Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik  (Przeczytany 12753 razy)

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« dnia: Grudzień 17, 2013, 10:11 »
Mam takie pytanie Skoro Aerokluby Regionalne "opodatkowały się" na prowadzenie Biura AP, to czym można wytłumaczyć cennik , który załączam. Z tego co się orientuję opłata na Biuro miała pokrywać min. takie tematy.
PZDR

[załącznik usunięty przez administratora]

Bartek Neroj

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Liked: 39
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2013, 13:59 »
A nie nie... składka uprawnia jedynie do dostępu do cennika ;-)

a na poważnie to jeśli pójdzie to tą drogą to będzie ona raczej krótka i zakończona urwiskiem
Bartek Neroj

boruh

  • Gość
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2013, 14:24 »
jeden juz taki był co twierdził, ze byliśmy na krawędzi przepaści i zrobimy wielki krok do przodu :)

Andrzej Siembida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Liked: 16
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2013, 14:30 »
Witajcie

rzeczywiście przy ustalaniu w 2010 roku składki w wysokości 20 zł per członek zwyczajny było powiedziane, że w zamian za te pieniądze zostanie pokryty między innymi koszt etatu pracownika AP, który odpowiada za opracowywanie dokumentacji szkoleniowej. Czyli efekty pracy tej osoby były dostępne "za darmo" (tj. w ramach regularnie opłacanych składek).

Na ostatnim Walnym wysokość składek przeznaczonych na obsługę biura AP została obniżona o około 70% (vide załącznik).
W takiej sytuacji postanowiliśmy wprowadzić odpłatność za dokumentację szkoleniową. W przeciwnym razie zmuszeni bylibyśmy całkowicie zrezygnować z tej działalności.

W ten sposób opłaty za dokumentację poniosą tylko Ci członkowie AP, którzy z niej będą korzystali, a nie tak jak to było obecnie - wszyscy płacący składki.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia wątpliwości.
Pozdrawiam

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2013, 14:33 wysłana przez Andrzej Siembida »

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2013, 16:29 »

Na ostatnim Walnym wysokość składek przeznaczonych na obsługę biura AP została obniżona o około 70% (vide załącznik).
W takiej sytuacji postanowiliśmy wprowadzić odpłatność za dokumentację szkoleniową. W przeciwnym razie zmuszeni bylibyśmy całkowicie zrezygnować z tej działalności.

W ten sposób opłaty za dokumentację poniosą tylko Ci członkowie AP, którzy z niej będą korzystali, a nie tak jak to było obecnie - wszyscy płacący składki.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia wątpliwości.
Pozdrawiam

Tak to wyjaśnia wątpliwości - najdalej w kwietniu 2014 wszystkie podmioty posiadające certyfikaty będą musiały złożyć do ULC nowe kwity na nowe certyfikaty pod groźbą zawieszenia starych jeszcze aktywnych. Finansowo jak się ma obecne obniżenie składek do wydatków związanych z wymianą certyfikatów łatwo każdy zainteresowany może sobie porachować. Ile jest AR które będą musiały nabyć nową dokumentację i jakie to wygeneruje wpływy do AP też łatwo policzyć..  Ile jest jednostek zrzeszonych w AP których ten problem nie dotyczy ?? Poza tym trudniej chyba ściągać składki niż sprzedawać dokumenty (niezatwierdzone przez władzę lotniczą..?).

Pozdrawiam






Rafal Siankowski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Liked: 48
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2013, 16:47 »
To wyjaśnia wszelkie wątpliwości.  Będę pierwszą osobą otwarcie mówiącą że zostaliśmy oszukani ! W związku z powyższym AP chyba liczy się  konsekwencjami ?
Liczę na sprostowanie tej informacji.
Już chyba rozumiem o co w tym chodzi.

Andrzej Siembida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Liked: 16
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2013, 16:48 »
Jeżeli to takie łatwe, to poproszę o te kalkulacje. Bardzo jestem ciekaw jaki będzie rezultat, myślę że pozostali forumowicze również.

Poproszę też o alternatywę dla zaproponowanego rozwiązania.
Krytykować byle jak bardzo łatwo, konstruktywnie kapkę trudniej :)



Finansowo jak się ma obecne obniżenie składek do wydatków związanych z wymianą certyfikatów łatwo każdy zainteresowany może sobie porachować.


Andrzej Siembida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Liked: 16
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2013, 16:54 »
To wyjaśnia wszelkie wątpliwości.  Będę pierwszą osobą otwarcie mówiącą że zostaliśmy oszukani ! W związku z powyższym AP chyba liczy się  konsekwencjami ?
Liczę na sprostowanie tej informacji.
Już chyba rozumiem o co w tym chodzi.

Chętnie poznam rozwinięcia tego enigmatycznego wpisu.
W jaki sposób zostaliśmy oszukani? My, czyli kto? Przez kogo?
O jakie konsekwencje chodzi?
No i ostatnie zdanie - budzące grozę - o co w tym chodzi?

Rafal Siankowski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Liked: 48
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2013, 16:56 »
Ja wszystko rozumiem, ale szkoda że taka informacja nie została przekazana na ostatnim zjeździe.  Wynik głosowania moglby być odwrotny. Po co te konsultacje w Spale?
Bez odbioru.

