Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: 8 głosów dla prezesa  (Przeczytany 2958 razy)

Krzysztof Mazur

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Liked: 9
8 głosów dla prezesa
« dnia: Styczeń 15, 2014, 22:24 »
8 głosów dla prezesa?

W sobotę do Aeroklubu Polskiego przystąpi Polskie Stowarzyszenie Pralotniowe.  Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie związki Prezesa z tym stowarzyszeniem.

Oto założenia "umowy" między Prezesem, a PSP z zeszłego roku:
http://psp.org.pl/index.php/homepage/aktualnosci/wszystkie/517-porozumienie-w-sprawie-licencji-sportowych-fai
"Różnica pomiędzy stawką z cennika AP (140 zł) a kwotą 80 zł którą będą musieli zapłacić paralotniarze PG, PPG, PPGG zostanie pokryta przez sponsora pozyskanego przez Prezesa AP pana Włodzimierza Skalika. "

W Częstochowie na spotkaniu środowiska paralotniowego osobiście słyszałem deklaracje Prezesa PSP, że PSP nie zapłaci składki członkowskiej do AP. Chodzi o niebagatelną sumę 48000 zł.
Na stronie PSP widnieje baner firmy Wilga:
http://psp.org.pl/
Oczywiście w środowisku krążą plotki o kolejnej tym razem tajnej umowie Prezesa, właśnie przed dzień wyborów w AP.  Podobno nawet strona AP zaproponowała, że będzie się namawiać stowarzyszenia paralotnowe do członkostwa wspierającego w PSP, które to będzie jedynym monopolem paralotnowym pośredniczącym w dostępie do licencji AP? Zamieszane jest w to także KLiP? Czy to prawda? Widać w AP idea członka „wspierającego” ciągle żywa;) Info mam anonimowo od rzekomego członka PSP zniesmaczonego tą sytuacją, może to jakaś prowokacja skoro w poniedziałek mam kolejną rozprawę z Prezesem Włodzimierzem Skalikiem, a na świadka został powołany wiceprezes PSP?

Piszę to, bo uważam, że zasady gry w AP powinny być równe dla wszystkich, albo wynegocjowane zgodnie i otwarcie na kongresie AP i nie chcę by środowisko lotnicze z powodu jednego "stowarzyszenia" miało paralotniarzy za krętaczy.

Poza tym, tak się zastanawiam, co by było gdyby firma Zbigniewa Bońka sponsorowała Legię Warszawa? Czy to w ogóle jest zgodne z prawem, może ktoś mi odpowie? Po prostu mam wątpliwości, może to wyjaśni Komisja Rewizyjna AP?


Ps.
PSP jest ogólnopolskim stowarzyszeniem ubezpieczeniowym, gdzie po wpłaceniu składki członkowskiej w wysokości 35 zł można przystąpić do ubezpieczenia zbiorowego i wykupić sobie ubezpieczenie. Dlatego PSP zgromadziło ok. 700 członków, gdy na walne tej organizacji pojawia się prawie tych samych ok. 20 członków. Liczni „członkowie” PSP oczywiście realizują się w działaniach społecznych i sportowych w licznych paralotniowych stowarzyszeniach regionalnych (ponad 20 stowarzyszeń). Czy li PSP w paralotniarstwie organizacyjnie to takie dawne AP;), oczywiście jest w paralotniarstwie federacja, to takie organizacyjnie obecne AP.

"Warszawa, dnia 14 stycznia 2014 roku

Szanowni Państwo,
Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 18 stycznia 2014 roku (sobota) o godz. 1000 w siedzibie Aeroklubu Polskiego przy ul. 17 stycznia 39 w Warszawie odbędzie się posiedzenie Zarządu Aeroklubu Polskiego, z następującym porządkiem obrad.

· Sprawy formalne
· Przyjęcie porządku obrad Zarządu AP.
· Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego posiedzenia Zarządu AP.

· Sprawy finansowe
· Omówienie bieżącej sytuacji finansowej Aeroklubu Polskiego – referuje SG AP Bohdan Włostowski i Główna Księgowa AP.
· Informacja o postępach w realizacji działań uwzględnionych w budżecie na 2014 rok – referuje SG AP Bohdan Włostowski i Główna Księgowa AP.
· Omówienie postępów w badaniu sprawozdania finansowego za 2013 rok - referuje Główna Księgowa AP.
· Podjęcie uchwały w przedmiocie zmiany ilości głosów na Konferencji Generalnej FAI oraz zmiany wysokości rocznej składki członkowskiej – referuje SG AP Bohdan Włostowski.

