Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Propozycja kalendarza zawodów w sezonie 2016  (Przeczytany 12700 razy)

T7

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Liked: 66
    • Zawody Szybowcowe
Odp: Propozycja kalendarza zawodów w sezonie 2016
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 29, 2015, 00:09 »
Jeżeli zrobicie 15M pod koniec lipca, to automatycznie wykluczacie reprezentantów na MŚ w kl. Std i ich szybowce.
Jeżeli coś zmieniać, to dużo lepiej pasuje tu kl. Otwarta, która ma MŚ w zimie w Australii.

remg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Liked: 17
Odp: Propozycja kalendarza zawodów w sezonie 2016
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2015, 09:04 »
Witam,
uważam, ze rozgrywanie mistrzostw Club A, czyli najbardziej dostępnej i powszechnej obecnie klasy w terminie niekorzystnym meteorologicznie to zły pomysł. Popieram głos poprzedników, aby rozegrac jedne z mistrzostw pod koniec lipca lub na przełomie lipca/sierpnia.

Pozdrawiam
rg

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Propozycja kalendarza zawodów w sezonie 2016
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 29, 2015, 22:24 »
Witam,
uważam, ze rozgrywanie mistrzostw Club A, czyli najbardziej dostępnej i powszechnej obecnie klasy w terminie niekorzystnym meteorologicznie to zły pomysł. Popieram głos poprzedników, aby rozegrac jedne z mistrzostw pod koniec lipca lub na przełomie lipca/sierpnia.

Pozdrawiam
rg

A który termin uważasz na niekorzystny meteorologicznie?
MS

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Propozycja kalendarza zawodów w sezonie 2016
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 29, 2015, 23:11 »
W ustalaniu terminów zawodów w Klasie Club ścierają się trzy opcje

1, tzw  Otwocka Do latania bez wody nie są potrzebne super warunki- zawody mogą być rozgrywane w lipcu lub sierpniu,

2. tzw Skierniewicka - grajmy je w maju ludzie są bez treningu a nawet jak ktoś nie umie krążyć to i tak da sobie radę bo nosi po 4m/s

3. tzw Wyszkowska, rotujmy zawody terminowo i terenowo a będziemy się rozwijać latając w różnych warunkach

By uprzedzić pytania jestem za 3cią

remg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Liked: 17
Odp: Propozycja kalendarza zawodów w sezonie 2016
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 30, 2015, 08:28 »
Cytuj

A który termin uważasz na niekorzystny meteorologicznie?

Mam na myśli to o czym sam wczesniej wspomniales:

Cytuj
Pamiętajmy tylko, że przełom czerwca i lipca jest zwykle deszczowy (deszcze świętojańskie) i wzrasta nam ryzyko nierozegrania. Kto chce poczytać coś na ten temat - podaję ciekawy artykuł http://synoptyka.blog.onet.pl/tag/pory-roku/

T7

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Liked: 66
    • Zawody Szybowcowe
Odp: Propozycja kalendarza zawodów w sezonie 2016
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2015, 21:38 »
Wygląda na to, że w tym roku nie rozegrają się SMPK (aktualnie jest zapisanych 10 zawodniczek, a wiem że jedna z nich napewno nie przyjedzie). Jednym z powodów jest to, że w tym roku rozgrywane są w tym samym czasie co SMP Std. W przyszłym roku zaplanowano SMPK podczas SMP Club. Jestem za rozgrywaniem "kobiet" podczas innych zawodów, ale czy to muszą być SMP w klasie, do której mają największy dostęp? Czy nie lepiej to połączyć z innymi RZSami tak jak to było w zeszłym roku?

Niestety mało kobiet udziela się na tym forum, ale z tego co wiem to nie są zachwycone rozgrywaniem SMPK podczas SMP Club/Std, gdzie mogłyby z tych zawodów wynieść dużo więcej dla siebie.
Po pierwsze - popieram.
Po drugie - można ustalić 2 alternatywne terminy SMP-K. Potencjalni organizatorzy sami zdecydują, który im bardziej odpowiada. A jeżeli będą chętni na oba, to Komisja zdecyduje (a może wtedy Panie też się wypowiedzą). Mogło by być:
Termin 1 - weekend majowy, czyli wtedy gdy SMP 15m.
Termin 2 - przełom lipca/sierpnia, pod warunkiem że nie będzie wtedy SMP Klub A.

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Propozycja kalendarza zawodów w sezonie 2016
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 02, 2015, 09:53 »
Mam jeszcze inną propozycję rozgrywania SMPK. Można by rozgrywać razem z SMP Klub A - wspólna klasyfikacja i wyodrębniona z niej klasyfikacja SMPK. Mielibyśmy problem na zawsze rozwiązany.
MS

Alicja

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Liked: 2
Odp: Propozycja kalendarza zawodów w sezonie 2016
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 02, 2015, 11:56 »
Witam,

Część Pań startujących w SMPK jeszcze studiuje. W związku z tym termin zawodów w okresie wakacji znacznie bardziej im (i mnie także) odpowiada. Wtedy też pozostawiamy czas zawodniczkom mniej doświadczonym na dolatanie godzin w danym sezonie do wymaganych minimów i stworzenie dla nich możliwości startu w tych zawodach.