Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Zła data w plikach IGC Volksloggerów  (Przeczytany 24380 razy)

jaclen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Liked: 6
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2015, 20:36 »
Sprawidziłem dzisiaj, że mój Volks cofnął się o 20lat.
Też bym tak chciał...


ZK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Liked: 158
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2015, 21:26 »
Choroba jest zaraźliwa mój też się "odmłodził" :(


  ZK

WaldekK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Liked: 28
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2015, 21:41 »
Sprawidziłem dzisiaj, że mój Volks cofnął się o 20lat.
Też bym tak chciał...

A mój nie poszedł na całość i cofnął się tylko do stycznia 2005 r. Niestety niewielkie to pocieszenie.

Pozdrawiam

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2015, 21:58 »
Sprawidziłem dzisiaj, że mój Volks cofnął się o 20lat.
Też bym tak chciał...

A mój nie poszedł na całość i cofnął się tylko do stycznia 2005 r. Niestety niewielkie to pocieszenie.

Pozdrawiam

A to ciekawe. Poczekales az GPS zlapie fixa ?

WaldekK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Liked: 28
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2015, 22:01 »
A to ciekawe. Poczekales az GPS zlapie fixa ?

Nie, w mieszkaniu nie łapie a na zewnątrz nie mam zbytnich możliwości żeby sprawdzić.

Pozdrawiam

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2015, 22:15 »

Nie, w mieszkaniu nie łapie a na zewnątrz nie mam zbytnich możliwości żeby sprawdzić.

Pozdrawiam

To trzeba poczekać na fixa. Wtedy będzie wiadomo czy Twoj Volks teź jest dotknięty problemem. Daj znać jaką datę wtedy ustawi.

WaldekK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Liked: 28
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2015, 22:22 »
To trzeba poczekać na fixa. Wtedy będzie wiadomo czy Twoj Volks teź jest dotknięty problemem. Daj znać jaką datę wtedy ustawi.

OK. Postaram się jutro zabrać go na zewnątrz.

Pozdrawiam

ZK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Liked: 158
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2015, 22:34 »

Nie, w mieszkaniu nie łapie a na zewnątrz nie mam zbytnich możliwości żeby sprawdzić.

Pozdrawiam

To trzeba poczekać na fixa. Wtedy będzie wiadomo czy Twoj Volks teź jest dotknięty problemem. Daj znać jaką datę wtedy ustawi.


Mój też tylko do 1.01.2005 postanowił się "przenieść " ale o dziwo nie szczytuje prawidłowo ostatniego lotu z 15.12.2014 jakieś bzdury pokazuje.



  ZK

jaclen

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Liked: 6
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2015, 22:41 »
Proponuję "zaatakowanie" Garrecht'a mailami z informacją o problemie i zapytanie czy mają remedium.

Po lekturze FAQ u Garrechta, forum "Soaring", wiem, że pracują nad rozwiązaniem, ale myślę, że zwiększanie "masy krytycznej" nie zaszkodzi.

Pocieszająca jest odpowiedź Garrechta, że chcieliby rozwiązać problem "bezkosztowo" czyli bez przesyłania do nich Volksów.

WaldekK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Liked: 28
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2015, 23:09 »
Mój też tylko do 1.01.2005 postanowił się "przenieść " ale o dziwo nie szczytuje prawidłowo ostatniego lotu z 15.12.2014 jakieś bzdury pokazuje.

  ZK

Wygląda więc na to, że nasze Volksloggery przeżyły problem w roku 1999 (wtedy część logerów wróciło też, jak niektóre obecnie do 1994 r.) i dotknął je ten problem w 2005 r. Wtedy właśnie dostały aktualizacje firmware obejmującą 512 tygodni a nie 1024 jak jak u tych z 1999 r. To potwierdza tylko, że nie muszę się męczyć z szukaniem fixa jutro. Problem mamy ten sam co wszyscy tylko data początkowa w poprawce firmware jest trochę inna niż u większości.

Pozdrawiam

CZECHU.KSS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Liked: 38
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2015, 23:42 »
Proponuję "zaatakowanie" Garrecht'a mailami z informacją o problemie i zapytanie czy mają remedium.

Po lekturze FAQ u Garrechta, forum "Soaring", wiem, że pracują nad rozwiązaniem, ale myślę, że zwiększanie "masy krytycznej" nie zaszkodzi.

Pocieszająca jest odpowiedź Garrechta, że chcieliby rozwiązać problem "bezkosztowo" czyli bez przesyłania do nich Volksów.

Na wyłganie się producenta i naszą ochronę może być sposób, w Niemczech są bardzo silne organizacje konsumenckie, jeśli ściągane są na bezkosztowe dla konsumenta naprawy samochody, to.... tu sobie dopiszcie. Najlepsze "zwiększenie masy krytycznej" to kontakt z jakąś silna organizacją konsumencką w BRD.
Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe
 
Odwiedź nas-

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2015, 04:00 »
jeśli chodzi o volksloggery to problem załatwia 119eur u garrechta za wymianę wewnętrznej baterii, czy warto?
andrzej

WaldekK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Liked: 28
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2015, 10:57 »
jeśli chodzi o volksloggery to problem załatwia 119eur u garrechta za wymianę wewnętrznej baterii, czy warto?

Niestety załatwia problem połowicznie, dopóki akumulatorek nie zemrze. A to się przecież kiedyś stanie. Z kolei kwota podwaja wartość tego logera. W moim przypadku jest to nie do przyjęcia. Staruszek będzie służył tylko jako dawca ciśnienia statycznego do lusterka, chyba że producent załatwi problem bezkosztowo lub niskokosztowo.  :'(

Pozdrawiam

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 04, 2015, 11:31 »
jeśli chodzi o volksloggery to problem załatwia 119eur u garrechta za wymianę wewnętrznej baterii, czy warto?

Wymieniać wewnętrzną baterie (litowy akumulatorek) GPS raczej nie warto. Ma on małą pojemność i podtrzymuje date w GPS-sie do 6 miesięcy. Chociaż na sieci jest informacja, że akumulatorek w nowych modułach rozładowywał się już po 3 miesiacach, więc nie będzie gwarancji, że data się nie cofnie do tyłu za parę miesięcy.

ClearNav wycofał się z wymiany akumulatorka w 302. Zamiast tego wymienia moduł GPS na inny model, niestety koszuje to $350.

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: Zła data w plikach IGC Volksloggerów
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 04, 2015, 11:40 »

Wygląda więc na to, że nasze Volksloggery przeżyły problem w roku 1999 (wtedy część logerów wróciło też, jak niektóre obecnie do 1994 r.) i dotknął je ten problem w 2005 r. Wtedy właśnie dostały aktualizacje firmware obejmującą 512 tygodni a nie 1024 jak jak u tych z 1999 r. To potwierdza tylko, że nie muszę się męczyć z szukaniem fixa jutro. Problem mamy ten sam co wszyscy tylko data początkowa w poprawce firmware jest trochę inna niż u większości.


Nie do końca. Po złapaniu fixa prawdopodobnie czas cofnie się do 1995 - tak się dzieje w Cambridge-ach https://groups.google.com/d/msg/rec.aviation.soaring/3tHpsgoORxQ/7j-5pzwOQeUJ

Z innego postu, który cytuje wiadomość od Garrechta wynika, że GPS 25 z padniętą baterią po podłączenu zasilania ustawia początkową date 1 stycznia 2005. Po złapaniu fixa przestawia ją do aktualnej daty - 1024 tygodni.