Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Nowy program szkolenia szybowcowego - zadania, ćwiczenia dla pilotów z licencją  (Przeczytany 11899 razy)

Luk

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Liked: 55
Ja odkąd mam licencję wszystkie loty nie-szkolne (bo jeszcze mi się zdarzyło przeszkalać np. na start grawitacyjny) wpisuje jako "dosk." - w sensie że doskonalące (bo nie wszystkie wychodzą doskonale;) albo "zaw." jak stratuję w zawodach.
I jak do tej pory, przez 6 lat, nikt z tym problemu nie miał.

Pzdr

Karol P

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liked: 0
Kręcąc się z kimś w kominie, chcę mieć minimum gwarancji, że tamten gość wie co robi. Kwestia jego papierów jest drugorzędna.
Nie zapomnij ze latamy w przestrzeni (na szczescie) G wiec hmmm... jak jakis samozwanczy kamikaze bedzie chcial z Toba latac w kominie to to zrobi :-) pytanie tylko czy nalezy udowadniac ze sie nie jest wielbladem?! Jak ktos ma licencje, badania i swoj szybowiec to znaczy ze jest wystarczajaco poczytalny i wyszkolony do krazenia w kominie :-) nie czynmy z latania (hobbistycznego i niewyczynowego) jakis czarow i wysilku godnego Ikara ;-)

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Ale burzę rozpętałem! ;)
Żeby rubryczka nie pozostała pusta, a i dziwne zad./ćw. nie wzbudzało niezdrowych emocji,
wymyślę sobie jakieś piktogramy.
Np. Kółko to będzie po prostu krąg (który jak wiadomo jest prostokątem),
strzałka to będzie przelot,
spiralka to WDPN...
ot, tak, dla własnego rozeznania, po co ja właściwie się wówczas oderwałem od planety :)

pozdr
Dino

Maciek Z.

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Liked: 5
Szyb/X1  loty treningowe termiczne żaglowe itp.  w/g najnowszego programu AP dla pilotów licencjonowanych . Dawne B VIII/1 . Kolejne to Szyb/X2 , przeloty a następnie loty warunkowe i wyczynowe Szyb/X3
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2015, 19:28 wysłana przez Maciek Z. »

ZK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Liked: 158
Czechu tak czytając te Twoje przemyślenia w tym watku mam wrażenie że chyba brakuje ci latania.Nie wiem z czego wynikają te flustracje.Organy możecie wsadzać do gruchy jeszcze przed lotem będzie bezpieczniej ręce można będzie wykorzystać sensowniej. Może w połowie kwietnia zacząć już magiczny "SEZON"  :) i mniej pisać o pierdołach.




ZK

boruh

  • Gość
dino zapomniałeś o :

pentagram - wielobok
trójkącik - oddanie moczu podczas lotu
chłopek z widłami - pole

proponuje wpisać to do wlasnej instrukcji wykonywnia lotów  :)

A. Rydzyński

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Liked: 73
Wymóg wpisywania rodzaju lotu może być powiązany z kupowaniem tańszej  benzyny lotniczej do szkolenia.
W czasie kontroli celu zużycia benzyny papiery powinny się zgadzać. Alternatywa to korzystanie z droższej benzyny i droższych holi.

A. Rydzyński

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Liked: 73
CZECH umów się na rozmowę w sprawie licencji z Panem Włodkiem Skalikiem Prezesem Koordynatorem AP.

Podziękuj za dotychczasowy wysiłek wydawania licencji i poinformuj że już środowisko nie chce licencji.
.

CECHU stań na czele ruchu pasjonatów,hobbystów amatorów lotnictwa i na sztandarach wypisz hasło precz z licencjami.

To nasz główny cel  na 2015 rok. 


Jestem za zniesieniem licencji zawodników i klubów gdyż to dodatkowa niepotrzebna robota. Co roku wysyłałem trzy  kartki  x 1550 licencji to 4750 kartek + 10  segregatory + półka. A segregatory z lat ubiegłych to kilka półek czyli  szafa specjalna, no i trzeba wysłać 1550 hologramów + koperty z adresem + znaczki + wycieczka na pocztę. Wszystko to dla nas  hobbystów  amatorów robi nasz prezes Pan Skalik.

On by to już dawno zlikwidował ale my chcemy licencji ze hologramem. On naprawiacz reorganizator AP wie że to robota nie potrzebna bo nawet MSiT wykreśliło  z ustawy przepis  o licencjach,  ale dla amatorów hobbystów zrobi wszystko żeby nas zadowolić.     

Czekam na Twoje działanie.  Szkoda że nie byłeś na III Kongresie AP. Zobaczył byś co może delegat.

18 kwietnia w sobotę w każdym AR odbędzie się spotkanie członków z ich delegatem celem poinformowania co omawiano  na III Kongresie AP. Świadomi członkowie klubów to dynamiczny rozwój naszego sportu lotniczego.