Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Rozporządzenie - Kierownik Lotów  (Przeczytany 12918 razy)

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Rozporządzenie - Kierownik Lotów
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2016, 10:32 »
Nie zastanawiajmy sie nad istota pojedynczych zapisow tej propozycji tylko nad celem jej istnienia w ogole.

Ja nie widze zadnego uzasadnienia dla wprowadzenia ponownie kierownika lotow. To dodatkowa kula u nogi na klubow.
Przy dzisiejszej ilosci ruchu mieszajacego sie na naszych lotniskach, ja nie wyobrazam sobie brania odpowiedzialnosci za to na siebie. Odpowiedzialnosc za nadzorowanie uczniow jest jedyna uzasadniona sprawa jakiej instruktor bezwglednie musi dopilnowac.
Reszta ruchu niech sobie radzi wedlug uznanych i stosowanych zasad (zglasznaie pozycji, nadawanie w ciemno, standardowy krag nadlotniskowy, UNICOM) na wlasna odpowiedzialnosc.

Podsumowujac - cale rozporzadzenie do smietnika.

Bogdan

PS. Z jednej strony walczymy w EASA o DTO i Part-Gliding (nowy FCL dla szybowcow) zeby ulatwic zakladanie osrodkow szkolenia, ulatwic szkolenia szybowcowe i zdobywanie licencji, a tu na krajowym podowrku takie bzdury jak Kierownik Lotow i ciagle okrawanie przestrzeni powietrznej etc....

W 100% się zgadzam z tym co napisał Bohdan. Jak dla mnie to całe rozporządzenie jest na śmietnik.
Komuś aeroklubienie się włączyło. Zero korzyści dużo smrodu. IWL-kę AP z lat 80-ych ktoś tu przepisuje tylko aerokluby nie mają X pracowników. To komuna czystej wody jak dla mnie.  Komuna w sensie - my wiemy co masz zrobić i będziemy kontrolowali każdą czynność, którą wykonujesz.
Pozdrawiam
Żółw

Luk

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Liked: 55
Odp: Rozporządzenie - Kierownik Lotów
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 05, 2017, 14:56 »
Hej,
Tylko trzy podmioty zgłosiły uwagi (AP, Aeroklub ROW i Polski Klub Lotniczy).
Może być kiepsko.
A sygnały tarczą dalej wiszą w załączniku..

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: Rozporządzenie - Kierownik Lotów
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 06, 2017, 13:51 »
Z tych trzech opinii tylko jedna (złożona przez ROW) jest sensowna - jest to wniosek o odrzucenie projektu w całości.
Pozostałe dwie... Kurtyna milczenia.

Swoją drogą, przedziwny jest zestaw podmiotów, które zostały zaproszone do "konsultacji". Tego nie mogę pojąć.
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Luk

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Liked: 55
Odp: Rozporządzenie - Kierownik Lotów
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2017, 11:01 »
Opublikowane :D
http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/1960

Bedzie smiesznie