Forum.Szybowce.Com

Gość


Ankieta

Na jaką kwotę ubezpieczasz się od NNW?

Możliwie najniższa - chcę tylko spełnić wymóg mojego aeroklubu za minimalną składkę
pomiędzy 20 tys. zł a 99 tys. zł
pomiędzy 100 tys. zł a 499 tys. zł
pomiędzy 500 tys. zł a 999 tys zł
1 mln zł i więcej

Autor Wątek: Ankieta - ubezpieczenia NNW  (Przeczytany 4059 razy)

Andrzej Siembida

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Liked: 16
Ankieta - ubezpieczenia NNW
« dnia: Luty 23, 2015, 16:29 »
Prośba o udział w ankiecie.

Być może zebrane w tej ankiecie informacje pozwolą nam skuteczniej negocjować oferty z ubezpieczycielami.

Wyniki dostępne po oddaniu głosu.

VARIOM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Liked: 5
Odp: Ankieta - ubezpieczenia NNW
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2015, 10:35 »
1

andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 610
  • Liked: 86
Odp: Ankieta - ubezpieczenia NNW
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2015, 17:11 »
No tak, oddałem głos na mozliwie najniższą , taką mam , lecz tylko z powodu absurdalnych kosztów
(dostałem ofertę np z PZU 496zł/dzień na 100000zł)
andrzej

Marek J

  • Reforma AP
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 373
  • Liked: 297
  • Try not! Do or do not! There is no try!
    • KSS Jeżów Sudecki
Odp: Ankieta - ubezpieczenia NNW
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2015, 22:26 »
Nie tylko dla negocjacji ale przede wszystkim dla rozpoznania własnych potrzeb, warto byłoby zadać nieco bardziej złożone pytanie. Istotne, ile piloci są gotowi płacić za ubezpieczenie?
W tej chwili płacą tak jak pozwalają oferty ...
Pzdr
MkJ
---
Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

Dino

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Liked: 252
Odp: Ankieta - ubezpieczenia NNW
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2015, 22:27 »
No tak, oddałem głos na mozliwie najniższą , taką mam , lecz tylko z powodu absurdalnych kosztów
(dostałem ofertę np z PZU 496zł/dzień na 100000zł)
Jeśli ta ankieta ma pomóc w zebraniu oczekiwań lotników i negocjacjach z ubezpieczycielami, to jest źle skonstruowana.
Pytania powinny być co najmniej 2:
- jaka suma ubezpieczenia jest interesująca
- jaka wysokość składki jest akceptowalna

Domniemywam, że do negocjacji przydałby się znać kilka parametrów więcej.

@Andrzej:
Nie wiem, jakie warunki ubezpieczenia wchodziły w grę, ale za prawie pięć stów dziennie to ja jestem w stanie podejmować
znaczne ryzyko. Ale jak ma to wykładać z własnej kieszeni, to ja wolę po prostu uważać na siebie.
Nie płacąc składki (nie ubezpieczając się na takich warunkach) codziennie czułbym się bezpieczniej ;)

pozdr
Dino

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: Ankieta - ubezpieczenia NNW
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2015, 21:20 »
Nie wiem, jakie warunki ubezpieczenia wchodziły w grę, ale za prawie pięć stów dziennie to ja jestem w stanie podejmować
znaczne ryzyko. Ale jak ma to wykładać z własnej kieszeni, to ja wolę po prostu uważać na siebie.
Nie płacąc składki (nie ubezpieczając się na takich warunkach) codziennie czułbym się bezpieczniej ;)

pozdr
Dino

Skłądka zależy w dużym stopniu od ubezpieczyciela. Nietórzy mają wygórowane ambicje co do sciągania składek z klientów, nie zawsze mając ochotę wypłacać odszkodowanie...

Mam wykupione w niemieckiej AXA-ie ubezpiecznie NNW na 20k EUR dla pilota szybowca. Przy aktualnym kursie daje to ponad 80000, czyli mniej więcej sumę ubezpieczenia podaną przez Andrzeja. Składka wyniosła 85 EUR brutto, czyli 353 zł. Wynika z tego, że składka w AXA-ie jest parset razy niższa od zaproponowanej Andrzejowi.

Dlatego negocjując ubezpieczenie warto rozważyć zagraniczne firmy.

kk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Liked: 141
Odp: Ankieta - ubezpieczenia NNW
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2015, 22:18 »
Krzysiek, jak się takie ubezpieczenie w zagranicznej firmie kupuje? Da się to jakoś zdalnie zorganizować, czy trzeba przez jakiegoś przedstawiciela?
KARKONOSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE-Latajcie!Reszta jest niczym.
Dołącz do Nas---

kp

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Liked: 137
Odp: Ankieta - ubezpieczenia NNW
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2015, 08:29 »
Krzysiek, jak się takie ubezpieczenie w zagranicznej firmie kupuje? Da się to jakoś zdalnie zorganizować, czy trzeba przez jakiegoś przedstawiciela?

Generalnie ubezpieczenie dla statków powietrznych można kupić w dowolnej firmie ubezpieczeniowej, rownież zagranicznej. Niektóre kraje wprowadzają dodatkowe ograniczenia np. niemieckie LBA akceptuje odbezpieczenie OC tylko od ubezpieczycieli którzy mają swoje przedstawicielstwo w Niemczech. Z tego co pamiętam ULC nie wprowadził podobnych ograniczenień

Ja kupowałem ubezpieczenie przez niemieckiego agenta Gruemmera. Kontakt przez emaila s.gruemmer@vfs-gruemmer.de, płatność przelewem. Wszystko można załatwić w jeden, dwa dni.

Ale dowiedziałem się, że KSS wynegocjonował ciekawe oferty ubezpieczeń NNW. Warto sprawdzić te oferty i sie zastanowić czy z nie warto z nich skorzystać