresu Aeroklubu Polskiego oraz koniecznością wskazania delegatów reprezentujących Członków Zwyczajnych Aeroklubu Polskiego, w imieniu Zarządu Aeroklubu Polskiego przesyłam Państwu wzór formularza zgłoszenia delegata organizacji będącej Członkiem Zwyczajnym AP.