Forum.Szybowce.Com

Gość

Autor Wątek: SMP Open - Stalowa Wola 2015  (Przeczytany 16737 razy)

Marian

• Aktywny użytkownik
  • Liked: 69
    • Galeria Mariana
Odp: SMP Open - Stalowa Wola 2015
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2015, 19:21 »
"Prorok, czy co"? Jak powiedział Milicjant siedzący na gałęzi, gdy ktoś zasugerował, że jak dokończy piłowanie gałęzi, na której siedzi, to spadnie na glebę...

Mamy dodatkowe miejsca w KZS Klub A - zapraszamy!!!! :-)

Marian

Marian

• Aktywny użytkownik
    • Galeria Mariana
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2015, 09:30 »
Na dzisiaj w KZS Klub A mamy zakwalifikowanych 47 zawodników. Nawet jeżeli ktoś nie przesłał zgłoszenia w terminie określonym w Piśmie Organizacyjnym, może obecnie zgłosić swój udział i po opłaceniu wpisowego (decyduje kolejność wpłaty) może zostać zakwalifikowany do udziału w KZS Klub A.

Zachęcam również zawodników w SMP Open do dokonywania wpłaty wpisowego, co pozwoli nam oszacować ilu zawodników w tej klasie możemy się spodziewać. Na chwilę obecną z 33 zgłoszonych zawodników wpisowe opłaciło 25.

Zapraszamy!!!

Marian

Marian

• Aktywny użytkownik
    • Galeria Mariana
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2015, 09:40 »
Na stronie zawodów, w zakładce Dokumenty: http://zawody2015.aeroklubstalowowolski.pl/site/documents znajdują się już do pobrania pliki ze Strefami, PZ-tami oraz obwiednią zawodów. 

Pozdrawiam,

Marian

Żółw

• Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2015, 16:54 »
Zachęcam również zawodników w SMP Open do dokonywania wpłaty wpisowego, co pozwoli nam oszacować ilu zawodników w tej klasie możemy się spodziewać. Na chwilę obecną z 33 zgłoszonych zawodników wpisowe opłaciło 25.

A ja odradzam wpłatę wpisowego. Na wszelkie zawody gdzie nie ma widoku na 50 osób - czyli na wszystkie oprócz KZS i SMP Klub A i Std.
Dlaczego? Jak nie wpłacisz i przyjedziesz - to i tak Ciebie przyjmą - bo 500 PLN jest do zyskania.
A jak wpłacisz i nie możesz przyjechać - to stracisz te 500 PLN. Tutaj można było się rozmyślić do 20.04 przy terminie wpłaty 31.03.

Wg mnie doszło do przegięcia w 2-gą stronę - jak wpłacisz z góry aby nie wnikać i być OK to możesz po tyłku oberwać. Tak jak ja - wpłaciłem jako pierwszy 09.03. Nie doczytałem przysłowiowego "drobnego druczku" i jestem ugotowany.
Pozdrawiam
Żółw

Marian

• Aktywny użytkownik
    • Galeria Mariana
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2015, 21:25 »
Pochwalam w całej rozciągłości - z pewnością wpłynie na dalszy wzrost liczby aeroklubów walczących o prawo organizacji zawodów szybowcowych... Najlepiej, jak organizator wszystko przygotuje, a w dniu rejestracji dowie się, czy ktoś raczy go odwiedzić... Jakoś "drobne druki" w Prievidzy nikogo nie odstraszają. Poza tym uważnie przejrzałem Pismo Organizacyjne i wydaje mi się, że akurat w naszych dokumentach czcionka jest wszędzie w tym samym rozmiarze...

Na privie mogę dopowiedzieć coś więcej...

Marian

• Aktywny użytkownik
    • Galeria Mariana
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2015, 22:39 »
Witam ponownie,

Tym razem chciałbym zwrócić Waszą uwagę na zmiany, jakie zostały wprowadzone przez Komisję Szybowcową w II Regulaminie Zawodów Szybowcowych. Zgodnie z pkt 4.1.1. Regulaminu:

„Zawodnicy są zobowiązani przybyć na zawody w terminie wyznaczonym w piśmie organizacyjnym wyposażeni w (…):
w klasach Otwartej, 18m i 15m: urządzenie antykolizyjne FLARM, w pozostałych
klasach FLARM jest zalecany,(…)
– inne elementy wyposażenia wyszczególnione w piśmie organizacyjnym i RL.
Zaleca się stosować urządzenia takie jak: wariometry elektryczne z funkcją audio i komputery szybowcowe.”

Pełny tekst II Regulaminu Zawodów Szybowcowych dostępny jest pod linkiem tutaj:

http://forum.szybowce.com/informacje-o-pracach-komisji-szybowcowej-ap/ii-regulamin-zawodow-szybowcowych-v-29-03-2015/

Pozdrawiam,

Marian

Marian

• Aktywny użytkownik
    • Galeria Mariana
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2015, 22:40 »
Na dniach powinien pojawić się na stronie zawodów Regulamin Lokalny.

