Forum.Szybowce.Com

Gość

Autor Wątek: Wymagany nalot do rozpoczęcia szkolenia na instruktora szybowcowego?  (Przeczytany 2626 razy)

SiaRA

• Użytkownik
  • **
  • Liked: 48
Odp: Wymagany nalot do rozpoczęcia szkolenia na instruktora szybowcowego?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 11, 2018, 11:38 »
Łyku / KK
Ja niestety miałem okazję (celowo nie przyjemność) latać z facetem, który przyjechał do mnie prosto z przedłużenia FI (G) PEŁNOPRAWNY INSTRUKTOR!!!!. Robiliśmy mu loty weryfikacyjne przed wpisaniem na listę instruktorów. Normalnie to FORMALNOŚĆ.... po 3 lotach z "Jebliwym" i 3  ze mną delikatnie daliśmy gościowi do zrozumienia, że musimy jeszcze razem polatać zanim dostanie Pirata i zacznie latać sam na termice! O lotach z uczniami nie było mowy. Gość bardzo się obraził i więcej go nie widzieliśmy.

Nie mówię, że każdy egzamin jest rodem "z lat 90" najdelikatniej jak potrafię chcę Wam dać do zrozumienia, że to my lokalnie powinniśmy pilnować porządku i dopuszczać do szkolenia tylko tych ludzi, którzy w opinii szefa i jego zaufanych instruktorów potrafią latać. Trzy loty egzaminacyjne nie zastąpią doświadczenia!!! 

Mój ulubiony cytat: "Jak jest przyzwolenie społeczne, żeby się hujnia działa, to tak się właśnie dzieje"
i ja:
Wolę dziesięciu zmarnować marzenia niż jednemu życie...

PZdr
Siara