Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Pierwsze loty  (Przeczytany 3716 razy)

wojtysmarcin

  • Gość
Pierwsze loty
« dnia: Lipiec 04, 2015, 11:15 »
Panie, Panowie, cześć! Mam pytanie, próbujemy z kumplem wybrać teraz szkole i rozpocząć latanie na szybowcach, jesteśmy z Poznania, czy Leszno jest naturalnym wyborem? Kolega naciska na Żar. Pytanie czy to logiczne biorąc pod uwage odległość? Czy ktoś ma doświadczenie z aeroklubem poznańskim? Dzwoniąc tam przemiła Pani stwierdziła, ze ona nic nie wie ;) czy mozna zrobic podstawy na Żarze, a pózniej kontynuować w Lesznie? Jak sie szkoły zaopatrują na takie miksy? Moze pytania dziwne, ale próbuje połączyć pragmatyczne Leszno z widokami na Żarze... Każda pomoc bedzie przydatna, z góry dzieki - Marcin.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2015, 11:21 wysłana przez wojtysmarcin »

J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Liked: 150
Odp: Pierwsze loty
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2015, 11:36 »
  No cóż ja polecał bym Ostrów . Żar przepiękny ale lokalne potyczki niszczą to miejsce .
Po prywatyzacji aeroklubu poznańskiego kilka osób przeniosło się do nas ,co ułatwiło by wam sprawy logistyczne . Serdecznie zapraszamy do Ostrowa .

Mikołaj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Liked: 30
Odp: Pierwsze loty
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2015, 12:46 »
A ja polecam Leszno a w zasadzie Aeroklub Leszczyński (nie mylić z Centralną Szkołą Szybowcową).
Najbliżej, doskonały dojazd z Poznania (za 2-3 lata S5 zajmie to 30 min.)
Doskonała atmosfera, doświadczeni piloci i instruktorzy, mnóstwo sprzętu i co najważniejsze latamy cały sezon.
W tym roku już wyszkolona jedna podstawówka a jeszcze ok. 20 osób do szkolenia.
I telefon do Szefa Wyszkolenia 605225407

M.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2015, 13:00 wysłana przez Mikołaj »

trzesnk

  • Reforma AP
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Liked: 135
Odp: Pierwsze loty
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2015, 17:39 »
Szczerze polecam Lisie Kąty. Atmosfera, parcie na latanie. Bory Tucholskie na pierwsze termiki kuszą od pierwszych lotów, żeby później, po szkoleniu do nich dolecieć...świetne. 6 lat temu zrobiłem tam z kolegami podstawówkę w trochę ponad tydzień.

Co do Żaru, to miejsce świetne ale lata się tam teraz wyraźnie mniej niż kiedyś, więc nie mogę polecić z czystym sumieniem.
A w odpowiedzi Pawłowi tylko skomentuję, że wycinanie lokalnych ludzi na Żarze, to nie lokalne potyczki, bo najazd przyszedł z AP.

Krzysiek.

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Pierwsze loty
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2015, 21:22 »

Mieszkam w Poznaniu, szkoliłem sie w Zielonej, przeniosłem sie do Aeroklubu Leszczyńskiego.
Znakomite miejsce do latania, swietnie skomunikowane z Poznaniem, dobra atmosfera w klubie, i lotnisko oraz obszar bardzo dobry termicznie.
Zapraszam
W razie pytań wyslij na priv , dam telefon , odpowiem podpowiem...
Absolutnie odradzam lotniska oddalone od miejca zamieszkania
andrzej

Moss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Liked: 0
Odp: Pierwsze loty
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2015, 12:56 »
Kiedyś pewna dobra dusza poradziła mi, żeby robić szkolenie tam, gdzie się będzie chciało później latać. Poznasz ludzi, wsiąkniesz w ekipę... To jest hobby zespołowe ;)

wojtysmarcin

  • Gość
Odp: Pierwsze loty
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2015, 22:42 »
Panowie dziękuję za odpowiedzi, myślę, że skorzystam i przekonam się do lokalnego rozwiązania :) Panie Andrzeju pozwolę sobie napisać, przy czym chwilowo uciekam na urlop, nie chce "zniknąć z dyskusji" stąd po prostu odezwę się po powrocie. Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam, Marcin. 

Spacelord

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Liked: 1
Odp: Pierwsze loty
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2015, 00:45 »
Hehe, widzę, że nie tylko ja mam "problem" z Poznaniem ;]
Po teorii w aeroklubie Poznańskim trafiłem na podstawówkę do A.Częstochowskiego. Owszem, daleko.