Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Wybory do Komisji Szybowcowej  (Przeczytany 6750 razy)

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Wybory do Komisji Szybowcowej
« dnia: Luty 22, 2013, 22:47 »
RAMOWY REGULAMIN KOMISJI SPECJALNOŚCIOWYCH AEROKLUBU POLSKIEGO - http://www.balony.galery.pl/pliki/reg_kom_spec.pdf.
Nie jestem pewien czy ten dokument jest aktualny.

Regulamin ten określa tryb powoływania Komisji Szybowcowej. Kadencja bieżącej się kończy.
Wg mnie warto abyśmy zaczęli rozmawiać o kandydaturach do KS tak aby nie był to skład z przysłowiowej łapanki.

Spotkać w realu raczej się nie spotkamy. Kogo proponowalibyście do składu KS?
Jakie kryteria powinni spełniać wg Was członkowie KS?

Wg mnie przede wszystkim powinny być to osoby, które zechcą i potrafią pracować społecznie.
Potencjalny kandydat wg mnie powinien mieć umiejętność pracy zespołowej i konsekwencję w dążeniu do celu.

Warto aby osoba taka miała już jakiś epizod związany z działalnością na rzecz szybownictwa.
Osobiście widzę jako kandydata do KS Marka Szumskiego.
Marek współorganizował ze mną obozy dla Juniorów w Lesznie. Był kapitanem Reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe . Jest członkiem Rady CSS Leszno. Wg mnie jest rozsądny, opanowany i dobrze zorganizowany. Ma zdolności organizacyjne, który potrafił wykorzystać z dobrym rezultatem zarówno dla młodych pilotów jak i reprezentantów Polski.
Pozdrawiam
Żółw

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Wybory do Komisji Szybowcowej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2013, 23:38 »
Dzięki Żòłw za rekomendację. Ja proponuje Żòłwia jako kandydata do KS. Również jest opanowany, potrafi pracować społecznie, jest zdeterminowany w dążeniu do celu, a poza tym tak się umówiliśmy, że będziemy siebie wspierać ;-)
MS

RB

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Liked: 146
Odp: Wybory do Komisji Szybowcowej
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2013, 08:22 »
Z dwoma znanymi z opanowania i kompetencji kandydatami wymienionymi powyżej, bardzo dobrze komponuje się Marek Jóźwicki; twórca i animator KSS Jeżów Sudecki, mieszkaniec Wrocławia. Kompetentny, instruktor I klasy, czynny zawodnik, napędzający dynamicznie rozwijający się KSS. Znany jest ze swojej pomysłowości, kontaktowości, kultury, ma wsparcie wielu społecznych działaczy w naszym światku. Idealny kandydat.

Żółw

  • Członkowie SKN i SKJN
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 629
  • Liked: 241
  • Obojętność jest gorsza od nienawiści. Wyklucza wsz
Odp: Wybory do Komisji Szybowcowej
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2013, 14:02 »
Również jest opanowany, .......

Proszę nie przesadzać z tym słodzeniem Panie Marku. Powinniśmy być w miarę wiarygodni ;).

Myślę że kandydatura Marka Jóźwickiego to dobry pomysł. Organizatorem jest dobrym. 

Słyszałem propozycję Jerzego Mierkiewicza, że byłby on "łącznikiem z aeroklubami regionalnymi" tak to mój rozmówca ujął. Z Panem Jurkiem czasami mieliśmy odmienne zdanie. Nie chodzi chyba jednak o to aby sobie słodzić tylko działać.

W Komisji Rewizyjnej nie był martwą duszą. Pracowitości Panu Jurkowi odmówić nie można.

W rozmowach padały też nazwiska:
Bogdan Kraśkiewicz
Wojtek Ścigała - np: http://posamkres.szybowce.pl/rejestr/.
Jacek Marszałek - członek poprzedniej KS. Większość zmian regulaminowych z tego okresu to jego praca
Artur Rutkowski - kandydat naturalny - nasz delegat do IGC i EGU.
Mateusz Siodłoczek - mimo młodego wieku. Rzutki człowiek nie jeden wniosek do władz samorządowych samodzielnie już wypełnił.

Przepraszam ww osoby iż nie skontaktowałem się z nimi wcześniej. Mam nadzieję że nie macie nic przeciwko ;).

Sam dużo latam na zawodach także siłą rzeczy większość szybowników, których znam to piloci latający na zawodach.
Obawiam się że skład KS bazujący na zawodnikach może spowodować że KS będzie skupiona na zawodach.

Macie jakieś kandydatury ludzi działających na rzecz szybownictwa ale nie w kontekście zawodów, kadry itp?

