Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: css leszno chcą zaorać  (Przeczytany 39903 razy)

Dominik Hunek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Liked: 0
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 10, 2016, 19:32 »
Jedno sprostowanie. "trwały zarząd" jest pewnym uproszczającym określeniem funkcjonującym pośród osób zaangażowanych w sprawy CSS. Ściśle rzecz ujmując grunt na którym znajduje się infrastruktura jest własnością Miasta (które nota bene zostało właścicielem całkowitym przypadkiem i przez nieuwagę (zaniedbanie) niegdysiejszych władz AP), natomiast AP jest tego gruntu użytkownikiem (ograniczone prawo rzeczowe o treści wynikającej z kodeksu cywilnego). To użytkowanie ma charakter trwały i w aktualnym stanie nie jest możliwe jego zakończenie. To po pierwsze.

Po drugie - CSS jest jednostką terenową - aktualnie - związku sportowego. Nie jest stowarzyszeniem, a wpisana jest do rubryki  stowarzyszeń jak sądzę dlatego, ponieważ formularze będące "utworzone" na mocy ustawy o KRS nie przewidują takiego tworu. Stąd też wynikały niegdysiejsze problemy z rejestracją szkół w sądzie. Z prawnego punktu widzenia jednostki terenowe będące osobami prawnymi o ustroju nadanym przez podmiot który je zapoczątkował są atypowe pod każdym względem. Stąd zapewne nieporozumienie.

Po trzecie wreszcie Marek ma oczywiście rację, a Tomek jak sądzę zastosował daleko idące uproszczenie co do roli członka Rady. Rada nie ma uprawnień właścicielskich - te ma Kongres. Rada ma wyłącznie uprawnienia nadzorcze, jeśli szukać jakichś podobieństw, to najbliżej byłoby do rady nadzorczej spółki handlowej, choć można by pewnie odnieść się także do ciał funkcjonujących w fundacjach.

Osobista refleksja:
Jeśli prawdą są doniesienia prasowe co do zamiaru p. Borowiaka o złożeniu wniosku o likwidację szkoły i przekazanie majątku AL, to trzeba powiedzieć dwie rzeczy. Pierwszą jest spostrzeżenie że niestety ani członek rady (choćby był Prezydentem), ani cała rada, nie mają kompetencji do takich decyzji. Jeśli jest inaczej to poproszę o podstawę prawną. W świetle znanych mi aktów prawnych taką kompetencję ma wyłącznie Kongres. Po wtóre zaś - członek rady który coś takiego mówi powinien natychmiast zostać wyrzucony z tego organu. I to nie dlatego że mówi coś nieprzyzwoitego, tylko dlatego że sobie nie radzi. Skoro nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków (są opisane w statucie i regulaminie) i nawołuje do likwidacji podmiotu który ma nadzorować, to niestety powinien zająć się czymś innym. I piszę to jako były Przewodniczący Rady CSS Leszno, który swego czasu uznał, że skoro nie jest w stanie przeforsować działań które zapewniłyby prawidłowe (moim zdaniem) i zgodne z prawem działanie oraz nie ma wpływu na działania faktycznie prowadzone i kwestionowane - podjął decyzję o ustąpieniu z funkcji. W obliczu faktów ujawnionych przez prokuraturę, na miejscu władz szkoły skupiłbym się raczej na zweryfikowaniu, czy Pani Katarzyna, która prowadziła księgi szkoły i zawsze przekonywała że to po szkolnej stronie były nieprawidłowości i "zniknięte pieniądze", przypadkiem nie stoi za niemożliwością doszukania się 200 tyś z rozliczenia przedmistrzostw świata z 2013 r., jak również paroma innymi "znikniętymi" środkami. Do tego jednak trzeba pewnego wysiłku, zgłoszenia do prokuratury, uzyskania statusu strony (pokrzywdzonego) i wytężonej roboty przy zabezpieczeniu swoich praw. Łatwiej zlikwidować szkołę i przekazać majątek do AL.

Dominik Hunek

Izydor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 99
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 10, 2016, 19:58 »
Czyli
CSS  terenowa jednostka PZS - organ nadzoru Minister Sportu.

