Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Kalendarz zawodów na 2017  (Przeczytany 36758 razy)

Mars

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 242
  • Liked: 26
    • SKNJ
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2016, 22:19 »
No niestety, ja też uważam, że proponowane długości zawodów to nie jest trafiony pomysł.

Tosiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Liked: 73
    • wwreklama.com - lukaszwojcik.eu
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2016, 22:20 »
Mirek, faktycznie słabo to wygląda...
Popatrz teraz na frekwencje w poszczególnych zawodach. Jak zrobisz jeszcze dłuższe zawody to będzie tragedia. Przyjedzie połowa zawodników.

Żółw ma rację, można grać od piątku do niedzieli i bez dnia rezerwowego - zyskamy dwa dni. Nie rozegrały się to cześć i jedziemy do domów. Większość z nas pracuje, ma 26 dni urlopu i często rodziny. Chyba, że rozwód i jedne zawody w roku więcej...

VARIOM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Liked: 5
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2016, 22:22 »
Proponuje już dziś rozpocząć poszukiwanie ekipy kierowniczo - sędziowsko - naziemnej :) Oraz aeroklubu który na dwa tygodnie wyłączy swoje lotnisko ..

Pozdrawiam

ZM

Tosiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Liked: 73
    • wwreklama.com - lukaszwojcik.eu
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2016, 22:32 »
Może Radom? ;)

MirekMatkowski

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Liked: 39
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2016, 07:06 »
Jeśli chodzi o koncepcję długości rozgrywania zawodów wróciliśmy do końca ubiegłego wieku.

Mirku, czy mógłbyś uszanować czas nas wszystkich - pilotów szybowcowych?
Mamy rodziny, życie osobiste. Teraz stawiasz nas w sytuacji albo latasz albo pojedziesz z żoną i dziećmi na urlop.
Uważam dwutygodniowe zawdy SMP za nieporozumienie. Mówisz 11 dni. Dlaczego nie zrobić tego od piątku do niedzieli włącznie jeśli już.

A Prievidza a SMP CLub. Nie jeździsz do Prividzy - twoje prawo. Ale jeździ tam znaczna ilość klubowiczów. Lubimy te zawody.
Dlaczego uniemożliwiacie udział w obu imprezach?

Jeszcze jedno. Masz podforum Informacje o pracach Komisji Szybowcowej AP" w dziale Komisja Szybowcowa Aeroklubu Polskiego, Tam jest miejsce na wątki o tym co uchwaliliście.
Żart primaarilisowy - to jeszcze rozumiem.

Żółwiu! Dlaczego zawsze odnosisz sie do wszystkiego tak osobiście?.
Byłem, co roku na FCC zameldowany, ale tylko praca mi na te zawody nie pozwalała.

Miąłem nadzieje ze przez dłuższe zawody sie uspokoisz.

Kluby zaczęły by sie 2 dni po FCC a tydzień po zawodach ma SKNK swoje MS. Gdzie sie nie przesunie zawody to bedzie to kosztem jakieś grupy.
Jak sa inne zawody ważniejsze niż SMP to widocznie ma sie takie priorytety.
Jeśli chodzi o KLUBY to mamy 6 dni roboczych w 2 miesiącach a jak ktoś ma możliwość robienia nadgodzin to nie musi brać żadnego urlopu. Na SMPO i SMP15 mamy po 8(5) dni tzn. w sumie potrzebnych jest przy tym modelu 10 dni urlopu na wszystkie 3 SMP. Pozostale 16 dni pozostaly by na rodzinny urlop.

Nasza przedostatnia wersja kalendarza zawierała 10 dni lotnych.
Były jednak glosy żeby zrezygnować z dnia rezerwowego ze względu na łatwiejsze planowanie wolnego czasu.
Nie wiem czy ostatni dzien lotny w niedziele jest tak dobrym rozwiązaniem. Zamiast uspokoić zawody generujemy stres w ostatnim dniu.
Oczywiście ze można by przesunąć troche terminy(Wracajac do dni rezerwowych zyskujemy 5 dni) Wcześniej odpowiedzmy sobie na pytanie czy chcemy gonic z zawodów na zawody, często nieprzygotowani żeby zaliczyć ich jak najwięcej, czy połatać solidnie i efektywnie  na jednych mniej i w tych klasach które nam najbardziej odpowiadają.

A to, gdzie sie publikuje to prawie nie ma większego znaczenia, wszędzie reagujesz w bardziej lub mniej agresywny sposób, nawet na forum wewnętrznym.
Mogę tylko powtórzyć po Kolegach żebyś sie nad sobą zastanowił. Mowie to poważnie obserwując Twoje zachowanie i znając wiele podobnych przypadków.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2016, 07:38 wysłana przez MirekMatkowski »
(PL)    Safety isn't free
(GER) Freedom isn't free
www.soaring-systems.com

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 05, 2016, 07:20 »
Mirek, ostatni akapit twojego posta jest bardzo groźny, pokazuje, że wykozystasz każdą sytułacje sytułację, do obrony swoich argumentów w sprawach niższej rangi i odebrania mu głosu,
 spierajmy się jak GENTELMENI , ADEKWATNIE DO  ARGUMENTÓW drugiej strony


MirekMatkowski

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Liked: 39
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 05, 2016, 07:45 »
Ja na prawde nie mam czasu zeby wdawac sie w tego rodzaju dyskusje a na koncu wyrazilem tylko moje obawy bo wiele w tym kierunku juz widzialem.
(PL)    Safety isn't free
(GER) Freedom isn't free
www.soaring-systems.com

Marian

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Liked: 69
    • Galeria Mariana
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2016, 07:48 »
Zgadzam się z Izydorem - ostatni akapit był zbędny...

