Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Taką "MARKĘ" ma AP  (Przeczytany 19812 razy)

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2013, 15:14 »
Marek na dzień dzisiejszy działa stary CSS , nowy i jego Rada w której chyba jesteś nie mam nic do powiedzenia i nie jest stroną w tych porozumieniach. A nieprzekazanie ziemi warszawce ? Prezydent ma do tego prawo dba o interes Leszczyniaków i szybownictwa myślę ,że po ocenie działalności obecnego CSS miał prawo podjąć taką decyzje. A Mareczku jako członek Rady wiesz coś o tych basenach, koniach itd ?

CSS w nowej strukturze nie zaczęła jeszcze działać, więc Pan Dyrektor podlega formalnie rzecz biorąc pod Zarząd AP. O basenach i koniach szczerze mówiąc nie słyszałem. Słyszałem natomiast o planowanej budowie tunelu i skokach tandemowych, które od razu urosły do wielkości strefy spadochronowej, która uziemi latanie szybowcowe  ;D

Naszym celem powinno być jak najszybsze doprowadzenie do zakończenia procesu usamodzielnienia, aby Rada mogła mieć wpływ na działalność CSS i abyśmy mieli realny wpływ na to co się tam dzieje.

Pozdrawiam,
MS

sito57

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Liked: 5
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2013, 15:17 »
to popatrz na nip , chyba warszawski >

sito57

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Liked: 5
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2013, 15:30 »
Tunel to inwestycja firmy zewnętrznej a skoki tandemowe są integralną częścią strefy a ta nie pomaga szybownictwu a wręcz szkodzi , więc Mareczku nie ściemniaj dla wizerunku własnego i polityki . Fakty ,tylko fakty

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 25, 2013, 15:37 »
to popatrz na nip , chyba warszawski >

A na który NIP patrzysz? Ten "stary" czy ten "nowy"?
MS

sito57

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Liked: 5
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 25, 2013, 15:39 »
oczywiście ,że stary bo nowy nie ma uprawnień do latania , szkolenia itd i chyba nie ma nic ?

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 25, 2013, 15:43 »
Tunel to inwestycja firmy zewnętrznej a skoki tandemowe są integralną częścią strefy a ta nie pomaga szybownictwu a wręcz szkodzi , więc Mareczku nie ściemniaj dla wizerunku własnego i polityki . Fakty ,tylko fakty

Tunel może nam tylko pomóc, bo to są stałe przychody, które będą wspierać działalność statutową. Mogę sobie wyobrazić nawet hodowle norek  ;) jeśli to tylko przyniesie kasę, która pomoże chociażby sfinansować obóz dla juniorów.

Osobiście latałem w 2 miejscach, gdzie wykonywane były jednocześnie skoki spadochronowe, loty samolotowe i szybowcowe. Nie było żadnych z tym problemów, więc nie ściemniaj, że się nie da  ;). To jest kwestia odpowiednich procedur i priorytetów.
MS

sito57

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Liked: 5
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 25, 2013, 15:49 »
Z pierwszym się zgadzam i tunel sam w sobie nie jest zagrożeniem dla działalności statutowej -nie pisałem ,że jest . Mogą być norki albo kozy , też mogą być ale chyba nie wiesz jak wygląda strefa , nie skoki w Elblągu jak lata 1 szybowiec. Jak skacze Feniks to nie ma zagrożenia  bo to można dogadać ale na temat strefy się nie wypowiadaj bo nie masz zielonego pojęcia. Ty starujesz i wracasz wieczorem i tyle Twojej  bytności na lotnisku.

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 25, 2013, 15:49 »
oczywiście ,że stary bo nowy nie ma uprawnień do latania , szkolenia itd i chyba nie ma nic ?