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 10, 2016, 20:06 »
Czytam tę dyskusję  i tak trochę  nie dowierzam temu  o widzę.  Jeżeli  CSS nie miałaby zobowiązań finansowych chociażby w stosunku do miasta i gminy, a na dodatek  ze dwieście  tysięcy REALNEJ a nie WIRTUALNEJ gotówki to moglibyście sobie machać  szabelką. W tej sytuacji to proponowałbym raczej spuścić głowę i trochę  się pokajać. Zalecam też  Wam trochę  refleksji bo to za Waszych rządów w kolejnych Radach Szkoły - ta poszła na dno. Teraz k... wszyscy jesteście mądrzy? Na Waszym miejscu spalilbym się  ze wstydu...
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2016, 20:09 wysłana przez malar »

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 10, 2016, 20:17 »
Czytam tę dyskusję  i tak trochę  nie dowierzam temu  o widzę.  Jeżeli  CSS nie miałaby zobowiązań finansowych chociażby w stosunku do miasta i gminy, a na dodatek  ze dwieście  tysięcy REALNEJ a nie WIRTUALNEJ gotówki to moglibyście sobie machać  szabelką. W tej sytuacji to proponowałbym raczej spuścić głowę i trochę  się pokajać. Zalecam też  Wam trochę  refleksji bo to za Waszych rządów w kolejnych Radach Szkoły - ta poszła na dno. Teraz k... wszyscy jesteście mądrzy? Na Waszym miejscu spalilbym się  ze wstydu...

Hola, hola, kolego. Nie tak szybko.
Przed dniem 1.01.2014 szkoła podlegała pod ZAP. Okoliczność, o które wspomniał Dominik dotyczy okresu jeszcze przed przekazaniem ZCzP do nowej szkoły. Więc te teksty to możesz sobie kierować ew. do Zarządu AP.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2016, 20:24 wysłana przez MarekS »
MS

Dominik Hunek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Liked: 0
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 10, 2016, 20:22 »
odpowiadam Izydorowi:

tak, moim zdaniem nadzór pełni Minister Sportu, choć "poprzez" AP. Inaczej mówiąc nadzór jest pełniony nad związkiem sportowym, natomiast nad CSS (czy też innymi jednostkami terenowymi) - jako nad jednym z aspektów działalności AP. Moim zdaniem z uwagi na opisane wcześniej relacje prawne AP - szkoły, nie są one objęte jakimś osobnym nadzorem.

Poziom wypowiedzi Malara natomiast nie pozwala na merytoryczną polemikę.

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 10, 2016, 20:27 »
Czytam tę dyskusję  i tak trochę  nie dowierzam temu  o widzę.  Jeżeli  CSS nie miałaby zobowiązań finansowych chociażby w stosunku do miasta i gminy, a na dodatek  ze dwieście  tysięcy REALNEJ a nie WIRTUALNEJ gotówki to moglibyście sobie machać  szabelką. W tej sytuacji to proponowałbym raczej spuścić głowę i trochę  się pokajać. Zalecam też  Wam trochę  refleksji bo to za Waszych rządów w kolejnych Radach Szkoły - ta poszła na dno. Teraz k... wszyscy jesteście mądrzy? Na Waszym miejscu spalilbym się  ze wstydu...

Hola, hola, kolego. Nie tak szybko.
Przed dniem 1.01.2014 szkoła podlegała pod ZAP. To było jeszcze przed przekazaniem ZCzP do nowej szkoły. Więc te teksty to możesz sobie kierować ew. do Zarządu AP.

No to "poholam" sobie jak mi napiszesz co zrobiliście przez DWA lata. Jak dla mnie NIC o czym świadczy obecna sytuacja CSS. I nie rób ze mnie /nas/ czarnego za przeproszeniem ludu , bo monopolu na wszelakie mądrości nie Masz.  Najlepiej teraz zrzucić winę na ZAP, AL i Księgową z AP. Nawet mój siedmioletni Syn potrafi się przyznać do błędu Wy jak widzę nie...

Janusz Golinkiewicz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Liked: 7
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 10, 2016, 20:30 »
najnowszy KRS CSS

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 10, 2016, 20:34 »
odpowiadam Izydorowi:

tak, moim zdaniem nadzór pełni Minister Sportu, choć "poprzez" AP. Inaczej mówiąc nadzór jest pełniony nad związkiem sportowym, natomiast nad CSS (czy też innymi jednostkami terenowymi) - jako nad jednym z aspektów działalności AP. Moim zdaniem z uwagi na opisane wcześniej relacje prawne AP - szkoły, nie są one objęte jakimś osobnym nadzorem.

