Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: LX20-2000, współpraca z PC/IPAQ/  (Przeczytany 1732 razy)

Jerzyk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Liked: 0
LX20-2000, współpraca z PC/IPAQ/
« dnia: Październik 11, 2021, 21:29 »
W LX20-2000 wymieniem baterię (czeka mnie jeszcze skalowanie - u kogo można to zlecić? Próbowałem Fly-Bielsko i Yalo, ale telefony są głuche...) i teraz chciałbym pożenić logger z IPAQ HX4700 i XCSoar. Tylko nie wiem jak, bo mimo, że IPAQ wykrywa Bluetooth dongle, ktory kupiłem z tym loggerem, i teoretycznie udaje się podłączyć z  XCSoar, to jednak nie przesyła danych. To jeden problem.
Drugi, to taki, że pod WIN 10 nie jestem w stanie połączyć się przez BT z LXe...(software dedykowany do obsługi loggera). Po kablu również nie, chociaż tu problem jest raczej sprzętowy. Coś nie tak z przejściówką USB-RS232. Będę musiał sprawdzić innego producenta.
A na trzeci problem to taki, że nie mam pojęcia, dlaczego logger ma zapisaną dziwaczną (jak na październik) datę: 25.02.2002? Byłem przekonany, że godzinę i datę pobiera z sygnału GPS? Łapie 3D fix, współrzędne są OK,godzina również,data - nie.
Czy ktoś używał może tego loggera i byłby w stanie mi pomóc? Aktualnie urządzenie nie nadaje się nawet na przycisk do papieru ale nie chciałbym spisywać go na straty...

Jerzy

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Odp: LX20-2000, współpraca z PC/IPAQ/
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2021, 22:23 »
Pogooglaj "błąd daty GPS".
Da się z tym niby żyć, ale chyba lepiej mieć fajny przycisk do papieru.

Pozdr
Dino