Może ktoś techniczny?
Albo ktoś związany z zarządzaniem przestrzenią?
Może ktoś kto reprezentowałby instruktorów?
Pozdrawiam
Żółw

kk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Liked: 141
Odp: Wybory do Komisji Szybowcowej
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2013, 18:57 »
Podpisuję się obiema rękoma i nogami pod kandydaturami ludzi z KSS. Oprócz Marka Jóźwickiego równie dobrym kandydatem będzie Marek Korneć. Ci dwaj Panowie pokazali ostatnio, jak dużo w krótkim czasie można ciekawych projektów szybowcowych zorganizować i chyba takich ludzi tam potrzeba.

Pozdrawiam,
Kuba
KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Karol Staryszak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Liked: 103
Odp: Wybory do Komisji Szybowcowej
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2013, 11:23 »
Dzięki Żòłw za rekomendację. Ja proponuje Żòłwia jako kandydata do KS. Również jest opanowany, potrafi pracować społecznie, jest zdeterminowany w dążeniu do celu, a poza tym tak się umówiliśmy, że będziemy siebie wspierać ;-)

:D Nie dość że Marek to dyplomata to i z poczuciem humoru... :)

Moim zdaniem do KS powinni trafić ci, którzy sami tego chcą i z jakimś planem a nie tacy którzy są rekomendowani bez własnego przekonania. Niedługo postaram się podsumować moje spojrzenie na KS.

Pozdrawiam,
Karol.
Jeśli czegoś nie mogę naprawić, to znaczy że nie jest to zepsute... - Alf.

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Wybory do Komisji Szybowcowej
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2013, 11:01 »
Po rozmowie z zainteresowanym zgłaszam kandydaturę M. Malarczyka. Jako fachowiec od sprzętu i papierologii z tym związanej jest nam w KS jak najbardziej potrzebny.


TK

PiotrC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Liked: 105
Odp: Wybory do Komisji Szybowcowej
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2013, 16:07 »
Cytuj
Niedługo postaram się podsumować moje spojrzenie na KS.
Pozdrawiam,
Karol.
Czekam z niecierpliwością szczególnie jeśli chodzi o kwestię wykorzystania i sprzedaży Jantarów 2B.

Przestrzegam  przed ilością kadrowiczów w KS bo będziemy mieć powtórkę z rozrywki.
Broń Boże nie podejrzewam nikogo o złe intencje.KS ma obowiązek dbać o kadrę  a niezręcznie to wygląda jak kadrowicze dbają sami o siebie.Jak dla mnie reprezentacja kadry w postaci trenera w KS wystarczy reszta z jak najszerszego  środowiska szybowcowego.
Dlatego podoba mi się kandydatura Maćka Malarczyka ,Marka Jóźwickiego,Marka Kornecia.
Ze swojej strony chętnie bym widział Ryśka Bendkowskiego , oczywiście gdyby się zgodził.
Jeśli chodzi o opanowanie i kompetencje, bo takie cechy były tu eksponowane ,nie ma sobie równych oraz trafne spostrzeżenia na temat rozwoju szybownictwa w Polsce.
Pozdrawiam Piotr Czarnowski
Pozdrawiam PiotrC
Aeroklub Nadwiślański

tomkrok

  • Członkowie Komisji Szybowcowej
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 531
  • Liked: 296
Odp: Wybory do Komisji Szybowcowej
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2013, 17:09 »
Po kolejnych konsultacjach z zainteresowanym proponuję rozpatrzyć również osobę Roberta Koralewskiego - czynnego instruktora szybowcowego z wieloletnim doświadczeniem. Oprócz praktyki czysto instruktorskiej ma także wiedzę praktyczną z zakresu organizacji szkolenia i zawodów szybowcowych.


TK

MarekS

  • Eksperci KS
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1 431
  • Liked: 285
  • W pilotażu aerodynamika to podstawa (Mad Max)
Odp: Wybory do Komisji Szybowcowej
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2013, 17:14 »
Po programie ich poznacie...

Dobrze by było, aby każdy kandydat zaprezentował krótko siebie, swoje poglądy na kluczowe tematy i swój program, czyli czego chciałby dokonać, czy co zmienić będąc w KS, lub jakim zagadnieniem chciałby się zajmować np. technika, regulaminy, sprzęt itp

Jedynie wówczas będzie można mówić o świadomym wyborze.

Pozdrawiam,
MS

MaC

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Liked: 14
    • Aeroklub Ostrowski
Odp: Wybory do Komisji Szybowcowej
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2013, 19:49 »
Witajcie na nowym forum!

Dla szybowników i Komisji byłoby bardzo dobrze jeśli na jej czele nadal będzie Tomek. Nie wiem jakie są jego plany ale mam nadzieję, że tak będzie.