Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Rejestracja szybowca na SP-XXXX  (Przeczytany 30616 razy)

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: Rejestracja szybowca na SP-XXXX
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 30, 2015, 10:52 »
Malar, mam prośbę do Ciebie. W polemice z Krzyśkiem zacytowałeś cały jego post, z którego można odnieść wrażenie, że polemizujesz ze mną a nie z nim. Nie chcę żeby mnie przypisywano słowa, których nie wypowiedziałem, zwłaszcza, że z większością tez Krzyśka też się nie zgadzam. Za parę tygodni, ktoś czytając pobieżnie może niewłaściwie identyfikować autora słów z którymi się nie zgadzasz. Wykasuj, proszę mój nick z tego cytatu. Dziękuję i pozdrawiam.

Waldek

Sorry Waldek ale nie ogarniam tego komunikatora. Spróbuję z domu... może mi się uda edytować mojego posta. . Tak czy inaczej komentowałem posta Krzyśka z którym się nie zgadzam w ocenie ULC.

PZDR

WaldekK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Liked: 28
Odp: Rejestracja szybowca na SP-XXXX
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 30, 2015, 10:59 »

Sorry Waldek ale nie ogarniam tego komunikatora. Spróbuję z domu... może mi się uda edytować mojego posta. . Tak czy inaczej komentowałem posta Krzyśka z którym się nie zgadzam w ocenie ULC.

PZDR

Dzięki.

Neroj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Liked: 39
Odp: Rejestracja szybowca na SP-XXXX
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 30, 2015, 17:53 »
a czy prawdą jest, że już niedługo nie zarejestrujemy szybowca na SP bez ważnego świadectwa chrztu ?

green

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Liked: 6
  • Mucha Standard SP-2117 Team
    • Mucha standard SP-2117
Odp: Rejestracja szybowca na SP-XXXX
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 30, 2015, 22:01 »
Nie wiem w czym macie problem ... naszą Muchę SP-2117 zarejestrowałem w ULC w przerwie podczas zdawania egzaminu teoretycznego do PLG ... rano zostawiłem kwity, po egzaminie 3 h później odebrałem świadectwo rejestracji ... z ARC nie mam problemu, najważniejsze to dobrze napisać POT-a, żeby było zgodne z wymaganiami obsługowymi TC holdera i było wygodne dla nas - użytkowników/posiadaczy sprzętu, jak ktoś sobie wpisze w POTa bzdury i ULC to zatwierdzi to potem te bzdury trzeba wykonywać zgodnie ze wskazanymi interwałami obsług. W UKE pozwolenie radiowe też załatwia się bez problemu, jak mi zginął oryginał Pozwolenia Radiowego to Pani Iza B. wystawiła mi duplikat w kilka godzin i skan przesłała na maila, a oryginał pocztą do domu ...

Inną sprawą są obsługi wynikające z naszych TC holderów - typu kompensacja busoli co 3 mc, robienie wykresów ( z dokładnością do 1 stopnia, jak KI13 ma najmniejszą podziałkę 7,5 stopnia ... ). Przegląd zaczepu 3 mc. - można wpisać w POTa, że będzie to robił właściciel.

Umowę biuletynową z TC Holderem można obejść elegancko i legalnie ... bo jakby Jeżów chciał za to rozsądne pieniądze to bym mu płacił, a skoro chce bandyckie to ludzie to obchodzą ...

Oczywiście cały czas piszę o szybowcach prywatnych do latania rekreacyjnego, bez używania ich do szkolenia, bo w tej materii ULC jest mocno "nadopiekuńczy", zwraca uwagę w większości przypadków na kwity a nie na żenujący często stan płatowca ...

MJ

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Odp: Rejestracja szybowca na SP-XXXX
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 31, 2015, 11:28 »
a czy prawdą jest, że już niedługo nie zarejestrujemy szybowca na SP bez ważnego świadectwa chrztu ?
Coś w tym musi być.
Trzeba się spytać chłopaków z Jarosławia (nomen-omen).
Chyba każdy statek powietrzny będzie musiał przejść chrzest. I to nie tylko bojowy :)
http://twojatv.info/aktualnosci,2618.html
Oni coś już musieli wiedzieć wcześniej i są gotowi!
pozdr
Dino

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: Rejestracja szybowca na SP-XXXX
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 02, 2015, 14:26 »

Coś w tym musi być.
Trzeba się spytać chłopaków z Jarosławia (nomen-omen).
Chyba każdy statek powietrzny będzie musiał przejść chrzest. I to nie tylko bojowy :)
http://twojatv.info/aktualnosci,2618.html
Oni coś już musieli wiedzieć wcześniej i są gotowi!
A skąd oni wzięli kropidło z dokumentem Form 1 ?

I certyfikowaną lotniczą wodę świeconą ? :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 14:28 wysłana przez kp »