Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: SZYBOWIEC Z CHIN?  (Przeczytany 7493 razy)

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
SZYBOWIEC Z CHIN?
« dnia: Październik 06, 2013, 13:56 »
       Skoro w Chinach potrafią produkować 50 m łopaty smigieł do elektrowni wiatrowych(za połowę ceny europejskich) to pewnie potrafią i wyprodukować szybowiec. (o parametrach Jantara ,lub troche lepszy)
Niestety dr google niewiele mi powiedział.
może wiecie coś?
   andrzej
 
andrzej

Andrzej Czop

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 449
  • Liked: 203
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2013, 17:48 »

SebKaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Liked: 174
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2013, 10:14 »
Szybowce to jednak głównie sport. Nie mają zastosowania przemysłowego czy militarnego. Jeśli w Chinach będą zawody szybowcowe, np. Ikariada, to z powodów prestiżowych pojawiły by się chińskie szybowce wysoko - wyczynowe.
Sebkaw

MirekMatkowski

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Liked: 39
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2013, 11:43 »
Nawet gdyby byly to kto by sie odwazyl na tym latac ?
Z jakoscia jest roznie i poki sa alternatywy to dobrowolnie bym do czegos takiego nie wsiadl.
Ostania proba produkcji w chinach na licencji niemieckiej skonczyla sie tragicznie I projektu zaniechano.
MC
(PL)    Safety isn't free
(GER) Freedom isn't free
www.soaring-systems.com

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2013, 15:29 »
Hej! Nawet uznanym markom od czasu do czasu przytrafiaja się wtopy takie jak np. D-KCEI, więc nie ma co z góry zakładać , że będzie to szajs.
PZDR

MirekMatkowski

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Liked: 39
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2013, 15:53 »
Nigdy sie tego calkowicie nie da wykluczyc ale D-KCEI to nie jest dobry przyklad bo jeszcze nie wiadomo czy to byla "wtopa".
Zaden raport sie nie ukazal a przynajmniej do mnie nie doszedl.
Jaka jest jakosc to widze na co dzien na przykladzie przemyslu samochodowego i to troche potrwa.

Wlasciwie chodzilo mi o to ze na poziom zagrozen mamy duzy wplyw my sami i nie wszystko dzieje sie przez przypadek. 
MC
(PL)    Safety isn't free
(GER) Freedom isn't free
www.soaring-systems.com

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2013, 17:10 »
Jak wspomniałem 50 m łopaty turbin wiatrowych to z pewnością wysoka technologia.

Ja bym wsiadł.

Zaś ciągle brakuje na rynku szybowca o osiagach Jantara st 3 i troche lepszych za rozsądną cenę (dla mnie to okolice 30tys euro)

Ciekawe jakie byłoby zapotrzebowanie na nowe jantary w tej cenie (brutto i przyrządami),
andrzej
andrzej

malar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Liked: 106
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2013, 21:44 »
Nigdy sie tego calkowicie nie da wykluczyc ale D-KCEI to nie jest dobry przyklad bo jeszcze nie wiadomo czy to byla "wtopa".
Zaden raport sie nie ukazal a przynajmniej do mnie nie doszedl.
Jaka jest jakosc to widze na co dzien na przykladzie przemyslu samochodowego i to troche potrwa.

Wlasciwie chodzilo mi o to ze na poziom zagrozen mamy duzy wplyw my sami i nie wszystko dzieje sie przez przypadek. 
MC

Jak dla mnie, to wtopa ewidentna, bo niby do nikogo raport nie dotarł , a okazało się że:
Na wiosnę pojawia się nowy egz. tego samego szybowca i o dziwo element który zawiódł jest zrobiony zupełnie inaczej. Dla porównania zdemontowałem ten napęd z szybowca z Włoch i wyglądał tak samo badziewnie jak ten co się rozpadł. Niewątpliwie szybowiec jest fajny, zajebiście lata ale wykonanie nikomu nie ujmując jest Made in China.
P.S Z Laka się Koledzy śmieją , ale ja jeszcze nie widziałem żeby ktoś nap..ał młotem przez kijek żeby się silnik odblokował.
Odnośnie tematu. Ja bym wsiadł, nie takimi parchami się latało ;)
PZDR
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2013, 21:46 wysłana przez malar »

Radek Bilczynski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Liked: 0
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2013, 22:22 »
Jak wspomniałem 50 m łopaty turbin wiatrowych to z pewnością wysoka technologia.

Ja bym wsiadł.

Zaś ciągle brakuje na rynku szybowca o osiagach Jantara st 3 i troche lepszych za rozsądną cenę (dla mnie to okolice 30tys euro)

Ciekawe jakie byłoby zapotrzebowanie na nowe jantary w tej cenie (brutto i przyrządami),
andrzej
Fakt robią, tylko technologię elektrowni wiatrowych dostarczył zachód, którą chińczycy skopiowali a następnie wdrożyli w swoich firmach. Obecnie większość producentów zachodnich wycofała się, chyba został jedynie Vestas który ostatnio sprzedał swoje fabryki poddostawcom.  Co do jakości turbin można się przekonać badając awarie oraz wypadki śmiertelne.  Łopaty do turbin to nie jest jakaś kosmiczna technologia.


andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2013, 22:28 »
Tak. to prawda.

Szybowce też.
andrzej

GOL

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 178
  • Scio cui credidi
    • Pod niebem Afryki
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2013, 09:22 »
Ja bym wsiadł, nie takimi parchami się latało ;)
PZDR

Rosjanie latają Blanikami L-13 a my latamy wielorybami i ASG-29. Ja widziałem jak oba ostatnie rozwalają się w powietrzu. Widok nie do zapomnienia.
Polecimy wszystkim co będzie tańsze lub (a najlepiej i) będzie wygrywało. Mirek nie zmienisz tego! Tacy jesteśmy :-(
ecc

Zbyszek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Liked: 10
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2013, 10:17 »
WĄTPICIE W CHIŃSKĄ TECHNOLOGIĘ???
To jest niewybaczalne....

CH

MirekMatkowski

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Liked: 39
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2013, 11:24 »
Cytat MALAR:  "jeszcze nie widziałem żeby ktoś nap..ał młotem przez kijek żeby się silnik odblokowal"

Tutaj ma Malar racje. Za dlugo trwalo (ponad rok) az rozpoznano problem. W tym czasie zdazylem 3 razy dac z silnikiem w pole (bo nie mialem mlotka w kabinie :)  ) i nie bylo mi do smiechu.
Okazalo sie ze to podzespol dostawcy i jego konstrukcje zmieniono tzn. dodano sprzeglo.

Mam nadzieje ze przyszlosc nie bedzie taka ze szybowce beda produkowane wylacznie w chinach a jakosc sie nie poprawi.  :o
(PL)    Safety isn't free
(GER) Freedom isn't free
www.soaring-systems.com

jaclen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Liked: 6
Odp: SZYBOWIEC Z CHIN?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2013, 23:21 »
Zdjęcia robią wrażenie  zwłaszcza w wersji cabrio...

Całość wygląda jednak krucho i po lądowaniu w zbożu lub ziemniakach mogło by być nieciekawie...