Poziom wypowiedzi Malara natomiast nie pozwala na merytoryczną polemikę.

Z całym szacunkiem , ale trudno polemizować w odniesieniu do faktów.... Może Pan sobie pisać prawnicze elaboraty ale fakty są jakie są... Co do tonu mojej wypowiedzi, to niczym on Pana nie upoważnia to traktowania mnie protekcjonalnie.

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 10, 2016, 20:35 »

...Rada nie ma uprawnień właścicielskich - te ma Kongres. Rada ma wyłącznie uprawnienia nadzorcze, jeśli szukać jakichś podobieństw, to najbliżej byłoby do rady nadzorczej spółki handlowej, choć można by pewnie odnieść się także do ciał funkcjonujących w fundacjach.
...

Czy napewno?

Kiedyś był taki zapis w GSS że decyzje o dużej wartości finansowej podlegają pod głosowanie WZDAP / Kongresu a teraz tego nie ma. Teraz jest tak:

11. Uchwały Rady zapadają zwykłą większością głosów. W przypadku równej ilości głosów
decyduje głos Przewodniczącego. W sprawach dotyczących wyrażenia zgody na dokonanie
przez Zarząd czynności prawnych skutkujących lub mogących skutkować powstaniem
zobowiązań lub rozporządzeniem majątkiem Szkoły
w wysokości przekraczającej kwotę 400.000 zł. wymagana jest uchwała Rady podjęta
większością 4/5 głosów ogólnej liczby członków Rady. Rada pełni swoje funkcje społecznie.
Obsługę organizacyjną pracy Rady zapewnia Zarząd Szkoły.
12. Rada składa coroczne sprawozdania Kongresowi Aeroklubu Polskiego

Czy tak samo jest w CSS?

Kongres nie ma żadnej kontroli nad decyzjami Rady Szkoły. Jeżeli jest inaczej - to w jakim dokumencie jest to napisane?


Dominik Hunek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Liked: 0
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 10, 2016, 21:15 »
relacje majątkowe wynikają i ze statutu i z regulaminu. oba akty są w BiP AP. w regulaminie - jak przed chwilą sprawdziłem - jest tak:

1. Na majątek Szkoły składają się: a. przekazane przez Aeroklub Polski prawa do ruchomości i nieruchomości, z których korzysta Szkoła, b. dochody uzyskane z prowadzonej działalności statutowej, gospodarczej jak i rolniczej, c. dofinansowania, dotacje, subwencje z funduszy regionalnych i ponadregionalnych, gminnych oraz pochodzących od wszelkich organizacji publicznych i prywatnych; d. darowizny, zapisy i spadki, e. dochody z majątku własnego. 2. Rozporządzenie (zbycie w całości lub części, zrzeczenie) nieruchomością (własnością, prawem użytkowania wieczystego) lub ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego na nieruchomości, z których korzysta Szkoła, wymaga uzyskania zgody Kongresu  Aeroklubu Polskiego.  3. Władze Szkoły zobowiązane są dbać i chronić majątek Szkoły, oraz dążyć do jego odnawiania i modernizacji.

ze Statutu wynika że majątek szkoły jest odrębny od majątku AP. Natomiast pisząc o uprawnieniach właścicielskich miałem na myśli te które ramach ksh do nich należą (utworzenie podmiotu, powoływanie władz, zgoda na najważniejsze decyzje (w tym majątkowe). Co ciekawe wśród tych uprawnień nie jest opisana sprawa likwidacji (ani w Statucie ani w Regulaminie). Zasadniczo te twory prawne są tak specyficzne, że co krok jest zagadnienie dla Sądu Najwyższego.