Tymczasem, skoro już pogoda sprzyja, przypominam o wymogu wskazanym w pkt VII.2 Pisma Organizacyjnego, adresowanym do pilotów z mniejszym treningiem:

"VII.2) Zawodnik w trakcie rejestracji powinien wykazać posiadanie aktualnego treningu szybowcowego:

a) pilot posiadający łączny nalot na szybowcach mniejszy niż 500 godz. musi wykonać w roku 2015 przed rozpoczęciem zawodów co najmniej 5 lotów na szybowcach, w czasie co najmniej 10 godzin.

b) pilot posiadający w roku 2014 nalot na szybowcach mniejszy niż 50 godz. musi wykonać w roku 2015 przed rozpoczęciem zawodów co najmniej 5 lotów na szybowcach, w czasie co najmniej 10 godzin."

Korzystajcie z pogody i dokręcajcie nalot :-)

Pozdrawiam,

Marian

Marian

• Aktywny użytkownik
    • Galeria Mariana
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 11, 2015, 22:42 »
Powyższe dwa cytaty, to tak tylko po to, aby nie umknęły w drobnym druku... :-)

T7

• Liked: 66
    • Zawody Szybowcowe
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 12, 2015, 00:29 »
W związku z obowiązkowym FLARMem. Skoro jego wprowadzenie ma na celu poprawę bezpieczeństwa, a nie możliwości "podglądania" innych pilotów, koniecznie warto odpowiednio skonfigurować urządzenie.
Ze strony http://flarm.com/support/firmware-updates/firmware-version-6/ można ściągnąć FlarmTool z zakładki: Download FlarmTool 3.4 with firmware version 6.01 for Classic FLARM devices without SD card .
Można ustawić m.in.
STEALTH MODE
i COMPETITION MODE.

Luk

• Aktywny użytkownik
  • Liked: 55
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2015, 08:38 »

A ja odradzam wpłatę wpisowego. Na wszelkie zawody gdzie nie ma widoku na 50 osób - czyli na wszystkie oprócz KZS i SMP Klub A i Std.
Dlaczego? Jak nie wpłacisz i przyjedziesz - to i tak Ciebie przyjmą - bo 500 PLN jest do zyskania.
A jak wpłacisz i nie możesz przyjechać - to stracisz te 500 PLN. Tutaj można było się rozmyślić do 20.04 przy terminie wpłaty 31.03.

Wg mnie doszło do przegięcia w 2-gą stronę - jak wpłacisz z góry aby nie wnikać i być OK to możesz po tyłku oberwać. Tak jak ja - wpłaciłem jako pierwszy 09.03. Nie doczytałem przysłowiowego "drobnego druczku" i jestem ugotowany.

To jest myślenie logiczne czy technologiczne?

pozdrawiam :)

Żółw

• Członkowie SKN i SKJN
  • *
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 12, 2015, 10:14 »
Jakoś "drobne druki" w Prievidzy nikogo nie odstraszają.

To zadzwoń do Jebliwego. W Previdzy oddali mu 200 Euro dwa lata po tym jak wpłacił wpisowe i go nie wykorzystał. Na następnych zawodach. Załatwiałem to za niego.

Nie czytam pisma org od dechy do dechy. Tutaj zgłosiłem chęć rezygnacji niecałe 2 tygodnie przed zawodami.

Z waszej strony są jakieś enigmatyczne "wszystkie decyzje dotyczące ewentualnych zwrotów wpisowego będą podejmowane po zakończeniu zawodów".
Może jakieś "dogadajmy się"?

Z kolegami dzielę się przemyśleniami aby nie wdepnęli tak jak ja. Po co wpłacać z góry w marcu wpisowe na SMPO czy SMP15?
Po co? Aby mieć ewentualne problemy?

Pozdrawiam
Żółw

JJay

• Aktywny użytkownik
  • Liked: 21
    • Aeroklub Orląt
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 12, 2015, 18:10 »
Czy w piątek możliwe będzie latanie? Zakładając oczywiście, że pogoda pozwoli ;)

pozdrawiam

Marian

• Aktywny użytkownik
    • Galeria Mariana
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 12, 2015, 19:53 »
Zakładając, że pogoda pozwoli - możliwe :-)

Norbert

• Aktywny użytkownik
  • Liked: 13
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 12, 2015, 20:41 »
Narazie pogoda jest bardzo optymistyczna na piątek, przynamiej w TopMeteo
Pozdrawiam
----------------
Gliding is so freaking fun https://www.youtube.com/watch?v=9oSUrZ8KGJk

Marian

• Aktywny użytkownik
    • Galeria Mariana
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 13, 2015, 12:06 »
Na stronie zawodów w zakładce Dokumenty: http://zawody2015.aeroklubstalowowolski.pl/site/documents zostały zamieszczone edytowalne wersje Druku Rejestracyjnego oraz Oświadczenia o zgodności masy szybowca. Mam nadzieję, że usprawni to wypełnienie tych dokumentów i proces rejestracji.

Pozdrawiam,

Marian