Forum.Szybowce.Com

Gość


Autor Wątek: Aeroklub Żar  (Przeczytany 2356 razy)

kstrama

  • Reforma AP
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Liked: 3
Aeroklub Żar
« dnia: Wrzesień 29, 2014, 21:43 »
   Koleżanki i Koledzy.
   

   Z dumą chcemy poinformować, iż w dniu 08.02.2014 roku z inicjatywy grupy 29 pilotów powołane zostało do życia stowarzyszenie pod nazwą Aeroklub Żar. Wiele osób zadaje pytanie po co ta organizacja? Co chcemy osiągnąć? Jakie są nasze cele? Jako Zarząd w liście otwartym pragniemy wyjaśnić i odpowiedzieć na pojawiające się pytania.

Stowarzyszenie Aeroklub Żar ma na celu zrzeszenie i wspólne zorganizowanie pilotów, którzy są związani z tym wspaniałym miejscem jakim jest szybowisko Żar. Czujemy się niekomfortowo latając systematycznie na naszym ukochanym lotnisku, a będąc często „martwymi” członkami aeroklubów rozsianych po całym kraju. Wielu z nas czuje się bardziej związana z bracią pilotów, miejscem „Żar”, niż ze swoimi macierzystymi aeroklubami. Dlatego też zdecydowaliśmy się wziąć sprawy we własne ręce. A naszym jedynym celem jest latać jak najwięcej, jak najtaniej i jak najbezpieczniej. Dzięki powołaniu Naszego aeroklubu  możemy dodatkowo wspomagać siebie nawzajem. Jako organizacji stowarzyszeniowej otwierają nam się nowe możliwości w pozyskiwaniu środków finansowych, sprzętu, zarządzaniu zgromadzonym kapitałem, prowadzeniu sukcesywnego samokształcenia w grupie kolegów. Chcemy dzielić się sprzętem i doświadczeniem. Pojedynczo możemy mniej niż w grupie zarówno w kwestii finansowej, sprzętowej jak i szkoleniowej.

Statutowym polem naszej aktywności jest wspieranie młodzieży i zawodników. Wszyscy wiemy, że nauka pilotażu wymaga wielu godzin spędzonych w powietrzu. W kontekście ciągle rosnących cen jest to coraz trudniejsze. Będziemy zatem robić wszystko, aby nasz sprzęt latał jak najwięcej, przez co nasi członkowie będą mogli wzajemnie obniżać swoje koszty.

Jesteśmy wdzięczni Górskiej Szkole Szybowcowej Żar. To dzięki Niej możemy teraz rozwinąć swoją działalność. Będziemy poprzez nasze działania wspomagać GSS i pracujące w niej osoby. Jest sprawą oczywistą, iż niepokoją nas wydarzenia ostatnich miesięcy i bacznie się temu przyglądamy. Nie mniej jednak jesteśmy przekonani że GSS rozwiąże swoje problemy, czego Im i sobie z całego serca życzymy. Chcemy, wspierać GSS latając tutaj i nadal wydając tu nasze pieniądze. Jesteśmy otwarci na współpracę i chętnie uczestniczymy w organizowanych przez Szkołę wydarzeniach. Myślę że najlepszym tego przejawem będą nasze czyny. Jednocześnie dementujemy pogłoski o wiązaniu naszej organizacji z działaniami na szkodę GSS. Zwracamy się do Ciebie, drogi czytelniku tego listu, z prośbą o zajęcie zdecydowanie krytycznego stanowiska wobec jakichkolwiek prób poróżnienia obu organizacji.

   Pojawia się coraz więcej pomysłów, a co za tym idzie dołącza do nas również więcej pilotów. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaufanie.

Latajmy razem.

Zarząd Aeroklubu Żar.


SebKaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 188
  • Liked: 173
Odp: Aeroklub Żar
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2014, 11:52 »
I oby halny nie przestawał wiać.
Ciesze się bardzo, że szybownicy zaczynają się organizować. Szybownictwo to głównie sport, nie wielki biznes, nie pierwsza potrzeba i jest bardzo wrażliwy na utrudnienia pojawiające się z różnych stron. Wymaga trudu organizacji, pieniędzy i czasu. Trudno polecieć szybowcem bez pomocy, choćby symbolicznej jak przytrzymanie za skrzydło. Nie dajmy się, dbajmy o to by wspólnie rozwijać ten sport i spędzać czas w miłej atmosferze. Szybownictwo zanika. Są miejsca, gdzie przy pięknej pogodzie nie otwiera się już drzwi hangaru bo nie ma chętnych i niestety w dużej mierze jest to efekt postawy " to nie moja sprawa".
To jest moja sprawa i deklaruję swoją pomoc ludziom, którzy organizują się po to by latać.
SK