Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Kalendarz zawodów na 2017  (Przeczytany 36757 razy)

PiotrC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Liked: 105
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 01, 2016, 09:59 »
Jestem zwolennikiem organizowania dobrych zawodów szybowcowych w Polsce.Rozumiem ,że wielu zawodników docenia perfekcyjną organizację kolegów z za południowej granicy ale umówmy się , kombinowanie gdzie tu wcisnąć te nasze nieszczęsne SMP , czy skracanie z tego powodu wygląda bardzo słabo.I to tylko tyle.Żadna ideologia.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam PiotrC
Aeroklub Nadwiślański

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 01, 2016, 22:34 »
Rozumiem, że jako doświadczony szybownik możesz mi polecić bardziej efektywne przygotowanie do SMP niż start i trening na innych zawodach,  miło mi będzie działać w oparciu o twoje doświadczenie

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 02, 2016, 10:40 »
A co pomyśleć o działaniach FCC które storpedowały zawody w Nitrze pozbawiając je dnia rezerwowego a teraz wlazły w majowy weekend robiąc tym bałagan nam i niemcom w klix, że o tradycyjnych zawodach w Martinie nie wspomnę ..?

PiotrC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Liked: 105
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 02, 2016, 11:29 »
Rozumiem, że jako doświadczony szybownik możesz mi polecić bardziej efektywne przygotowanie do SMP niż start i trening na innych zawodach,  miło mi będzie działać w oparciu o twoje doświadczenie
Aluzje co do doświadczenia pomijam. Rozumiem ,że to takie spieranie się po "gentelmeńsku" , o które prosiłeś ;)
Przeczytałem ten wątek i widzę znowu nagonkę na KS i przewodniczącego. Dla mnie to taki typowy Polski smrodek stricte wyniesiony z podwórka aeroklubowego. Wybiera się Komisję Szybowcową aby potem w nią , mówiąc kolokwialne , nawalać.
Każdy  wie lepiej jak to wszystko zrobić tylko nie ma czasu aby się udzielać  :) .
Moja rada skróć trening lub pojedź na niego trochę wcześniej albo poproś organizatorów w Słowacji aby przesunęli termin. Może stracisz garstkę punktów ale za to będziesz miał szansę zostać Mistrzem Polski i sowicie się odkujesz.
Cytując klasyka z pewnego Aeroklubu na południu Polski , jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2016, 11:44 wysłana przez PiotrC »
Pozdrawiam PiotrC
Aeroklub Nadwiślański

Zbyszek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Liked: 10
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 02, 2016, 20:22 »
Dyskusji tej chyba nie należy traktować jako nawalanki w KS, tylko raczej jako próbę szukania kompromisu lub lepszego rozwiązania.

Problem polega na tym, że spośród zawodników SMP Club (których zwykle jest okrągła 50-ka) wielu corocznie startuje w Nitrze lub Prievidzy. Przy tym układzie kalendarza zawodów - termin pokrywa się z Prievidzą, a w Nitrze też będzie ciężko wystartować - nie każdy może ciurkiem wystartować w dwóch imprezach, tym bardziej jak są to zawody 2-tygodniowe.

Może warto więc jeszcze raz przyjrzeć się tematowi jeśli są jeszcze możliwości modyfikacji.

Zbyszek

PiotrC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Liked: 105
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 02, 2016, 21:57 »
Powiem tak. od pierwszych RZS jakie zorganizował KSS w Prievidzy  Nitra cały czas puszcza oko i wysyła maile w nadziei ,że takie zawody ( trening dla Izydor ) można zorganizować u nich. Skoro wielu zawodników  z Polski bierze udział mam pewność ,że będą elastyczni aby termin dopasować ale nikt niestety  tego nie próbował zrobić tyko prośby aby  SMP przesunąć , skrócić i pretensje  do KS ,że nie ma dobrej woli na kompromis.Szanujmy się. Funkcje w KS są społeczne a Polska nie jest zaściankiem szybowcowym.
Pozdrawiam
Pozdrawiam PiotrC
Aeroklub Nadwiślański

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 02, 2016, 23:41 »
Tomek przecież mi chodzi tylko o to by przerwa między zawodami dawała możliwość  przetransportowania się i popracowania chociarz tydzień. Że FCC pokrywa śę z SMP to nie jest problem, wiadomo co wybiorę, ale problemem było Rozpoczynanie SMP W Środku tygodnia , przed majowym weekendem i brak możliwości startu w zawodach które sięnie pokrywają zSMP
 . Napiałem było,  bo nieficjalnie dowiedziałem się, że SMPklub zaczną się w piątek 28.04 .2017 i super dziękuję KS. Za zmianę :-)

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 03, 2016, 00:01 »
PiotrC
- Nie ma ""nagonki"w moich postach.
- Nie będę się zwracał do Słowaków o zmianę terminu bo planują zawody od soboty do niedzieli i zasadniczo too mi odpowiada.
- Zasadniczo rady typu mo(żesz dwa dni wcześniej to dziecinada, bo to jest w środku tygodnia a to mi nie odpowiada
- typowy "polski smrodek" występuje gdy osoba której coś nie dotyczy rozbija dyskusję zainteresowanych.

