Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Przekaż swój 1% dla szybownictwa.  (Przeczytany 2363 razy)

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Przekaż swój 1% dla szybownictwa.
« dnia: Styczeń 27, 2015, 11:10 »
Przekaż swój 1% dla szybownictwa. Instrukcja dostępna jest tutaj http://www.szybowce.com/sponsoring/1-2

To nic nie kosztuje, a może pomóc rozwinąć nam skrzydła. Koniecznie wskaż cel szczegółowy, wówczas masz gwarancję, że Twoje pieniądze trafią do właściwej osoby lub klubu/szkoły.

Proponujemy podać:
- Szkoła Szybowcowa (wpisać nazwę Szkoły Szybowcowej)
- lub Licencjonowany Klub Sportowy w sporcie szybowcowym (wpisać nazwę KS)
- lub Licencjonowany Zawodnik w sporcie szybowcowym (należy podać imię i nazwisko zawodnika)
- lub Szybowcowa Kadra Narodowa (wpisać wybraną Kadrę Narodową: SKN, SKNK, SKNJ)

Środki zostaną przekazane zgodnie z Twoją deklaracją na konkretny cel.
MS

Mikołaj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Liked: 30
Odp: Przekaż swój 1% dla szybownictwa.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2015, 11:38 »
Marku!

Inicjatywa 1% jest jak najbardziej słuszna i warta poparcia. Mam jednak kilka uwag:

1. Skoro KS proponuje 1% na cele szybowcowe to czy nie lepiej skupić się na jednym wybranym celu tak jak to robi WOŚP (np. w tym roku zbieramy za geriatrię) tak my moglibyśmy zbierać np. na juniorów. Zapobiegnie to rozproszeniu pieniędzy.
2. Należy również dodać, że AP pobiera 20% "opłaty administracyjnej" od 1%. (Popraw mnie jeśli się mylę)
3. Dobrze też byłoby po spłynięciu pieniędzy opublikować środki jakie zostały zebrane (Kadra, Szkoła) ponieważ nie do końca jestem przekonany czy wszystkie środki docierają do wskazanych osób (autopsja).

Pozdrawiam

Mikołaj


MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Przekaż swój 1% dla szybownictwa.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2015, 13:23 »
Cześć Mikołaj,

Na początku listopada ub. roku otrzymaliśmy z AP rozliczenie akcji 1%. Byłem przekonany, że tę informację podałem do publicznej wiadomości, ale teraz zorientowałem się, że opublikowałem ją tylko na podforum KS. Przepraszam za to niedopatrzenie, już podaję.

W sumie w 2014 roku z 1% zebraliśmy kwotę 2 437,20 PLN. Po potrąceniu 20% na koszty obsługi na rachunki Komisji wpłynęła kwota 1 949,76 PLN z czego:
Fundusz Talent wzbogacił się o: 257,44 PLN, reszta czyli 1 692,32 PLN zasiliła rachunek KS. Gros z tej kwoty to wpłaty na "SKNJ" i tak zostaną rozdysponowane.

W imieniu Komisji oraz członków SKNJ chciałbym wszystkim podziękować za wskazanie nas w deklaracjach podatkowych. Mam nadzieję, że w tym roku będzie lepiej, tym bardziej że potencjał naszego środowiska jest duży.

W tym roku największe potrzeby ma Kadra Juniorów ze względu na planowany start na MŚ w Naromine w grudniu. Myślę, że to powinien być nasz główny cel.
MS