· Sprawy sportowe
· Powołanie pełnego składu Komisji Szybowcowej – referuje SG AP Bohdan Włostowski.
· Zatwierdzenie kadry narodowej AP na 2014 rok – referuje SG AP Bohdan Włostowski.
· Zatwierdzenie kalendarza imprez sportowych AP na 2014 rok – referuje SG AP Bohdan Włostowski.
· Zatwierdzenie Regulaminu posiedzeń i podejmowania uchwał Komisji Lotniowej i Paralotniowej AP - referuje SG AP Bohdan Włostowski.
· Zatwierdzenie Regulaminu powoływania komisarzy sportowych AP w sporcie lotniowym i paralotniowym - referuje SG AP Bohdan Włostowski.

· Sprawy bieżące
· Spotkanie z przedstawicielami Aeroklubu Leszczyńskiego.
· Przyjęcie Leszczyńskiego Klubu Balonowego w poczet Członków Zwyczajnych AP - referuje SG AP Bohdan Włostowski.
· Przyjęcie Klubu Modelarskiego Wierzawice w poczet Członków Zwyczajnych AP - referuje SG AP Bohdan Włostowski.
· Przyjęcie Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych w poczet Członków Zwyczajnych AP - referuje SG AP Bohdan Włostowski.
· Przyjęcie Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego w poczet Członków Zwyczajnych AP – referuje SG AP Bohdan Włostowski.
· Informacja o stanie przygotowań do I Nadzwyczajnego Kongresu AP - referuje SG AP Bohdan Włostowski.
· Rozpatrzenie wniosku o przekazanie szybowca Jantar ACRO zgodnie z wnioskiem KAL – referuje SG AP Bohdan Włostowski.
· Rozpatrzenie wnioski Komisji Modelarstwa o wyróżnienie Marka Kozińskiego dyplomem im. Czesława Tańskiego za 2013 rok.
· Rozpatrzenie wniosku Komisji modelarstwa o wyróżnienie Sławomira Łasochy dyplomem im. Jerzego Ostrowskiego za 2013 rok.
· Sprawy różne
Uwaga: prowadzący posiedzenie zarządzi przerwę obiadową na czas 30 min.
Prosimy Członków Zarządu AP, przewodniczących Komisji Specjalnościowych AP oraz przedstawiciela Komisji Rewizyjnej AP, a także osoby referujące poszczególne tematy porządku obrad o wzięcie udziału w tym spotkaniu.sprawy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 22:27 wysłana przez Krzysztof Mazur »

Krzysztof Mazur

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Liked: 9
Odp: 8 głosów dla prezesa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2014, 12:15 »
Chodzi o niebagatelną sumę 48000 zł.


Najmocniej przepraszam  zwłaszcza PSP za przekazanie złej kwoty w informacji, w rzeczywiści zwielokrotnienie składki jest zatrzymane na 300 członkach, czyli dla PSP wypada według cennika 2000 zł x 12, czyli 24000 rocznie.
Mam nadzieje, że Komisja Rewizyjna wyjaśni tą kwestię i sprawdzi czy oprócz deklaracji członkowskiej zawarte zostało jeszcze jakieś inne porozumienie z PSP w tej sprawie, a tym samym zostaną ucięte plotki i inne "podchody" także wobec mojej osoby.

Zamieszczam cennik by nie było niedomówień.

Nic nie mam do PSP, czy innej organizacji wchodzącej na mocy federacyjnego statutu do AP na zasadach fair play. O taki statut przecież walczyłem z ZAP. Dziwi mnie to jak się dowiaduje od członków PSP, że nie mają zielonego pojęcia o tym, że ich Władze jutro dokonują przystąpienia PSP do AP? Dzieje się to na zasadach jakieś dziwnej konspiracji, a powinno być to moim zdaniem otwarte wejście. Jeśli nawet nie zwołanie walnego PSP (na które jak zwykle i teraz mogło by się zdarzyć przyjazd ok. 20 osób) to przynajmniej zapytanie się tych ok. 700 członków co myślą o członkostwie w AP. Podobno w tej sprawie członkowie PSP żadnej informacji, żadnego maila nie dostali?
Wspomnę, że w sytuacji nie dokonywania wyboru delegata na kongres przez walne AR, nie ma już takiego wymogu statutowego, to jednak AR zwołują zebrania nieformalne by demokratycznie wybrać delegata, jest to jawne.     


Wysokość raty miesięcznej składki członkowskiej podstawowej określa precyzyjnie ust. 6 omawianej uchwały, w której czytamy, że w zależności od liczby członków danego stowarzyszenia miesięczna rata składki członkowskiej podstawowej, wynosi:

do 25 członków – 125 zł
od 26 do 50 członków – 250 zł
od 51 do 100 członków – 500 zł
od 101 do 150 członków – 750 zł
od 151 do 200 członków – 1 000 zł
od 201 do 250 członków – 1 250 zł
od 251 do 300 członków – 1 500 zł
powyżej 300 członków – 2 000 zł