PONIEWAŻ TERMIN ZOSTAŁ SKORYGOWANY,  DALSZĄ DYKUSJĘ Z MOJEJ STRONY UWAŻAM ZA BEZCELOWĄ.

PiotrC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Liked: 105
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 03, 2016, 10:30 »
Izydor.
Odnosiłem się ogólnie , jeśli wziąłeś to do siebie , sorry.
Mało piszę na tym forum , ostatnio prawie wcale.Pozwoliłem sobie jednak zabrać głos ponieważ:
- Nie podobały mi się ataki na Mirka Matkowskiego , który pełni tę funkcję społecznie , kolejki do KS nie ma ,gdzieś nawet czytałem o "opcji niemieckie" czyli naginanie współczynników do nowych szybowców niemieckich, co wydawało mi się obrzydliwe ( typowy Polski smrodek).
- organizuję zawody  szybowcowe i nie tylko szybowcowe w Lisich Kątach oraz współorganizuję GCC Prievidza.
- czytam w tym wątku,że jest problem z organizatorami , ośmieliłem się zatem  wysłać wniosek do KS o organizację SMP-Klub w Lisich Kątach w terminie ustalonym przez KS.Byłem nawet na tyle bezczelny ,że wysłałem również wniosek o organizację SMPJ , RZS- Lisie Kąty robimy tradycyjnie w stałym terminie mamy nadzieje ,że kiedyś będzie jak w Prievidzy  :)
Rozumiem ,że jako doświadczony zawodnik z górnych pozycji tabel masz prawo wydawać osądy ale gdybyś powstrzymał się
 od uszczypliwości rozmawialibyśmy inaczej.
pzdr
 


 
Pozdrawiam PiotrC
Aeroklub Nadwiślański

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 03, 2016, 12:26 »
 I SUPER , że organizujecie zawody, jadę płacę wpisowe i latam. Jeśli macie 50 zawodników to zarobicie na zawodach i jesteście zadowoleni , jeśli przyjedzie 30 to przy organizacj bez oszczędności i małej ilości konkurencji dołożycie do interesu. Termin ma  wpływ na frekfencje- musisz to przyznać.
Jeszcze jedno, powinno się szanować organizatorów(zagranicznych też) bo może nie być chętnych do zrobienia zawodów, zawodników by bez kwasu w pracy i domu mogli wydać pieniądze na zawodach i ze spokojną głową uczestniczyć w rywalizacji sportowej, a to wszystko nie powinno kolidowac ze startami reprezentantów na MŚ i ME.

Zawody w Stalowj Woli w 2016 pokazały jak można zachwiać już ustaloną marką na rynku zawodów szybowcowych.

Pozdrawiam

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 03, 2016, 12:34 »
Ps

Nie wydaje osądów ,nie wysyłam anonimowych ankiet po zawodach, wiem jak ciężko jest coś zorganizoć,  pytania o internet mnie nie interesują, a czasy gdy kible  były brudne i bez papieru toaletowego już minęły, mam nadzieję bezpowrotnie. Inne problemy są tylko nowym doświadczeniem

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 03, 2016, 13:12 »

Zawody w Stalowj Woli w 2016 pokazały jak można zachwiać już ustaloną marką na rynku zawodów szybowcowych.

Pozdrawiam

Brak frekwencji w Stalówce wynikał też z tragicznych wydarzeń na FCC. Podejrzewam, że gdyby na naszych zawodach taskseterzy wykładali trasy zgodnie z filozofią FCC to zawodnicy nie zostawiliby na nich suchej nitki..  a że to FCC - najlepsze zawody szybowcowe na świecie - to siedzą cicho...

Do Zbyszka:
Spośród 22 zawodników startujących w 2016 roku w kl. club FCC  w SMP club A udział wzięło chyba 8 co moim zdaniem nie uzasadnia jednoznacznie konieczności dostosowywania terminu SMP club A do terminu FCC.


kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 03, 2016, 14:19 »
Tomku, a jak wyglada sprawa decyzji KS o wydłużeniu SMP do dwóch tygodni ? Jakie jest poparcie tej decyzji wśród zawodników i organizatorów zawodów ?

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 03, 2016, 14:35 »
Tomku, a jak wyglada sprawa decyzji KS o wydłużeniu SMP do dwóch tygodni ? Jakie jest poparcie tej decyzji wśród zawodników i organizatorów zawodów ?

Nie będzie dwutygodniowych zawodów.

Marian

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Liked: 69
    • Galeria Mariana
Odp: Kalendarz zawodów na 2017
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 04, 2016, 09:48 »
A kiedy można się spodziewać w miarę ostatecznego kalendarza zawodów w 2017 roku? Jak rozumiem dane na stronie Witka Czarnika raczej nie są (biorąc pod uwagę długość poszczególnych SMP i KZS) aktualne...