Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Loty warunkowe  (Przeczytany 11581 razy)

Wiki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Liked: 14
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2018, 12:15 »
Kupkę formularzy to ja mam już w domu. Nawet nie wysyłam do AP, bo z czystego lenistwa nie będzie mi się chciało znów tego wypełniać w razie zagubienia...

Gdyby w jakiś realny sposób dało się to odkorkować, to również służę pomocą i moim skromnym wolnym czasem.
Wiki

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2018, 11:33 »
 
Chciałbym mieć swoje diamenty "zarejestrowane", i tak prosta rzecz  a raczej jej brak  jest kolejną ułomnością AP która jest bardzo irytująca.
andrzej

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2018, 01:02 »
Proponuję wysyłać skany zgłoszeń wraz z załącznikami na maila loty.warunkowe@szybowce.pl - ten mail ciągle działa i jest gwarancja że dokumenty nie zaginą, czego nie można powiedzieć o papierze wysyłanym do AP. Kilka zgłoszeń wysłanych do AP tradycyjną pocztą do dzisiaj pozostało nie odnalezione. Oryginały najlepiej zachować w swoim własnym / komisarza archiwum.

Łyku

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Liked: 38
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 21, 2018, 11:01 »
Taką informację otrzymałem w styczniu:
"Z uwagi na dostosowywanie obecnie regulacji wewnętrznych Aeroklubu Polskiego do zmian wynikających z dostosowywania polskiego prawa do przepisów UE i wdrażania wymagań RODO, na chwilę obecną wyrażamy wątpliwość co do możliwości przekazania danych osobowych osobie(firmie) zewnętrznej. Po zakończeniu procesu wdrażania, ZAP podejmie decyzję co możliwości zawarcia przedmiotowej umowy."

Cześć,

wg. ustawy, AP. już powinno wdrożyć wymagania RODO.  Może jest szansa "szturchnąć" AP w tej kwestii ?

Pozdrawiam, Łyku

Wojtuś

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Liked: 36
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 21, 2018, 11:59 »
Ja już szturchałem - bez odpowiedzi. Zapraszam innych do szturchania.

Wiki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Liked: 14
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 01, 2018, 08:25 »
Ja pod koniec czerwca wysłałam pismo tradycyjną drogą do AP z prośbą o zrobienie czegokolwiek w tej sprawie. Cisza do tej pory...
Wiki

Łyku

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Liked: 38
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 25, 2018, 13:05 »
Cześć,

a czy Komisja Szybowcowa ma jakąkolwiek możliwość interwencji w AP w tej sprawie?

P.

A.Łończuk

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Aktywny użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Liked: 31
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 27, 2018, 12:53 »
Ma. Od lutego napisałem w tej sprawie ~35 maili, zrobiłem trochę telefonów. Rejestr odznak jest własnością AP i dlatego niestety, mimo wielu ofert pomocy w ogarnięciu tematu od różnych zaangażowanych osób, nie postawiono strony posamkres ponownie.

Mam dobry kontakt w tej sprawie z Wojtkiem Ścigałą (twórca i dotychczasowy admin bazy), całkiem niezły z Adamem Paską (osoba, która miała postawić ją na serwerze AP) i żaden z Piotrem Czarneckim (prawnik AP, który nie odpisał mi ani Wojtkowi od marca).

Pozdrawiam serdecznie,
zapraszam do KS :)

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2018, 00:02 »
Wygląda na to że trzeba skorzystać z adresu podanego w pkt 4.1 Kodeksu: https://www.fai.org/sites/default/files/documents/sc3_2017_8aug18_reissue.pdf

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 14, 2019, 11:53 »

Chciałbym mieć swoje diamenty "zarejestrowane", i tak prosta rzecz  a raczej jej brak  jest kolejną ułomnością AP która jest bardzo irytująca.
Pojawiły się odznaki na Posamkres. Hurrra
są  z data zdobycia z lipca 2018 z lipca 2017 z października 2018 , a np moja zdobyta w styczniu  2018 jeszcze nie.
dlaczego tak niechronologicznie?

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2019, 11:57 wysłana przez andrzej »
andrzej

ZK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Liked: 158
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2019, 20:25 »
Andrzej w każdej społeczności istnieje hierarchia. Widocznie nie jesteś na ...szczycie  ;D



Wojtuś

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Liked: 36
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 14, 2019, 20:53 »
są  z data zdobycia z lipca 2018 z lipca 2017 z października 2018 , a np moja zdobyta w styczniu  2018 jeszcze nie.
dlaczego tak niechronologicznie?
Czy do zgłoszenia było dołączone potwierdzenie wpłaty za tryb ekspresowy? ;)

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 15, 2019, 13:21 »
A jednak to lipa...

do 2017 odznaki i wyczyny są w porządku chronologicznym,
 
 trzeba znać Prezesa?
andrzej

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 15, 2019, 14:00 »
Odznaki nigdy nie były poukładane w porządku chronologicznym, tylko w miarę możliwości w kolejności zgłaszania. W miarę możliwości ponieważ istnieje co najmniej 4 kanały zgłoszenia - poczta papierowa->AP, komisarz->posamkres, formatka www na stronie szybowce.pl, mail loty.warunkowe@szybowce.pl.
Można teoretycznie wprowadzić taki model że czekamy miesiąc na zgłoszenie, a potem nie przyjmujemy. Wtedy odznaki będą chronologicznie, tylko co w sytuacji jaka była ostatnio? Albo co jeżeli przeleży zgłoszenie u komisarza albo na poczcie albo na biurku w AP? Poza tym takie rozwiązanie byłoby niezgodne z kodeksem FAI, bo nie ma określonego czasu na zgłoszenie.

Na oficjalnej stronie FAI też numery odznak nie są nadawane w porządku chronologicznym i nie wynika to z tego że się komuś nie chce, czy z tego że zna Prezesa, tylko z tego w jakiej kolejności wpływają do bazy danych.

Było źle że nie było odznak, teraz widzę jest jeszcze gorzej  ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2019, 14:07 wysłana przez Andrzej Czop »

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Loty warunkowe
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 15, 2019, 17:45 »
Wcześniej na posamkres była chronologia.
 A tu ni stąd ni z owąd  rozstrzał  ponad  roczny...
I oczywiście to bardzo dobrze że sprawa odznak ruszyła .

A osobie /osobom które się tym zajmują za free  dziękuję i podziwiam

andrzej