W KRS wpisano że organem nadzorczym jest Prezydent MIasta LEszna, ale uważam że to jest błąd, który wynika ze wskazanego wcześniej problemu (rubryki i konieczność szufladkowania) oraz z pewnego automatyzmu działania referendarza. Ze statutu wyraźnie wynika że jest to jednostka terenowa zawiązku. Zatem jest częścią związku, choć z osobowością prawną.

przemek łośko

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Liked: 113
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 10, 2016, 21:33 »
Powyższa, pełna emocji dyskusja jest jeszcze jednym powodem, aby CSS wyjąć spod jurysdykcji AP, spod nadzoru prezydenta miasta i spod wpływu AL. Centralna Szkoła powinna być niezależnym stowarzyszeniem, którego członkami powinny być osoby fizyczne - członkowie zwyczajni aeroklubów regionalnych.


Dominik Hunek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Liked: 0
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 10, 2016, 21:35 »
Z całym szacunkiem , ale trudno polemizować w odniesieniu do faktów.... Może Pan sobie pisać prawnicze elaboraty ale fakty są jakie są... Co do tonu mojej wypowiedzi, to niczym on Pana nie upoważnia to traktowania mnie protekcjonalnie.

skoro jesteśmy na Pan, to Panie Malar:


Czytam tę dyskusję  i tak trochę  nie dowierzam temu  o widzę.  Jeżeli  CSS nie miałaby zobowiązań finansowych chociażby w stosunku do miasta i gminy, a na dodatek  ze dwieście  tysięcy REALNEJ a nie WIRTUALNEJ gotówki to moglibyście sobie machać  szabelką. W tej sytuacji to proponowałbym raczej spuścić głowę i trochę  się pokajać. Zalecam też  Wam trochę  refleksji bo to za Waszych rządów w kolejnych Radach Szkoły - ta poszła na dno. Teraz k... wszyscy jesteście mądrzy? Na Waszym miejscu spalilbym się  ze wstydu...

w tej wypowiedzi nie ma faktów z którymi można poważnie dyskutować. To o niedowierzaniu to zabieg retoryczny mający podkreślić Pana zdziwienie. potem jest o zobowiązaniach wobec miasta i gminy - nie mam wiedzy co do tego, więc nie mogę się odpowiedzialnie wypowiedzieć. 200 tyś gotówki zniknęło realnie. nie bardzo wiadomo jak się odnieść do tego co Pan w tym przedmiocie napisał bo trudno ocenić co Pan ma na myśli. I dalej jest właśnie poziom który powoduje że nie ma z czym polemizować. Kto macha szabelką? jaką szabelką i wobec kogo? Kim są ci Wy (lub też Oni)?? czy ta wypowiedź jest do mnie? czy do ZAP? do kogo? Kto i dlaczego ma spuszczać głowę i się kajać? dlaczego? wypowiedź z "kurwą" w domyśle jest do kogo? Kim są wszyscy? Gdyby mój 15 miesięczny syn umiał mówić i powiedział coś takiego to powiedziałbym mu żeby spokojnie mi wyjaśnił czego co mianowicie chce mi przekazać. I wówczas cierpliwie bym mu wyjaśnił wszystkie wątpliwości.

W związku z powyższym wyjaśniam Panu że co do zasady żywię szacunek do każdego rozmówcy który z równym szacunkiem traktuje mnie. Także do Pana i pozostałych kolegów którzy się wypowiadają na temat CSSu. Pana wypowiedź jest nacechowana niezrozumiałym wyrzutem i atakiem na nieokreślonego przeciwnika. I dlatego nie zasługiwała na poważne potraktowanie - bez woli wyrażenia braku szacunku dla Pana. To wypowiedź była niezasługująca, a nie Pan.

« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2016, 21:58 wysłana przez Dominik Hunek »

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 10, 2016, 22:12 »

[/quote]

skoro jesteśmy na Pan, to Panie Malar:

Czytam tę dyskusję  i tak trochę  nie dowierzam temu  o widzę.  Jeżeli  CSS nie miałaby zobowiązań finansowych chociażby w stosunku do miasta i gminy, a na dodatek  ze dwieście  tysięcy REALNEJ a nie WIRTUALNEJ gotówki to moglibyście sobie machać  szabelką. W tej sytuacji to proponowałbym raczej spuścić głowę i trochę  się pokajać. Zalecam też  Wam trochę  refleksji bo to za Waszych rządów w kolejnych Radach Szkoły - ta poszła na dno. Teraz k... wszyscy jesteście mądrzy? Na Waszym miejscu spalilbym się  ze wstydu...

