Forum.Szybowce.Com

Sekcja Szybowcowa => SZYBOWCE => Wątek zaczęty przez: MERY w Kwiecień 15, 2020, 16:45

Tytuł: Prośba o poparcie - jak najbardziej lotnicza!
Wiadomość wysłana przez: MERY w Kwiecień 15, 2020, 16:45
Witajcie,

Mam prośbę. Czy bylibyście sklonni oddać głos na kolegę Tomka Bakalarza w plebiscycie Anioł Talentu? Tomek założył jakiś czas temu modelarnię lotniczą w Skierniewicach, startując OD ZERA. Zaczynał od uczenia dzieci jak wycinać nożyczkami kartonówki, bo w szkołach ani w domu tego jak okazało się nie uczą… Potem zaczęło zgłaszać się coraz więcej dzieci i ich rodziców, teraz uzbierała sie niezła gromadka.

https://dzienniklodzki.pl/p/kandydaci/pokaz-talent%2C1007055/ (https://dzienniklodzki.pl/p/kandydaci/pokaz-talent%2C1007055/)

Robią już nie tylko kartonówki ale i modele latające z napędem elektrycznym. W zeszłym roku odbyła się również pierwsza edycja zawodów w walkach powietrznych (to taka klasa modeli elektrycznych ze wstążkami na ogonie) im. por. pil. Bełca (który pochodzi z ziemi Skierniewickiej i trafił do dywizjonu 303), w międzyczasie zawody balonów na ogrzane powietrze, wystawy itp. Tomek zrobił w międzyczasie uprawnienia do latania na paralotniach (w czym mu kibicowałem), uprawnienia na drony (to w ramach naszej pracy) a tak w ogóle to ma bardzo długą historię lotniczą w Aeroklubie Łódzkim, a potem już poza nim - nawet myśleliśmy żeby otworzyć ‚misję’ aeroklubu w Skierniewicach, jakby były potrzebne akredytacje do organizowania imprez itp.

https://dzienniklodzki.pl/p/kandydat/tomasz-bakalarz%2C1218417/?fbclid=IwAR2XrtsWVJetpxAzoVvK39HMYKtPxS4XCMbMemJoZ9JNYXXiNRp-V8NJlds  (https://dzienniklodzki.pl/p/kandydat/tomasz-bakalarz%2C1218417/?fbclid=IwAR2XrtsWVJetpxAzoVvK39HMYKtPxS4XCMbMemJoZ9JNYXXiNRp-V8NJlds)

A tutaj profil Tomka na FB: https://www.facebook.com/tomasz.bakalarz.3 (https://www.facebook.com/tomasz.bakalarz.3) - tam też znajdziecie link do głosowania.

Swoimi działaniami zasłużył na wyróżnienie i jego działania mają bardzo pozytywny wpływ na otoczenie. Również wśród dorosłych, bo w modelarni zaczęli działać również ludzie, którzy ‚zapomnieli’ o modelarstwie. A w czasie kwarantanny również zorganizował akcję „Model w kwarantannie” - w której działa już coraz większa grupa osób - chodzi o podjęcie zobowiązania zrobienia modelu i zaprezentowanie go. Akcja ma wsparcie muzeum w Skierniewicach. :-)
 
Reasumując: liczę na Wasze poparcie Tomka i głos w plebiscycie.
A jak ktoś chce dołączyć do akcji Model w kwarantannie to też zapraszam!

Maciek Rydlewicz
"MERY" DG300