No właśnie. Na razie działa tylko "stary" CSS, czyli pod Zarządem z warszawki  ;)
Nowy CSS jeszcze nie zaczął działać bo chcieliśmy "uruchomić" go jednocześnie z umową o zakup gruntu. Jeśli jednak umowa nie wypali, to zaczniemy działać bez tego. Uruchomić, czyli w ten sposób, że AP ma wnieść cały majątek obecnej "starej" CSS do "nowej" CSS. Wszelkie umowy, certyfikaty, aktywa i pasywa mają jednego dnia zostać przeniesione do "nowej" CSS.
Czyli w zasadzie nic się nie zmieni oprócz tego, że NIP będzie "nasz" - leszczyński, Zarzad AP nie będzie nadzorował dyrektora tylko Rada Szkoły, do której również Ty, Jurku możesz kandydować, a do czego Ciebie serdecznie zachęcam.
MS

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 25, 2013, 15:55 »
Z pierwszym się zgadzam i tunel sam w sobie nie jest zagrożeniem dla działalności statutowej -nie pisałem ,że jest . Mogą być norki albo kozy , też mogą być ale chyba nie wiesz jak wygląda strefa , nie skoki w Elblągu jak lata 1 szybowiec. Jak skacze Feniks to nie ma zagrożenia  bo to można dogadać ale na temat strefy się nie wypowiadaj bo nie masz zielonego pojęcia. Ty starujesz i wracasz wieczorem i tyle Twojej  bytności na lotnisku.

Jeśli strefa ma przeszkadzać w lataniu szybowcami to nie będzie strefy. To proste.
Ja jednak uważam, że da się to pogodzić, oczywiście pod pewnymi warunkami.
Jak wspomniałem. Latałem na 2 lotniskach, gdzie były równocześnie prowadzone takie operacje i w najmniejszy sposób nie wpływało to na szybowce. Ale nie chce się wypowiadać szczegółowo, bo są od tego doświadczeni specjaliści. Niech oni się wypowiedzą.
MS

sito57

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Liked: 5
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 25, 2013, 16:00 »
No właśnie Prezydent nie chce dać starej CSS a jak będzie nowa CSS bis to macie temat do załatwienia. Odseparowanie finansowe było celem CSS bis od warszawki i to jest dobry kierunek ale jeszcze tego nie ma . Nowy  CSS bis nie dostanie certyfikatu jako spadku , trzeba wystąpić o nowy ,od nowa UKE ,rejestr i parę innych rzeczy więc nie ściemniaj innych czytelników . Oczywiście to wszystko jest do zrobienia i życzę tego nowej CSS  ale nie dziw się , że dzisiaj Prezydent mówi ,,nie'' starej CSS. Ciekawe czy na zasadzie pomysłów lub tak mi się wydaje rozliczasz w fiskusie swoją firmę , chyba nie? chyba na zasadzie przepisów prawa   . Sezon już za pasem - kto go rozpocznie CSS czy CSS bis. Mniej polityki więcej pracy.

sito57

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Liked: 5
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 25, 2013, 16:03 »
Marek jeszcze raz - nie masz pojęcia o strefie , więc jako członek Zarządu CSS zanim coś napiszesz to się dowiedz.

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 25, 2013, 16:15 »
Nowy  CSS bis nie dostanie certyfikatu jako spadku , trzeba wystąpić o nowy ,od nowa UKE ,rejestr i parę innych rzeczy więc nie ściemniaj innych czytelników .

Jest już zgoda na przepisanie certyfikatu. Sprawy formalne mamy w zasadzie zapięte. Brakuje jedynie zgody Prezydenta.
Prezydent zna doskonale konstrukcję i na dzień dzisiejszy mówi "nie" zarówno starej jak i nowej CSS.

Ale, masz rację. Mniej polityki, więcej latania. W środę wybieram się do Leszna, więc zapraszam wieczorem na piwko  ;)
MS

Andrzej Siembida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Liked: 16
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 25, 2013, 16:16 »
Bardzo "przyjazna" forma dyskusji :/
Przekazanie przedmiotowych nieruchomości miało nastąpić do "nowej" CSS, razem z jej usamodzielnieniem od "Warszawy" - tak zakładały uzgodnienia poczynione z Prezydentem i Radą Miasta, tak też zakłada przygotowany projekt Aktu Notarialnego.

Na jakiej podstawie piszesz, że jest inaczej? Widziałeś treść projektu aktu notarialnego w tej sprawie?

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 25, 2013, 16:21 »
W załączeniu Regulamin CSS w formie uchwalonej przez WZD.

Pozdrawiam,


[załącznik usunięty przez administratora]
MS

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Taką "MARKĘ" ma AP
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 25, 2013, 16:29 »
...... więc Mareczku nie ściemniaj dla wizerunku własnego i polityki . Fakty ,tylko fakty

Tfu, tfu....
Boże chroń mnie od polityki  ;)
MS