w tej wypowiedzi nie ma faktów z którymi można poważnie dyskutować. To o niedowierzaniu to zabieg retoryczny mający podkreślić Pana zdziwienie. potem jest o zobowiązaniach wobec miasta i gminy - nie mam wiedzy co do tego, więc nie mogę się odpowiedzialnie wypowiedzieć. 200 tyś gotówki zniknęło realnie. nie bardzo wiadomo jak się odnieść do tego co Pan w tym przedmiocie napisał bo trudno ocenić co Pan ma na myśli. I dalej jest właśnie poziom który powoduje że nie ma z czym polemizować. Kto macha szabelką? jaką szabelką i wobec kogo? Kim są ci Wy (lub też Oni)?? czy ta wypowiedź jest do mnie? czy do ZAP? do kogo? Kto i dlaczego ma spuszczać głowę i się kajać? dlaczego? wypowiedź z "kurwą" w domyśle jest do kogo? Kim są wszyscy? Gdyby mój 15 miesięczny syn umiał mówić i powiedział coś takiego to powiedziałbym mu żeby spokojnie mi wyjaśnił czego co mianowicie chce mi przekazać. I wówczas cierpliwie bym mu wyjaśnił wszystkie wątpliwości.

W związku z powyższym wyjaśniam Panu że co do zasady żywię szacunek do każdego rozmówcy który z równym szacunkiem traktuje mnie. Także do Pana i pozostałych kolegów którzy się wypowiadają na temat CSSu. Pana wypowiedź jest nacechowana niezrozumiałym wyrzutem i atakiem na nieokreślonego przeciwnika. I dlatego nie zasługiwała na poważne potraktowanie - bez woli wyrażenia braku szacunku dla Pana. To wypowiedź była niezasługująca, a nie Pan.

Przysłowie mówi "Uderz w stół , a nożyce się odezwą" ... Jeżeli odebrał Pan mojego posta osobiście, to chyba coś jednak jest na rzeczy. Ja osobiście uważam, że konflikt z Panem Borowiakiem nie przysłuży się nikomu. Ani CSS ani AL które poniesie takie same konsekwencje.
"wypowiedź z "kurwą" w domyśle jest do kogo? " - ja wyhamowalem...Marek nie... i nie będę tego cytować.

Moim zdaniem to wszystko już za daleko zaszło. Jestem za tym, żeby sztandar CSS wyprowadzić i zgasić światło.

A. Rydzyński

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Liked: 73
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 10, 2016, 22:27 »
Panie Dominiku jest pan prawnikiem byłym przewodniczącym Rady CSS to  my nie prawnicy oczekujemy na w miarę  poprawną odpowiedz która posunie nas do przodu.
My tu ustalamy fakty podstawowe i to jest przykre bo one powinny być  dostępne dla nas a nie są. Taka jest rzeczywistość.

Proszę o wyjaśnienie jak jest z użytkowaniem . Czy jest umowa użytkowania? Na jaki okres? Jakie są warunki wypowiedzenia umowy przez właściciela?
Kiedy rok miasta  Leszno zostało właścicielem terenu.

Z akapitem Po drugie  całkowicie się nie zgadzam bo wydzielenie i nadanie osobowości prawne CSS Leszno nastąpiło ca dwa lata wstecz na mocy statutu AP który przewiduje TJO i ich osobowość prawną. Dlatego CSS jest w KRS w Poznaniu i Prezydent Leszna sprawuje nadzór.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 17 listopada 2014 r.
w sprawie szczegółowego sposobu prowadzenia rejestrów wchodzących w skład Krajowego Rejestru Sądowego oraz szczegółowej treści wpisów w tych rejestrach

Załącznik nr 3 
RODZAJE PODMIOTÓW WPISYWANYCH DO REJESTRU STOWARZYSZEŃ, INNYCH ORGANIZACJI SPOŁECZNYCH I ZAWODOWYCH, FUNDACJI ORAZ SAMODZIELNYCH PUBLICZNYCH ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ

1) stowarzyszenia;
2) jednostki terenowe stowarzyszeń posiadające osobowość prawną;
3) związki stowarzyszeń;
28) związki sportowe;
29) polskie związki sportowe;


Wpis w KRS jest 15.03.2015.