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2013, 17:09 »

Poproszę też o alternatywę dla zaproponowanego rozwiązania.
Krytykować byle jak bardzo łatwo, konstruktywnie kapkę trudniej :)

Zapewne dla każdego AR sytuacja może wyglądać inaczej i każdy może sobie dla swojego podwórka takie rachunki wykonać - co na warunki swojego AR w sposób przybliżony zrobiłem.  Ja rozumiem, że Zarząd AP ma inne spojrzenie na wiele spraw niż ludzie z tzw. terenu i ma inne priorytety niż zarządy AR ale w tym przypadku uważam, że to rozwiązanie jest trochę drogą "na skróty". Daleki jestem od pojmowania spraw w myśl zasady "kto kogo" ale czasem mam wrażenie, że niektórzy koledzy koniecznie muszą wyjść na swoje.. Nie mam lepszego pomysłu na funkcjonowanie Biura Zarządu AP ale to chyba nie powinno być przeszkodą dla wyrażania opinii nt. zasad pracy tego Biura.

Pozdrawiam

Andrzej Siembida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Liked: 16
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2013, 17:18 »
Zapewne dla każdego AR sytuacja może wyglądać inaczej i każdy może sobie dla swojego podwórka takie rachunki wykonać - co na warunki swojego AR w sposób przybliżony zrobiłem. 


I jaki wynik? Bo z pierwszego Twojego wpisu można wywnioskować, że obciążenie na rzecz AP będzie większe niż przedtem.

Ja rozumiem, że Zarząd AP ma inne spojrzenie na wiele spraw niż ludzie z tzw. terenu i ma inne priorytety niż zarządy AR ale w tym przypadku uważam, że to rozwiązanie jest trochę drogą "na skróty".

Można prosić o rozwinięcie?

Daleki jestem od pojmowania spraw w myśl zasady "kto kogo" ale czasem mam wrażenie, że niektórzy koledzy koniecznie muszą wyjść na swoje. Nie mam lepszego pomysłu na funkcjonowanie Biura Zarządu AP ale to chyba nie powinno być przeszkodą dla wyrażania opinii nt. zasad pracy tego Biura.

No ale jaka jest ta opinia? Dokumenty powinny być za darmo? Jeżeli tak, to w jaki sposób sfinansować ich przygotowanie?

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2013, 20:47 »
Zapewne dla każdego AR sytuacja może wyglądać inaczej i każdy może sobie dla swojego podwórka takie rachunki wykonać - co na warunki swojego AR w sposób przybliżony zrobiłem. 


I jaki wynik? Bo z pierwszego Twojego wpisu można wywnioskować, że obciążenie na rzecz AP będzie większe niż przedtem.

Tak jest nieznacznie większe ale może to wyglądać inaczej w innym AR

Ja rozumiem, że Zarząd AP ma inne spojrzenie na wiele spraw niż ludzie z tzw. terenu i ma inne priorytety niż zarządy AR ale w tym przypadku uważam, że to rozwiązanie jest trochę drogą "na skróty".

Można prosić o rozwinięcie?

Tu nie ma co rozwijać - AP ma "na głowie" problemy globalne i swoje Biuro a zarządy AR swoje własne podwórko więc różnice w spojrzeniu na wiele spraw wydają sie być oczywiste. A zastąpienie części składek obligatoryjną opłatą za dokumenty uważam za taką właśnie "drogę na skróty" wzbudzającą opór i niechęć w AR.

Daleki jestem od pojmowania spraw w myśl zasady "kto kogo" ale czasem mam wrażenie, że niektórzy koledzy koniecznie muszą wyjść na swoje. Nie mam lepszego pomysłu na funkcjonowanie Biura Zarządu AP ale to chyba nie powinno być przeszkodą dla wyrażania opinii nt. zasad pracy tego Biura.

No ale jaka jest ta opinia? Dokumenty powinny być za darmo? Jeżeli tak, to w jaki sposób sfinansować ich przygotowanie?

Biuro powinno być finansowane ze składek i dokumenty powinny być "za darmo" albo Biuro powinno być samofinansujące i brać kasę za wszystkie swoje czynności na rzecz AR-ów  - mieć cennik jak ULC np. Mieszanie obu wariantów prowadzi moim zdaniem do niepotrzebnych napięć i dyskusji jak ta nasza :)..

Koral

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Liked: 23
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2013, 21:08 »
Panie Andrzeju.
Chyba się Pan troszeczkę zagalopował, za te słowa to sugeruję podać się do dymisji. Uważam, że nie bardzo rozumie Pan do czego został powołany. Aerokluby regionalne opłacają składki na utrzymanie biura a w zamian pracownicy biura powinni pomagać nam wszystkim (aeroklubom) między innymi w tej sprawie czyli pisać i uzgadniać nowe instrukcje i programy. ZA DARMO – za to, że opłacamy składki. Nie będę ściemniał i potwierdzę, że to ja oficjalnie zwróciłem się z zapytaniem do sekretarza AP o informacje na temat dostępności instrukcji i programów bo ta kwestia cały czas była utrzymywana w wielkiej tajemnicy i nikt z ZAP nie informował nas takich rozwiązaniach. Zdziwiłem się gdy natychmiast otrzymałem ofertę z możliwością podpisania umowy. Cyt. „Możemy umowę podpisać natychmiast”. Tylko 3 tyś za pakiet. I to jest jazda po bandzie.

Rafal Siankowski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Liked: 48
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2013, 21:48 »
Kabaret, tylko czemu bilety sa takie drogie  :-)

boruh

  • Gość
Odp: Dokumenty szkoleniowo-operacyjne cennik
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2013, 22:05 »
rafał bilety są drogie bo wpływy ze składek spadają :):):)

jak to mówili "taniej już było"

biurokracja ma to do siebie, że sama wymyśli jak zrobić by jej wpływy do kasy nie zmalały