Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: FLARM tracking na żywo!  (Przeczytany 17358 razy)

wbuczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Liked: 14
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2014, 16:00 »
Zachecamy rowniez wlascicieli szybowcow wyposazonych we FLARM i bazujacych na stale na Zarze (oraz bywalcow) by zarejestrowali swoje flarmy w bazie FLARMNET ( http://www.flarmnet.org/index.php/en ).

Jesli FLARM nie jest zarejestrowany w bazie FLARMNET i jesli nie jest w trybie stealth, OGN bedzie go pokazywal, ale z ukrytym identyfikatorem, bez informacji o typie i wlascicielu/aeroklubie. Nadawany jest z automatu losowy id poprzedzony znakiem "_".

Po zapisaniu informacji w bazie flarmnet, OGN w ciagu 24h bedzie poprawnie identyfikowal szybowiec.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2014, 16:41 wysłana przez wbuczak »

wbuczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Liked: 14
FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2014, 12:40 »
Ciekawostka

Brytyjski RAF wyposaza sie we FLARM'y i zacheca do sledzenia w sieci OGN! :)

http://www.raf.mod.uk/bbmf/news/index.cfm?storyid=122DB3D3-5056-A318-A8946DB778012B50

lukaszjokiel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Liked: 0
    • DIY Blog (Linux)
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 16, 2017, 21:35 »
Zrobiłem krótki opis jak za około $30 zbudować odbiornik FLARM do OPENGLIDER Network. Kluczowy jest tani SBC za około $9 a nie za $35 i zużycie - około 2,5-3,5W w pracy ciągłej: https://goo.gl/mB60dZ

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2017, 19:01 »
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2017, 19:35 wysłana przez Andrzej Czop »

ZK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Liked: 158
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 18, 2017, 20:06 »
Patrząc na tą mapkę mam wrażenie że duża część Polski to jeszcze 'biała plama" tym razem szybowcowa  :(



ZK

pjalocha

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Liked: 16
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2017, 16:21 »
Patrząc na tą mapkę mam wrażenie że duża część Polski to jeszcze 'biała plama" tym razem szybowcowa  :(

ZK
Mapka jest pusta nie dlatego, że niw ma szybowców, ale dlatego, że ich nie widać: potrzeba więcej odbiorników i sygnalizatorów w samych szybowcach.
Wokół Wrocłąwia instalujemy obecnie szereg nowych odbiorników, ze względu na zbliżające się SGP na przełomie maja i czerwca.
Będzie też latać sporo nowych trackerów.
Po czeskiej stronie przybyło sporo trackerów i z tego co wiem, to będzie ich jeszcze więcej.

Dzida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Liked: 50
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2017, 13:23 »
W rejonie południowo-zachodniej Polski przybędzie 11 szt. stacji OGN.
Część stacji już stoi, pozostałe lada moment zostaną uruchomione.
Główny nacisk został położony na lepszy zasięg wzdłuż naszej południowej granicy.
Stacje będą działały od Gorlitz(Niemcy)na zachodzie do Dzierzkowa i Polanica na wschodzie.
Jeżeli dopisze pogoda, to zmagania zawodników wyścigów będzie można śledzić na całej trasie urozmaiconej terenowo konkurencji. 8)
Trening zawodników FAI Sailplane Grand Prix zaczyna się 20 maja.
Więcej informacji http://www.aeroklub.wroc.pl/web/fai-sailplane-gran-prix-juz-za-miesiac/


KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE - Latajcie! Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas    

Slaaaw

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Liked: 0
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2017, 14:26 »
Od kilkunastu godzin działa nowa stacja na lotnisku EPNT, obejmująca teoretycznie zasięgiem Podhale, Spisz i Orawę, a przede wszystkim Tatry. Trzeba to jeszcze z testować. 

pjalocha

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Liked: 16
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2017, 19:37 »
Odbiornik w EPNT zaraz po uruchomieniu odebrał sygnały z drugiej strony Tatr, więc już wiemy że jest dobrze. Niestety pogoda się popsuła i zupełnie nie sprzyja szybowaniu, tak więc wciąż czekamy na jakis ruch w tamtym regionie.

Rafal Siankowski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Liked: 48
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 10, 2017, 20:45 »
mam spory problem z http://live.glidernet.org otóż mój szybowiec jest zdefiniowany pod inną rejestracją i pod innymi znakami rejestracyjnymi.
Prawdopodobnie koledzy (działając w dobrej wierze) wpisali mnie do http://www.flarmnet.org/index.php/en/ pod błędnymi znakami.
Ja oczywiście to poprawiłem, ale domniemam, że wpis wcześniejszy jest ważniejszy i nadal figuruje jako inny szybowiec.
Czy mieliście podobną sytuację ? Czy jest jakiś pomysł by to zmienić ? Nadmieniam, że kontaktowałem się z kolegą który wykasował swój profil i .... nic to nie dało :-(
I on i ja jesteśmy prawidłowo wpisani, a wyświetlają się nieprawidłowe znaki, prawdopodobnie ktoś ma w administracji nasze dane i stąd wynikł kłopot ;-)

RF


JF

  • Ekspert
  • Aktywny użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 123
  • Liked: 32
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 10, 2017, 20:56 »
Z tego co gdzieś kiedyś czytałem to FlarmNet nie ma nic wspólnego z OGN. Aby szybowiec się wyświetlał na stronie OGN trzeba go zarejestrować na stronie http://ddb.glidernet.org/ .  Jeśli podasz znaki rejestracyjne szybowca to będzie się również wyświetlał na fr24.

Pozdrawiam,
Jacek

kraskiewicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Liked: 36
    • Szybowcowy Szczecin
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2017, 00:11 »
Dokladnie tak jest. Trzeba uaktualniac obie bazy osobno.

JF

  • Ekspert
  • Aktywny użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 123
  • Liked: 32
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2017, 08:50 »
FlarmNet w tym momencie to baza danych dzięki, której możemy ściągnąć odpowiedni plik do swojego flarma ze wszystkimi danymi szybowców tam wpisanych. Dzięki temu szybowce z FlarmNet będą się wyświetlały ze znakami konkursowymi w naszych Oudie, Flarmview, LX9000 i innych urządzeniach mających tzw. Flarm Radar. FlarmNet nie współpracuje z OGN, dlatego jeśli chcemy korzystać z trackingu to trzeba Flarm zarejestrować w bazie OGN.

Rafał, jeśli Twój Flarm jest zarejestrowany w OGN pod innymi znakami, to musisz tam szukać rozwiązania problemu.

Rafal Siankowski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Liked: 48
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 11, 2017, 12:37 »
Dziękuję za wcześniejsze informacje, to co napisaliście mniej więcej wiem, komunikat jest jednoznaczny, niestety nie mogę zmienić (lub nie wiem jak to zrobić) rejestracji szybowca i znaków konkursowych  :-(

Dzida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Liked: 50
Odp: FLARM tracking na żywo!
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2017, 14:12 »
Ewidentnie ktoś zarejestrował ten flarm wcześniej.
Jeśli nie znasz człowieka, który to zrobił, to jest to spory kłopot.
Jeżeli napiszesz do mnie indywidualnie, to spróbuję podjąć interwencję w sprawie wykasowania go z bazy. 8)
KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE - Latajcie! Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas