Forum.Szybowce.Com

Gość

Autor Wątek: Latanie szybowcowe w Pirenejach  (Przeczytany 3754 razy)

Milko

• Nowy użytkownik
  • *
  • Liked: 3
Latanie szybowcowe w Pirenejach
« dnia: Listopad 16, 2019, 22:36 »
Moi Drodzy. Jak niektórzy wiecie, ze względów zawodowych wyemigrowałem do Hiszpanii latem tego roku. Oczywiście zaholowałem za sobą mojego Jantara MG, reszta rodziny dołączy jak skończy się rok szkolny 2019/2020 :) Pierwszy tydzien w Hiszpanii wykorzystywałem zaległy urlop , latając m.in. w ośrodku Fly-Pyr, w Santa Cilla de Jaca, u podnóża Pirenejów, tuż przy granicy z Francją.
Ponieważ pracuje w Sewilli (teoretycznie, bo praktycznie większość czasu spędzam w portugalskiej OGMA z grupy Embraer, pod Lizboną) , na samym południu w Andaluzji - niestety latanie nad Pirenejami to luksus, na który pewnie bedę mógł sobie pozwolić raz w roku. Chciałbym Was jednak zachęcić do latania w Santa Cilla. I nie tylko tam, ale w ogóle w Hiszpanii. Aerokluby tutaj są niezle wyposażone. W Santa Cilla są do dyspozycji Astiry, DG200, DuoDiscusy, ASK21 etc. Mógłbym tu calą opowiesc snuć o tym jak się lata, ale ograniczę się do faktów: pierwszego dnia , po locie zapoznawczym na DuoDiscusie, zmontowałem Jantara i startując o godz 17, przeleciałem niemal 300km z 3 PZ, wzdłuż grani. Ci z Was, którzy mnie znają z latania, wiedzą, że choć technicznie jestem dość obeznany w lotnictwie dużym i małym, to szybownik ze mnie rekreacyjny ;) Niemniej przy podstawach 4500m , noszeniach do 6 m/s i żaglu wypychającym do 3km, naprawdę fajnie sie lata. Widoki takie jak w Tatrach, tyle, że 2 razy wyżej, 10 razy dalej, i przewidywalnie. Ceny naprawdę rozsądne (no DuoDiscus tani nie jest, ale to zrozumiale). Ludzie na lotnisku - rewelacja. Szef szkolenia Luis Ferreira oraz szef hangaru - pierwszego dnia zostaliśmy serdecznymi kolegami. Na terenie lotniska jest bar restauracja z basenem, natomiast kwaterunek w miasteczku Santa Cilla - mieszkamy w sredniowiecznych kamienicach, klimat niepowtarzalny, kwatery super wyposażone, az się prosi o pobyt z całą rodziną. Ceny kwater od 20 euro za pokój. (i niewiele więcej za pobyt rodziny w apartamencie z kuchnią etc). Pireneje wymarzone dla turystyki nie lotniczej. Towarzystwo miedzynarodowe fantastyczne - najwięcej anglików i francuzów, najmniej niemców. Załączam link poniżej. Nie ukrywam, że trochę reklamuję ośrodek na prośbę szefa szkolenia, ale wszystko , co napisałem, z głębi serca i szczerze.  Łatwo sie tu dostac Ryan Air , wczesniej mozna zarezerwowac i koszt calej podrozy nie przekroczy 150 euro. (no w opcji najtanszej rzecz jasna) No i fajnie byloby spotkać w sezonie rodaków. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, zwłaszcza kolegów z Częstochowy , Olsztyna, Warszawy, Radomia, Kielc , Żaru oraz Kałdunów :) (Wieslaw, dzięki za latanie w tym roku i okazaną serdecznosc, zwlaszcza, jak szykowalem sie juz do wyjazdu)

Miłosz. Jakby co tel. do mnie 0034 603 676 064
link do orsodka:

http://www.fly-pyr.es/contentwk/index.php/en
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2019, 22:40 wysłana przez Milko »

Żółw

• Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Latanie szybowcowe w Pirenejach
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2019, 13:00 »
Jak z płatnościami?

Czy oprócz opłaty członkowskiej z http://www.fly-pyr.es/contentwk/en/tarifas-2/2014-12-22-17-34-11 są jakieś inne stałe opłaty?

Jak długo trwają hole? Ile kosztuje holowanie?

Z tego co wyczytałem na  http://www.fly-pyr.es/contentwk/en/tarifas-2/2014-12-24-13-22-27
http://www.fly-pyr.es/contentwk/en/tarifas-2/2014-12-24-13-22-27 że minuta holu 2,5 Euro a z drugiej strony są pozycje jak poniżej - co oznaczają?

Towing Torno Fix(*)               8,00  - to lot po kręgu???
Fix Tax Towing (Fly-Pyr) (**)               32,67 
Tax Motorglider                                     32,67 
Pozdrawiam
Żółw

tkowalcz

• Nowy użytkownik
  • *
  • Liked: 0
Odp: Latanie szybowcowe w Pirenejach
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2019, 13:58 »
Ja się doczytałem, że wymagają 500 godzin, więc świeżaków nie biorą :(.