Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Szukam wydawcy  (Przeczytany 5579 razy)

Tom

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Liked: 11
Szukam wydawcy
« dnia: Lipiec 02, 2015, 21:36 »
Witam, szukam wydawcy na 2 książki o szybownictwie:

1. "Szybowce bezogonowe SZD"
2. "Monografia szybowca Orlik wraz z obliczeniami"

Szczegóły na priv. Dzięki
Tom

Moss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Liked: 0
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2015, 13:01 »
Tom, do ELAY-SCG próbowałeś pisać?


Pozdrawiam, Paweł

Tom

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Liked: 11
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2015, 13:10 »
Tak, ale nie są w stanie wydawać książek, za długo to tam trwa, 3-4 lata czekania :)
Tom

twojtowicz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Liked: 0
    • Coś jeszcze potrzeba Ci do latania?
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2015, 14:54 »
Proponuję:
http://www.stratusbooks.com.pl/

Wydaje mi się, że będą zainteresowani ze względu na tematykę. Jak będziesz miał jeszcze wersję anglojęzyczną to tym bardziej.

Tom

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Liked: 11
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2015, 15:18 »
Napisałem do nich, czekam.
A jakbym miał wersję angielską, to już bym znalazł pewno wydawcę na zachodzie :)
Tom

ELAY-SCG

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Liked: 17
    • ELAY-SCG
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2015, 23:49 »
Tak, ale nie są w stanie wydawać książek, za długo to tam trwa, 3-4 lata czekania :)
Tom

Tomasz,
Lotnictwo nie lubi fuszerki.
To nie są książki np. Kalicińskiej, które można sklejać w porywach w miesiąc (też produkowaliśmy więc mamy doświadczenie).
Pierwsza wydana lotnicza pozycja (którą współtworzyłeś, wiec wiesz jak było) zajęła około 4 tys. roboczogodzin pracy osób zaangażowanych na otrzymanych materiałach, aby nabrało to ostatecznej formy.
To 2 roczne etaty. Jedna z dwóch najbliższych planowanych pozycji (ta do której pijesz o tych 3-4 latach czekania -  już ok. 1800 h, co nie jest kosmiczną ilością, biorąc pod uwagę, że Autorowi jej napisanie zajęło 47 lat - od 1965 do 2012 r., i co niestety było widoczne i bardzo utrudniało pracę redakcyjną). Nadal jest (i finalnie będzie) daleka od doskonałości, ale mimo to zmierza do finału.
Sam wiesz jaką bolączką było rzetelne ustalenie pełnych danych historycznych (np. imion pilotów) do tych ledwie kilku załączników do książeczki nad jaką ostatnio też dla nas działałeś (ta też będzie wkrótce).
Niestety, brak jest chętnych redaktorów, pracujących za wynagrodzenie w postaci satysfakcji (o sprzedawalnych nakładach w branży masz rozeznanie dużo lepsze niż ja), wysokowykwalifikowanych technicznie w temacie (by nie przeczytać potem z osłupieniem np. o ładownicy zamiast lądowniku... itd. - do niewykwalifikowanych w temacie już się zraziłem) i równie wyedukowanych historycznie (by uniknąć np. Górskiej Szkoły Szybowcowej w Żorach), którzy ogarnęliby temat prowadząc go do finału szybciej, lepiej, skuteczniej i bez większych błędów (!) - przecież to nie są książki, które przeczytasz, zapomnisz i wywalisz, a takie, do których jednak sporo osób z tego co wiem czasem zagląda, a niektórym służą nawet jako referencja - jakieś źródło wiedzy czy to technicznej czy historycznej.
M.B.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2015, 00:40 wysłana przez ELAY-SCG »

Tom

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Liked: 11
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2015, 20:48 »
Dzięki za odzew wszystkim. Mam na razie parę odmownych odpowiedzi. Generalnie szukam kogoś z firmą, może jakieś stowarzyszenie, dla którego wydanie książki będzie dodatkiem. Mogę zająć się całą stroną organizacyjną, typu pokrywam koszty druku, e-handel etc, a ktoś ogarnie temat podatków.
Tom

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2015, 08:39 »
Mogę zająć się całą stroną organizacyjną, typu pokrywam koszty druku, e-handel etc, a ktoś ogarnie temat podatków.

To w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, abys wydal sobie ksiazke sam:
http://www.pogotowiewydawnicze.pl/jak-samodzielnie-wydac-ksiazke-instrukcja-w-8-krokach/
http://wydawca.blogspot.de/2011/09/self-publishing.html

pozdr
Dino

Tom

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Liked: 11
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2015, 09:25 »
Dino, no nie do końca to takie jest proste wydać samemu - książka ma być sprzedawana, a nie rozdawana, chyba że znajdzie się sponsor. Zapraszam. Tom

Neroj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Liked: 39
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2015, 21:06 »
Wbrew pozorom wydanie samodzielne nie jest takie trudne - zgadzam się z Dinem. Rok temu wydaliśmy książkę informacyjno-reklamową w firmie. Format A4, twarda oprawa klejona, pełny kolor, 120 stron. Nie pamiętam gramatury papieru ale "dobry" (chyba 130 g). Przy nakładzie 2000 egz za sztukę wyszło ok 27 zł (drukarnia w Łodzi - jak coś mogę dać Ci namiar). Całość materiału wysyłałem do drukarni jako pdf. Książka została złożona w ogólnodostępnym programie z pakietu office ( nie powiem jakim bo nikt nie uwierzy :-))

Tom

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Liked: 11
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2015, 21:42 »
Bartku,
OK, ale wydając samemu książkę, nie możesz jej nigdzie legalnie sprzedawać, chyba że masz firmę.
Ja firmy nie mam, dlatego szukam wydawcy/firmę.
A w internecie nie chcę publikować, chcę to wydać jak normalnie się wydaje - jako książkę drukowaną.
Tom
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2015, 22:36 wysłana przez Tom »

Neroj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Liked: 39
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2015, 07:03 »
To już chyba najmniejszy problem. Nie trzeba od razu firmy rejestrować. Są inne, też legalne drogi.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kiedy-trzeba-a-kiedy-warto-zalozyc-dzialalnosc-gospodarcza-2644235.html

Tom

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Liked: 11
Odp: Szukam wydawcy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:48 »
Niestety, w przypadku książek trzeba mieć działalność gospodarczą. Pracuję w tej branży trochę, to wiem jak to funkcjonuje.  To znaczy jedną - pierwszą - książkę można sobie wydać i legalnie sprzedawać. Taka weszła kiedyś ustawa.
To taka ciekawostka dla osób zamierzających coś kiedyś napisać, wydać i sprzedawać. Wtedy podatku - firmy - nie trzeba.
Tom