Prezes AP Włodzimierz Skalik doprowadził do tego stanu prawnego.
Czy już nie pamiętamy jego wyjazdów do Leszna i rozmów.
Dlaczego nie uregulujemy jak należy zapisów w KRS?

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: css leszno chcą zaorać
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 10, 2016, 22:30 »
...
Moim zdaniem to wszystko już za daleko zaszło. Jestem za tym, żeby sztandar CSS wyprowadzić i zgasić światło.

To jest kolejna agresywna wypowiedź po wypowiedzi Szefa Wyszkolenia AL cytuję: "CSS należy NATYCHMIAST zlikwidować" oraz "CSS Leszno musi zniknąć" oraz ostatnio P. Borowiaka, że "szkołę należy zlikwidować".

Tego rodzaju wypowiedzi, są szczególnie szkodliwe nie tylko dla CSS i AL ale dla szybownictwa jako takiego.
Po pierwsze dlatego, że są pozbawione sensu. CSS nigdy nie zniknie i żadne zaklęcia tego nie zmienią. Ma zbyt duży majątek i zbyt wielu zwolenników.
Po drugie psują wizerunek szybowników nie tylko w oczach innych dyscyplin lotniczych ale także w oczach każdego kto wejdzie na grupę.
Po trzecie CSS jest płatnikiem znacznego podatku do kasy Miasta w wysokości 96 000 PLN rocznie i ma prawo oczekiwać adekwatnego traktowania i szacunku ze strony przedstawicieli lokalne władzy, ale również ze strony członków AL, którzy takiego podatku nie płacą a jedynie są jego pośrednimi beneficjentami.

Tylko naiwne dziecko może uważać, że „zniknięcie” CSS z leszczyńskiego lotniska wzmocni Aeroklub Leszczyński. Wręcz odwrotnie. AL nie byłby w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów utrzymania całej infrastruktury. AL samodzielnie nie jest w stanie oprzeć się zakusom różnych grup interesów. Może się to udać jedynie wspólnie z CSS i mając za sobą całe środowisko szybowników. Przykładowo, gdyby na Babicach funkcjonował tylko Aeroklub Warszawski (zamiast 8 innych ośrodków) to nie bylibyśmy w stanie obronić lotniska przed deweloperami.

Tylko współpracując możemy pokazać na zewnątrz, że zależy nam na lotnisku i umiemy go należycie wykorzystać. Tak więc, z tego punktu widzenia każda próba zniesławiania, szkalowania, pomawiania, opluwania CSS jest szkodliwa.

Nie interesuje mnie to, że Aeroklub Leszczyński nie chce „takiej" czy „innej” Szkoły na leszczyńskim lotnisku. CSS nie powstała, żeby świadczyć usługi dla AL tudzież dla okolicznej ludności tylko dla szerokiej rzeszy pilotów w całej Polski. Proszę więc nie mówić jaka Szkoła ma być z punktu widzenia AL, bo taka na pewno nie będzie, tylko z puntu widzenia szybownika z Polski, któremu ma służyć.

Swoją dobrą wolę pokazałem Wam wielokrotnie i co do tego nie powinniście mieć wątpliwości. To poprzednia Rada CSS doprowadziła do podpisania korzystnej dla AL umowy o bezpłatne użytkowanie budynków i części terenu. Za nic nie musicie płacić. Nawet za utrzymanie całej infrastruktury w postaci sieci kanalizacyjnej, trakcyjnej, ciepłowniczej, która przecież służy również i Wam a nas kosztuje rocznie majątek. W dwóch kolejnych latach otrzymaliście od CSS wynagrodzenie za pomoc przy JWGC i WGC plus rekompensatę za ograniczenia ruchowe na lotnisku, łącznie ponad 70 000 PLN. I to wszystko dzięki CSS, który należy natychmiast zlikwidować....

Ponownie chciałem zaapelować do środowiska leszczyńskiego o powstrzymanie się od negatywnych, szkalujących wypowiedzi. Na Półwyspie Helskim jest kilkadziesiąt szkół kitesurfingu, wszystkie one przyciągają klientów. Na Babicach jest 9 ośrodków latania, wszystkie funkcjonują. Pomyślcie o tym…..
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2016, 22:39 wysłana przez MarekS »
MS