A co do meritum - jeżeli układ kalendarza w danym roku pozwala na dodanie jednego-dwóch dni do tygodniowych zawodów, to należałoby tę okazję wykorzystywać. Zawsze jednak dążyłbym do tego, aby był dzień rezerwowy przypadający na dzień wolny od pracy, tak aby w przypadku rozegrania zawodów w terminach podstawowych wszyscy mieli komfort zarówno jeśli chodzi o podejście do konkurencji w ostatnim dniu zawodów jak i spokojny powrót do domu...

Pozdrawiam,

Marian   

Marek Kornec

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Liked: 84
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2016, 08:05 »
Właśnie tak. Spokojny powrót do domu bo Polska to duży kraj a po całonocnej jeżdzie z wózkiem rano w pracy będzie cieńko, oj cieńko.
Pozdrawiam MK

KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do
Nas---[img]http://szybowce-kss.pl/wp-content/uploads/2015/10/s

MirekMatkowski

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Liked: 39
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 05, 2016, 08:21 »
Poprzednia wersja wygladala mniej wiecej tak:
SMPC 27.4´04-07.05.2017 (27.4 pierwszy dzien lotny, 7.5 dzien rezerwowy) - 5 dni
SMP15m 08.06-18.06.2017 (8.6 pierwszy dzien lotny, 18.6 dzien rezerwowy) - 6 dni
SMPO 06.07-16.07.2017 - 7 dni roboczych
(PL)    Safety isn't free
(GER) Freedom isn't free
www.soaring-systems.com

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 05, 2016, 08:34 »
Mirek tu nie chodzi o poprzednią wersje, to chdzi o to czy ktoś te zawody zorganizuje, bo przyjedzie na nie kilkanaście osób.
Np w kwietniu jest Prewidza, Nitra ( Wielkanoc jest okolo 20.04) kilka dni przerwy i dwa tygodnie zawodów.

Ja już deklaruję , że na  95%  nie przyjadę.,

Marian, ni organizuj zawodów w majowy długi weekend, już w tym rlku jest "bida z zawodnikami"

ZK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Liked: 158
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 05, 2016, 08:43 »

A to, gdzie sie publikuje to prawie nie ma większego znaczenia, wszędzie reagujesz w bardziej lub mniej agresywny sposób, nawet na forum wewnętrznym.
Mogę tylko powtórzyć po Kolegach żebyś sie nad sobą zastanowił. Mowie to poważnie obserwując Twoje zachowanie i znając wiele podobnych przypadków.

Poziom tej wypowiedzi świadczy tylko o Tobie.Jest utworzony dział w którym tylko KS może sobie zakładać tematy więc nie wiem o co ci chodzi...


ZK

MirekMatkowski

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Liked: 39
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 05, 2016, 08:51 »
nie chodzi o poprzednią wersje, to chdzi o to czy ktoś te zawody zorganizuje, bo przyjedzie na nie kilkanaście osób.
Np w kwietniu jest Prewidza, Nitra ( Wielkanoc jest okolo 20.04) kilka dni przerwy i dwa tygodnie zawodów.

Izydor, pokazalem tylko ze w tej wersji zyskujemy 5 dni.
(PL)    Safety isn't free
(GER) Freedom isn't free
www.soaring-systems.com

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 05, 2016, 09:23 »
Założyłem jakiś czas temu wątek "KRACH W SZYBOWNICTWIE" zastanawiająca jest tegorocznz frekfencja  na zawodach, gdzie jeszcze niedawno ludzie dosłownie czekali w kolejce na przyjęcie.
Poczytaj, i reaguj

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 05, 2016, 09:29 »
Mogę tylko powtórzyć po Kolegach żebyś sie nad sobą zastanowił. Mowie to poważnie obserwując Twoje zachowanie i znając wiele podobnych przypadków.

Mirku, po co te czysto personalne wywody na forum publicznym? Ja jestem nikim. A ty Przewodniczącym KS i piszę do Ciebie w związku z twoimi pomysłami, jaki wcielasz i bezpośrednio mnie dotyczą jako zawodnika. Będę przenosił te wątki do odpowiedniego działu - bo ludzie do mnie piszą jako do admina abym tak zrobił.

A piszę to publicznie aby nie było wątpliwości iż Żółw coś tam ma do Mirka Matkowskiego i mu na złość wątki przenosi. Rób swoją robotę a ja swoją OK?
Pozdrawiam
Żółw